ورزش و سفر

راهنمای خرید بهترین دوچرخه [کوهستان، شهری، برقی] در سال 2021

راهنمای خرید بهترین دوچرخه

دوچرخه سواری یکی از لذت بخش ترین ورزش های دنیاست که همه ما با آن خاطرات بسیاری را تجربه کرده ایم. اما دوچرخه ها روز به روز در حال پیشرفت بوده و مدل های بسیار قدرتمندی به بازار عرضه شده است. دورچرخه سواری لذت بخش و مفرح است اما نیاز به این دارد که یک دوچرخه خوب، باکیفیت و قدرتمند داشته باشید. دورچه ها انواع مختلفی دارند که هر کدام در جاده یا کوهستان و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید به بهترین دوچرخه بازار دست پیدا کنید به یک راهنمای خرید جامع نیاز دارید که بتواند با توجه به سلایق و علایق شما این انتخاب را جلوی شما بگذارد. در این مقاله جامع از وبسایت بیگ مارکت وب به راهنمای خرید بهترین دوچرخه می پردازیم.

تاریخچه دوچرخه چگونه است؟

دوچرخه (به انگلیسی: Bicycle) یک وسیله نقلیه پدالی است که با نیروی انسان رو به جلو حرکت می کند. دوچرخه از سال 1820 میلادی توسط یک آلمانی به شکل چوبی ساخته شد که تنها بر روی دو چرخ حرکت می نمود. هر چند این دوچرخه دارای پدال نبود ولی بسیاری این مدل را اول نمونه دوچرخه در جهان می دانند. می توان عنوان کرد که در دهه 1890 پیشرفت های چشم گیری در زمینه دوچرخه به وجود آمد و از آن زمان تا امروز پی در پی مدل های جدیدتری به بازار عرضه می شد. دوچرخه ها برای فعالیت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی برای ورزش کردن از آن استفاده می کنند و برخی برای رفتن به سر کار از آن بهره می برند. دوچرخه ها در مدل های مختلفی دسته بندی می شوند که در ادامه به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت.

مزایای دوچرخه سواری چیست؟

اگر قصد دوچرخه سواری دارید و می خواهید آن را با سایر فعالیت ها بسنجید ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که دوچرخه سواری یکی از بهترین گزینه هاست. از بهترین مزایای دوچرخه سواری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- دوچرخه سواری باعث بهبود سلامت روان می شود.
2- با دوچرخه سواری سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید.
3- دوچرخه سواری باعث کاهش وزن می شود.
4- دوچرخه سواری عضله سازی می کند.
5- دوچرخه سواران سلامت ریه بهتری دارند.
6- دوچرخه سواری خطر بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد.
7- دوچرخه سواری در وقت شما صرفه جویی می کند.
8- دوچرخه سواری مهارت های مسیریابی را بهبود می بخشد.
9- دوچرخه سواران بهتر می خوابند.
10- دوچرخه سواری قدرت مغز شما را افزایش می دهد.
11- دوچرخه سواری باعث کاهش استرس و اضطراب می گردد.
12- دوچرخه سواری کلسترول را بهبود می بخشد.

best bike buyer guide in 2021

بهترین دوچرخه های 2021

کاربرد دوچرخه سواری در چیست؟

بسیاری از افراد فکر می کنند که دوچرخه سواری تنها برای ورزش کردن مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند یکی از بزرگترین دلایل استفاده از دوچرخه سواری ورزش کردن و تفریحات سالم است اما دوچرخه سواری برای فعالیت هایی نیز مسابقه دادن، رفت و آمد به سر کار نیز کاربرد خوبی دارد. بسیاری از مردم دوست دارند به جای استفاده از خودرو از دوچرخه برای رفت و آمد استفاده کنند و هم سلامتی بدن خود را تأمین کنند و هم اینکه از مشکلات دود و بنزین و غیره خلاص شوند. هر چند که این امر برای مسافت های کوتاه توصیه می شود و افرادی که مسافت زیادی را باید طی کنند راه چاره آنها تنها وسایل نقلیه است. بسیاری از افراد نیز از دوچرخه برای مسابقه دادن استفاده می کنند. در واقع شغل و حرفه آنها دوچرخه سواری بوده و در مسابقات فراوان داخلی و خارجی شرکت می کنند.

انواع دوچرخه کدام است؟

دوچرخه ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای منظوری تولید شده اند. گاهی اوقات دوست دارید با دوچرخه ورزش کنید و گاهی اوقات دوست دارید با آن مسابقه دهید و یا گاهی هم برای مسافرت بین شهری از آنها استفاده می نمایید. لذا هر کدام از اینها به فاکتورهای خاص خودش نیاز دارد و باید از امکانات های ویژه ای برخوردار باشند تا با آن محیط و مکان سازگاری خوبی داشته باشند. اما به طور کلی دوچرخه ها به 5 خانواده دوچرخه کوهستان، دوچرخه شهری، دوچرخه تورینگ، دوچرخه جاده و دوچرخه های نمایشی، برقی و … تقسیم می شوند.

دوچرخه کوهستان

best bike buyer guide in 2021

دوچرخه کوهستان، دوچرخه ای است که اصولاً برای دوچرخه سواری خارج از جاده طراحی شده است. دوچرخه کوهستان شباهت هایی با دوچرخه های دیگر دارند ولی دارای ویژگی های استراتژیک و مهمی هستند که برای افزایش دوام و عملکرد در زمین های ناهموار طراحی شده اند. دوچرخه های کوهستان از یک قاب سبک، سیستم تعلیق جلو، لاستیک های بزرگ، چرخ های با دوام، ترمزهای قوی و نسبت دنده های پایین تر برای بالا رفتن از شیب های تند است. دوچرخه کوهستان به شکلی طراحی شده است که سریع، چابک و پاسخگویی خوبی داشته باشند. این دوچرخه ها دارای ویژگی هایی عالی هستند که به شما اجازه می دهد که از موانع سخت عبور کنید. موانعی چون برآمدگی ها، پستی و بلندی و صخره های بزرگ وجود دارند که عبور کردن از آنها تنها کار دوچرخه های کوهستان است. این دوچرخه ها دارای استحکام بسیاری بالایی هستند و در صورت پرش کردن نیز با قدرت روی زمین فرود می آیند و آسیبی به آنها نمی رسد.

دوچرخه هیبریدی

 

best bike buyer guide in 2021

دوچرخه های هیبریدی ابتدا برای ارائه مزایای دوچرخه های جاده ای و کوهستانی طراحی شده بود. صندلی های بزرگ و بالشتک خوبش موقعیت سواری راحتی را ارایه می کرد. این دوچرخه ها برای دوچرخه سواری معمولی در محله یا رفت و آمد در مسافت های کوتاه و کارهای اطراف شهر مناسب هستند. از این دوچرخه ها می توان برای جاده های آسفالت مورد استفاده قرار داد اما به اندازه دوچرخه جاده ای سبک و کارآمد نیستند. این دوچرخه ها هر چند برای مسیرهای آسفالتی کارکرد خوبی دارند ولی اصلاً برای مسیرهای کوهستانی مناسب نیستند. لاستیک های آنها عرض متوسط داشته تا شخص بتواند سواری در مسیر صافی را تجربه کند. بیشتر دوچرخه های هیبریدی دارای سیستم تعلیق جلو هستند تا برآمدگی های کوچک را از بین ببرد.

دوچرخه شهری

 

best bike buyer guide in 2021

اصطلاح دوچرخه شهری به دسته ای خاصی از دوچرخه ها اطلاق نمی شود و تنها توصیفی کلی است. این دوچرخه ها به دوچرخه های رفت و آمد نیز مشهور هستند. دوچرخه شهری دارای یک هاب عقب با دنده برای سهولت و نگهداری بوده و چراغ هایی برای راندن دوچرخه در شب تاریک دارد.

این دوچرخه به دوچرخه های هلندی نیز شهرت دارد چرا که به دوچرخه های روزمره ای که در آمستردام هلند وجود دارند شباهت دارد. دوچرخه های شهری جزو راحت ترین دوچرخه ها برای سوار شدن هستند. این دوچرخه ها عموماً بلند و مسطح هستند که همین باعث راحتی در راندن آن می شود.

دوچرخه های شهری بسیاری از خاصیت های دوچرخه هیبریدی را در خود جای داده است. این دوچرخه برای کسانی که می خواهند رفت و آمد کنند یا سفرهای روزانه خود را با سهولت انجام دهند گزینه مناسبی به شمار می رود.

دوچرخه های شهری معتبر، شیک و کاربردی طراحی شده اند تا مسافران و کاوشگران شهر برای دور زدن ترافیک حمل و نقل راحت تری داشته باشند. معمولاً در پشت این دوچرخه ها نیز قفسی وجود دارد که برای حمل ابزارها یا وسایل به کار می رود.

دوچرخه جاده ای

 

best bike buyer guide in 2021

دوچرخه به شکلی طراحی شده است که به سرعت در پیاده روهای صاف حرکت می کند. آنها معمولاً سبک تر از سایر دوچرخه ها هستند. می توان از این دوچرخه ها در مسیرهای آسفالت نیز استفاده کرد اما هنوز مردم آن را در مسیرهای غیر آسفالت ناپایدار و ناراحت کننده می دانند. اغلب دوچرخه های جاده ای قابلیت حمل بارهای سنگین را ندارند.

برخی منابع از این دوچرخه به عنوان دوچرخه های مسابقه نیز یاد می کنند. اما بعضی این تعریف را قبول نداشته و می گویند هر چند شباهت هایی با هم دارند ولی دارای قابلیت متفاوتی هستند. این دوچرخه ها دارای ترکیب دنده های بیشتری هستند.

دوچرخه های جاده ای هر چند دارای شکل های مختلفی هستند ولی در کل دارای بدنه سبک هستند. لاستیک های این دوچرخه ها معمولاً چیزی بین 23 تا 25 میلی متر بوده و برخی از آنها تا 28 میلی متر ادامه می یابد. برخلاف دوچرخه های کوهستان این دوچرخه ها دارای سیستم تعلیق نیستند.

به طور کلی این دوچرخه ها بالای 15 دنده داشته و برای جاهایی که سطح شیبدار هستند گزینه خوبی به شمار می رود. دوچرخه های جاده انواع مختلفی دارند. برای مثال می توان به دوچرخه های سبک، دوچرخه های شن، دوچرخه های استقامتی اشاره نمود.

بهترین دوچرخه های کوهستان

دوچرخه های BMX یا نمایشی

 

best bike buyer guide in 2021

این دوچرخه ها کوچک بوده و در بین بچه ها محبوب است. اما به دلیل کوچکی اش در بین بزرگسالان برای انواع کارهای بدلکاری و نمایشی و ترفندهای مختلف استفاده می شود. برای اولین بار در اواخر دهه شصت و با الهام از موتور سیکلت های کراس طراحی شدند. همانطور که عرض شد دوچره های بی ام ایکس هم اندازه دوچرخه های بچه گانه هستند و طوقه های کوچک و پره هایی بسیار مقاوم دارند. لاستیک آنها عاج دار بوده و مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. می توان عنوان داشت که این دوچرخه ها دنده نداشته و تک سرعته هستند .این دوچرخه ها دارای ترمزهای خاصی بوده تا در زمان انجام حرکات نمایشی تسلط بیشتری وجود داشته باشد. به طول کلی جنس تنه این دوچرخه ها از آلیاژ کرومولی تشکیل شده و از قامه های بلند نسبت به تنه برخوردار است.

دوچرخه مسافرتی یا تورینگ

 

best bike buyer guide in 2021

دوچرخه های مسافرتی به شکلی ساخته می شوند که بتوانید بارهایی از کیسه و بسته ها را با آن در طول سفر حمل نمایید و هر چیزی را که در جاده نیاز دارید با خود ببرید. در واقع دوچرخه های مسافرتی یا تور شبیه دوچرخه های جاده ای معمولی هستند. آنها شکل اولیه یکسانی دارند و دارای نوار افتادگی هستند ولی در کل دارای تفاوت هایی هستند. موقعیت سواری عمودی تر و هندسی که برای کمک به حفظ ثبات در هنگام حمل وزن زیاد طراحی شده است و این کاربرد دوچرخه مسافرتی را از نوع مشابه خود جدا می کند.

دوچرخه سایکلوکراس

 

best bike buyer guide in 2021

این دوچرخه در درجه اول برای حرکت در مسیر خاکی و موانع مختلف تشکیل شده است. این دوچرخه ها بسیار سبک وزن هستند و دوچرخه سوار می توانند پیاده شده و به سادگی در آن موانع خاکی و بد آن را به سادگی حمل کند. این دوچرخه ها با اینکه سبک هستند ولی در برابر مسیرهای خاکی و چن محکم هستند. همچنین می توان اذعان کرد که این دوچرخه ها برای مسابقه در مسیرهایی که اغلب دارای زمین های گل آلود، چمن و یا گاهی شن هستند خوب بوده و می توانند از آنها عبور کنند. این دوچرخه ها دارای تنوع مختلفی هستند و برای دوچرخه های زمستانی نیز کاربرد مناسبی دارند.این دوچرخه مهارت های شما را بهبود می بخشد و با آن می توانید مسابقات شگفت انگیزی انجام دهید.

دوچرخه کروز

 

best bike buyer guide in 2021

دوچرخه های کروز تقریباً منحصراً برای سواری تفریحی معمولی طراحی شدخ اند. آنها بیشتر در شهرهای ساحلی محبوب هستند جایی که دوچرخه سواران از آنها برای سفر در طول پیاده روی در روزهای تابستانی استفاده می کنند. به طور معمول، آنها دارای هندسه بدنه خوبی بوده و سفر را راحت می گرداند ولی دوچرخه سواری در سربالایی را دشوارتر می کند. کروزها اصولاً ارزان قیمت و با بدنه فولاد ارزان و آلومینیوم ساخته می شوند و اغلب دارای ترمز ساده هستند. بیشتر این مدل دوچرخه سیستم تعلیق ندارند اما لاستیک های آن بزرگ و نرم است. تا در صورت زندگی در یک شهره تپه ای گزینه ای مناسب به نظر برسد. چهارچوب های دوچرخه کروز معمولاً کمی بزرگتر از دوچرخه های دیگر است. جنس آن اصولاً از جنس استایل است. اما مدل های دیگری از آلومینیوم با وزن سبک تر دارند. این دوچرخه ها دارای سیستم فنر دوگانه هستند که راحتی بیشتری را در هنگام سوار شدن به همراه دارند. همچنین لاستیک های بادکنکی رایج ترین شکل موجود در این نوع دوچرخه ها هستند. فرمان های دوچرخه کروز نیز بلندتر هستند و فرد با آن به سمت جلو خم می شود تا موقعیت فرمان راحت تری داشته باشد.

بهترین دوچرخه های شهری” ]

دوچرخه فت تایر یا تایر چاق

best bike buyer guide in 2021

دوچرخه های تایر بزرگ در دهه های گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به ویژه در شهرهای ساحلی و استراحت گاه های برفی این امر بیشتر به چشم می خورد. همانطوری که از اسمش پیداست دارای لاستیک های بزرگ یا به اصطلاح چاق بوده و برای زمین هایی که سفت هستند مانند برق و ماسه حرکت خوبی دارد. برخی از مدلهای این دوچرخه برای مسابقات در برف به کار رفته و برخی دیگر نیز از سیستم های دنده ثابت ساده بهره برده و برای سفر در ساحل استفاده می شود. به عبارت ساده دوچرخه های با تایر بزرگ یا چاق نوعی دوچرخه است که ظاهر و فریم دوچرخه کوهستان را با لاستیک های بزرگ می دهد که عرض آنها حداقل 3.8 اینچ و گاهی تا 5 اینچ می رسد. یکی از مزایای دوچرخه های فت فایر تنوع آنها در مدیریت مناطق مختلف است. آنها امکان دوچرخه سواری در زمستان را فراهم می کنند. حتی اگر جاده ها برفی و ناهموار باشند و برای مناطق گل و ماسه و مسیرهای ناهموار نیز کاربرد خوبی دارند.

دوچرخه Time Trial

دوچرخه های Time Trial برای پیمودن یک مسیر صاف و مستقیم و رسیدن هدف در مدت طولانی کاربردی خوب داشته و از فرمان مخصوصی استفاده می کند تا بدن حالت آیرودینامیک خوبی داشته باشد. دوچرخه های تایم تریل طوری طراحی شده اند که تا حد ممکن آیرودینامیک باشند تا بتوانند کشش را به حداقل برسانند و شما را سریعتر کنند. اغلب آنها به عنوان دوچرخه مسابقه شناخته می شوند

دورچرخه برقی های برقی چه خصوصیاتی دارند؟

 

best bike buyer guide in 2021

وقتی کسی اسم دوچرخه برقی را می شنود، اولین تصویری که تصور می کند ممکن است یک روروک مخصوص بچه ها یا موتورسیکلت برقی باشد، اما در واقع ظاهر آنها بسیار متفاوت است. فقط یک دوچرخه معمولی را تصور کنید، سپس چندین قطعه الکتریکی مانند موتور، باتری و کنترلر را به آن اضافه کنید، همه یکپارچه در طراحی ادغام شده اند. این موارد اساس همه دوچرخه های برقی موجود در بازار را تشکیل می دهند. دوچرخه های برقی مانند دوچرخه های معمولی رکاب می زنند ولی در کنار آن نیروی الکتریکی نیز برای کمک به شخص تعبیه شده است تا راحت تر رکاب بزند. دوچرخه های برقی دارای قدرت های بسیار متنوعی هستند که از 200 تا 1000 وات می تواند باشد. دوچرخه های برقی در 3 کلاس مختلف تقسیم بندی می شوند:

کلاس 1 (کمک پدال)

یکی از رایج ترین انواع دوچرخه های الکتریکی دوچرخه پدال کمکی است. این دوچرخه برای کارکردن نیاز به رکاب زدن دارد و موتور کمی در راستای حرکت به شخص کمک می کند. در اروپا، دوچرخه های الکترونیکی کلاس 1 دارای 25 کیلومتر در ساعت سرعت و در امریکا به 32 کیلومتر در ساعت می رسد. نیازی به مجوز ندارند و در هر مکانی که دوچرخه های دیگر استفاده می شوند این دوچرخه نیز استفاده می شود.

کلاس 2 (دریچه گاز)

دوچرخه های الکتریکی با دریچه گاز دارای موتور قدرتمندتری نسبت به نوع قبلی است که می تواند دوچرخه را بدون نیاز به رکاب زدن حرکت دهد. این دوچرخه ها معمولاً دارای چند قابلیت تنظیم سرعت است. به طور کلی برای سرعت بالا از انرژی بیشتر باتری استفاده می شود. معمولاً پدال هایی نیز برا صرفه جویی در مصرف باتری وجود دارد.

کلاس 3 (سرعت پدال)

مشابه نوع اول هستند با این تفاوت که سرعت آنها بالاتر بوده و تا 45 کیلومتر در ساعت می رسد.

اجزا و قطعات دوچرخه

دوچرخه های مدرن دارای ده ها قطعه مختلف هستند و هر یک پیشرفت چشمگیری به خود دیده است. قاب دوچرخه، لاستیک، صندلی، فرمان، ترمز و بسیاری از فاکتورهایی که درون دوچرخه وجود دارد دارای مکانیزم مخصوص به خود هستند.

مهمترین اجزای دوچرخه چیست؟

بدنه یا قاب دوچرخه

قاب یا بدنه دوچرخه مهمترین جزء یک دوچرخه را تشکیل می دهد که تمامی قسمت های دیگر روی آن پیاده سازی می شوند. بدنه دوچرخه اصولاً محکم ساخته می شود و جنس آن را فولاد، آلومینیوم، فیبر کربن، تیتانیوم، ترموپلاستیک و … تشکیل می دهد. بدنه دوچرخه در حالت های کوهستان قدرت و استحکام بسیار بالاتری دارند چرا که از روی سنگها و صخره ها در حال عبور کردن است و در عین حال پرش های مختلفی با آنها ممکن است صورت بگیرد و در صورت عدم استحکام کافی هم دوچرخه و هم دوچرخه سوار با مشکل مواجه می شود.

چرخ های دوچرخه

چرخ های دوچرخه ابتدا از چوب یا فولاد ساخته می شدند که بعدها با اختراع لاستیک های پنوماتیک به چرخ های سبک وزن مدرن تغییر شکل دادند. اجزای اصلی آنها چرخ دنده و تایر است.

چرخ دنده دوچرخه

انتقال نیرو از پای کاربران با مکانیزم هایی انجام می شود که در سه ناحیه تمرکز یافته است. جمع آوری نیرو، انتقال نیرو و در نهایت تبدیل سرعت و گشتاور از طریق گیربکس، تعویض دنده به محور چرخ عقب منتقل می شود و دوچرخه شروع به حرکت می کند.

ترمزهای دوچرخه

این سیستم دارای فرمان و ترمز دوچرخه است که بسیار متنوع و به روز شده است. ترمزبندی دوچرخه خود به 2 نوع ویبرک (لقمه ای) و دیسک ترمز تقسیم بندی می شود. در ترمز دیسکی باید سعی شود که دیسک روغنی نشود و فاصله لنت ثابت و محترک درست تنظیم شود و از ساییده شدن جلوگیری شود.

روغن دوچرخه

بسیاری از دوچرخه ها از روغن سوخته یا سیاه استفاده می کنند و همه شما در هنگام جاگذاری زنجیر دستهایتان سیاه شده است.

best bike buyer guide in 2021

بهترین دوچرخه های برقی

نکات مهم در زمان تهیه یک دوچرخه خوب

وقت بگذارید

قبل از شروع فرآیند جستجو دوچرخه جدید، زمان کافی را برای انتخاب دوچرخه خوب بگذارد. عجله کردن قبل از انتخاب به شما هیچ لطفی نمی کند و ممکن است چیزی نامناسب پیدا کرده و فوراً از خرید خود پشیمان شوید.

چه نوع دوچرخه ای نیاز دارید؟

یکی از بزرگترین عواملی که قبل از شروع جستجوی دوچرخه باید به آن توجه کنید، منظور و هدف شما از انتخاب دوچرخه است.  اگر می خواهید برای کوهستان استفاده کنید قطعاً باید دنبال دوچرخه کوهستان بگردید اگر برای بین شهری می خواهید دوچرخه های شهری به شما کمک می نماید، لذا ابتدا باید ببینید دنبال چه نوع دوچرخه و چه فعالیتی هستید.

بودجه

 از مهمترین مسائل دیگر در هنگام انتخاب یک دوچرخه خوب بودجه شماست. اگر بودجه پایینی دارید نمی توانید از دوچرخه های گران قیمت استفاده کنید. بنابراین باید بر اساس بودجه انتخاب هوشمندانه ای داشته باشد. دوچرخه های زیادی در مدل های مختلف وجود دارند که هر کدام کارکردی خوب دارند و برخی دیگر کارکردی فراتر از خوب داشته و عالی هستند. لذا اگر بودجه کافی و خوبی دارید دنبال دوچرخه های مستحکم و قوی بگردید و مطمئن باشید ارزش خرید را داشته و شما را در دراز مدت خوشحال نگه می دارد.

اندازه

یافتن اندازه دوچرخه برای دوچرخه سواری راحت و مطمئن از اهمیت بالایی برخوردار است. یک دوچرخه با اندازه نامناسب می توانند دوچرخه سواری ناخوشایندی را برای شما به وجود بیاورد و همچنین می تواند نا امن باشد. بر اساس عواملی متعددی مانند ارتفاع، طول سینه، انعطاف پذیری و وزن اندازه دوچرخه تغییر می کند.

بدنه دوچرخه

همانطور که عنوان شد دوچرخه ها از بدنه های آلومینیوم، فولاد، تیتانیوم و فیبر کربن ساخته می شوند. مواد دوچرخه اغلب توسط بودجه و نیز نوع دوچرخه تعیین می گردد. فیبر کربن به معیار عملکرد مدرن در دوچرخه های درجه یک تبدیل شده است. کسانی که دنبال قیمت های ارزان تری هستند به دنبال دوچرخه با بدنه آلومینیوم می گردند. این بدنه های آلومینیومی محکم، سفت و قیمت مناسبی دارند. فولاد که به عنوان یک ماده سنتی در نظر گرفته می شود، انتخابی خوب برای کسانی است که به دنبال حمل وسایل با دوچرخه هستند یا زیبایی را بیشتر ترجیح می دهند. فولاد با کیفیت همچنان گزینه مناسبی برای دوچرخه های سبک تور است. فولاد در ارزان ترین دوچرخه استفاده می شود ولی مراقب آنها باشید زیرا معمولاً سنگین هستند. تیتانیوم شبیه به یک بدنه فولادی با کیفیت است اما وزن کمتری دارد. کار با تیتانیوم بسیار دشوار است و در نتیجه یکی از گران ترین مواد برای ساخت بدنه دوچرخه است.

زین دوچرخه

زین دوچرخه یکی از موارد مهم در زمان تهیه این دستگاه است. باید دقت داشته باشید این زین ها نرم بوده و شما را اذیت نکنند. برخی از این صندلی های دوچرخه دارای صطحی صاف بوده و برخی حالت شیب دار و منحنی دارند. بنابراین بر اساس نوع دوچرخه و نیز کیفیتی که از آن انتظار دارید به انتخاب یک زین مناسب بپردازید.

بهترین دوچرخه های 1400

 

پرسش و پاسخ درباره راهنمای خرید بهترین دوچرخه موجود در بازار

ویژگی های یک دوچرخه خوب چیست؟

دوچرخه خوب از سیستم ترمز خوبی برخوردار است و از قابلیت های آن کیفیت خوب لاستیک های دوچرخه است. استحکام بدنه و مقاومت آن در برابر ضربه ها و موانع نیز از دیگر فاکتورهای یک دوچرخه خوب به شمار می رود. اندازه دوچرخه متناسب با قد شما نیز از ویژگی های دیگر یک دوچرخه به حساب می آید.

چه دوچرخه ای بخرم؟

بسته به نوع کارکردی که از آن انتظار دارید متفاوت است. اگر برای ورزش های ساده و تفریح های عمومی می خواهید دوچرخه تهیه نمایید، دوچرخه های جاده ای و شهری گزینه خوبی به شمار می روند. اگر برای کارهای نمایشی و بدلکاری دوست دارید از دوچرخه استفاده کنید، دوچرخه های هیبریدی گزینه مناسبی هستند. اگر برای دوچرخه سواری در کوهستان و پرش از پستی و بلندی ها می خواهید دوچرخه تهیه نمایید، طبیعتاً دوچرخه های کوهستان مناسب تر هستند، بنابراین انتخاب یک دوچرخه به نوع استفاده شما از آن بستگی دارد.

دوچرخه برقی بخرم یا عادی؟

 اگر برای کارهای ورزشی و لذت بردن می خواهید از دوچرخه استفاده نمایید، دوچرخه های معمولی بهتر هستند و اگر هم می خواهید دنبال ماجراجویی و لذت بردن از نسلهای الکتریکی و برقی باشید، می توانید از دوچرخه برقی استفاده کنید. ولی این نکته قابل ذکر است که دوچرخه های برقی معمولاً استحکام دوچرخه های کوهستان را نداشته و قیمت های بالا و گرانی دارند.

به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش