کوهنوردی و کمپینگورزش و سفر

13 مدل بهترین عصای کوهنوردی [با کیفیت و جذاب] + خرید

بهترین عصای کوهنورد

کوهنوردی یکی از ورزش های جذابی است که کمتر شخصی است که لذت آن را نچشیده باشد. کوهنوردها، سال های سال است که با فواید و مزایای کوهنوردی آشنا بوده و می دانند که ابزارهایی مثل عصای کوهنوردی چقدر در کارشان تأثیر مثبت می گذارد. پیشرفت هایی که اخیر در زمینه تولید عصای کوهنوردی یا باتوم کوهنوردی حاصل شده است، صعود به ارتفاعات را در فصول مختلف سال ساده تر کرده است. عصای کوهنوردی باعث افزایش تعادل شده و سایش را مخصوصاً در زانو و پا کاهش می دهد. عصای کوهنوردی در اندازه های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود که باید در خرید عصای کوهنوردی متناسب با خود دقت لازمه را داشته باشید. در انتخاب بهترین عصای کوهنوردی باید به مسائلی مانند استحکام، سبک بودن و بسیاری از موارد دیگر توجه ویژه ای کرد. در این مقاله با بیگ مارکت وب همراه باشید تا شما را با بهترین راهنمای خرید عصای کوهنوردی آشنا نماییم.

کوهنوردی چیست؟

به پیمودن مسیرهای سنگی و یا یخی با استفاده از وسائل فنی، کوهنوردی می گویند. کوهنوردی یکی از ورزش های مفرحی است که بسیاری از مردم جهان حداقل یکبار تجربه آن را دارند.

تأثیرات کوهنوردی روی بدن

 

تأثیرات کوهنوردی روی بدن سایت bigmarketweb.ir
تأثیرات کوهنوردی روی بدن سایت bigmarketweb.ir

جلوگیری از بیماری دیابت

وقتی به کوهنوردی می پردازید، مواد شناور در خون مانند قند، کلسترول و پروتئین ها عملکرد خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند و در نتیجه باعث سوخت و ساز کامل خون می شوند و از ابتلای شخص به بیماری دیابت جلوگیری به عمل می آورند.

کاهش چربی بدن

کوهنوردی انرژی زیادی را از شما خواهد گرفت و این امر باعث افزایش کالری بدن می شود. با توجه به اینکه بدن کالری مورد نیازش را از طریق چربی های ذخیره شده بدست می آورد این امر باعث چربی سوزی و لاغری شخص می شود.

افزایش میزان خون در عضلات

کوهنوردی می تواند مقدار خون موجود در عضلات را تا 20 برابر افزایش دهد و پرخون شدن عضلات باعث شکل گیری عضلاتی قوی می شود.

مزایای کوهنوردی چیست؟

 

مزایای کوهنوردی چیست؟ وبسایت bigmarketweb.ir
مزایای کوهنوردی چیست؟ وبسایت bigmarketweb.ir

 

شما با کوهنوردی می توانید مکان هایی را ببینید که دیگران نمی بینند

همه ما می توانیم تصاویری از مکان های مختلف ببینیم و مشتاقانه خواهان رفتن به این مناطق هستیم. وقتی حرف از رفتن به میان می آید، بسیاری جا می زنند و این جمعیت زیاد، کم و کمتر می گردد، چرا که این افراد دنبال ورزشی ساده و کم دردسر می گردند.

وقتی به قلّه می رسید جزو معدود افرادی هستید که به آنجا قدم گذاشته اید و می توانید از زیبایی و کم یاب بودن چنین منظره ای نهایت لذت را ببرید. 100 درصد می توان تضمین کرد که بالای کوه منظره زیبا و شگفت آوری را پیش رو دارید (مگر اینکه یک روز مه آلود یا روز دودی باشد)

در ورزش کوهنوردی با افرادی که مثل خودتان هستند آشنا می شوید

با کوهنوردی می توانید دوستانی پیدا کنید که تلاش و شجاعت لازم را برای کوه نوردی دارند و از نظر خصوصیت و عزت نفس مثل خود شما هستند. همه آنان مثبت اندیش، قوی و شادمان هستند.

باشگاه های کوهنوردی، گروه های کوهنوردی و رسانه های اجتماعی از راه های اصلی پیدا کردن شرکای کوهنوردی است. نکته حائز اهمیت درباره کوهنوردان این است که همه اهدافی مشترک دارند.

در کوه می توانید فریاد بزنید و از منعکس شدن صدا لذت ببرید

کوه ها بسیار بزرگ هستند و کسی منکر این مسأله نمی شود که در مقیاسه با ما غول پیکر اطلاق می شوند ولی با زبان بی زبانی ما را صدا می زنند که به آنجا برویم و گویی آمدن ما را خوش آمد می گویند. صعود کردن به کوه غم، مشکلات فردی شخص را برای مدتی از بین می برد و لذت زندگی سالم را به افراد می بخشد.

کوهنوردی صبر، استقامت و قدرشناسی را به شما می آموزد

کوهنوردی می تواند سخت، طاقت فرسا و سخت ترین کاری باشد که انجام می دهید ولی کوهنوردان افرادی هستند که این سختی ها را به جان خریده و وارد ماجراجویی جالبی می شوند.

ضرب المثلی وجود دارد که عنوان می کند « نباید کل کوه را نگاه کنید، آن را بخش بخش ببینید». این مثل می گوید که کوه را به صورت بخش بخش و تکه تکه نگاه کنید و دیگر به این مسأله فکر نکنید که چطور این مسیر سخت را طی نمایم و صعود و نزول برای شما بسیار راحت و مفرح تر خواهد شد.

بسته به کوهی که از آن بالا می روید ممکن است ساعتها و یا ماه ها طول بکشد که به نوک قلّه برسید ولی وقتی به آنجا رسیدید تازه متوجه خواهید شد که این همه زحمت ارزش آن را داشت؛ دقیقاً مانند رسیدن به هدف در زندگی.

کوهنوردی تفکر مثبت را به شما می آموزد

اگر انسانی منفی نگر باشید و به طور پی در پی به شکست فکر کنید، دقیقاً این زمان شکست آرمان های شماست. در واقع شکست شما زمانی رخ نمی دهد که شکست بخورید بلکه زمانی است که فکرتان از ابتدا با منفی نگری شکست خورده است.

اما اگر مثبت اندیش باشید، خواهید دانست که هر چند رسیدن به نوک قله سختی های خاص خود را دارد ولی لذت رسیدن به نوک قله و استقامت شما ارزش همه این ها را دارد. این امید و انگیزه رمز موفقیت و صعود طلایی شما است.

همیشه به خودتان بگویید که برای رسیدن به نوک قله 100 نه بلکه 120 درصد تلاشم را خواهم کرد. اگر باور نداشته باشید که می توان به بالای کوه بروید، احتمالاً هرگز نخواهید توانست به چنین دستاوردی برسید. اعتماد به نفس داشته باشید و اولین گام را محکم بردارید و به صعود خود ادامه داده و مانند خود کوه استقامت داشته باشید.

کوهنوردی به شما می آموزد که تجمل گرایی را فرا موش کنید و برای آنچه دارید شکرگزار باشید

وقتی از کوه بالا می روید و به آب نوشیدنی می رسید، احتمالاً آن آب از لذت بخش ترین آبهایی است که تاکنون نوشیده اید و آن را ابداً با آبهای دیگر مقایسه نخواهید کرد. تازه متوجه خواهید شد که این آب چقدر با ارزش بوده و چه گوهرهایی در زندگی دارید که باید بابت آن شکرگزاری پیشه سازید.

یا وقتی به جایی گرم می رسید ارزش سیستم های خنک کننده منزل را درک خواهید کرد و یا در جای سرد به یاد لوازم گرمایشی می افتید. همه این ها نعمتهایی هستند که شاید در حالت عادی برایمان زیاد اهمیت نداشته باشد ولی در کوهنوردی متوجه می شوید که هر یک از اینها چه کارایی بزرگ در زندگی ما دارد.

کوهنوردی شما را از تنبلی در می آورد و تغییر بزرگ را در زندگی شما فراهم می آورد

همیشه تنها یک راه برای بالا رفتن از کوه وجود ندارد. گاهی اوقات می توانید از مسیرهای دیگری نیز بالا بروید یا این امکان وجود دارد که مانعی سد راه شما قرار بگیرد که باید آن را از سر راه بردارید. کوهنوردی به شما می آموزد که زندگی همیشه در حال تغییر است و شما باید تاکتیک جایگزین برای مشکلات و موانع سد راه داشته باشید تا تغییرات بزرگی در زندگیتان پدیدار شود.

همه کوه ها به شما یک درس بزرگ می دهد

از هر کوهی که بالا برویم حداقل یک درس بزرگ به ما می دهد. در یک روز بارانی وقتی کوهنوردی می کنیم در می یابیم که دوربین ها ضد آب نیستند!

صعود دیگری به ما می آموزد که انتخاب مسیر را باید با دقت بیشتری انجام دهیم. یک صعود دیگر به ما یاد می دهد که کفش مناسب برای هر کاری حیاتی است.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید بهترین میل بارفیکس 2021 را مطالعه بفرمایید.

 

لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی چیست؟

 

لوازم مورد نیاز کوهنوردی وبسایت bigmarketweb.ir
لوازم مورد نیاز کوهنوردی وبسایت bigmarketweb.ir

بدون شک در هر ورزشی یکسری وسائل و ابزارهای ورزشی مورد نیاز است که هر ورزشکاری باید آن را داشته باشد. کوهنوردی نیز از این قافله عقب نیست و ملزوماتی دارد.

از جمله وسایل کوهنوردی می توان به عصای کوهنوردی اشاره کرد. عصای کوهنوردی وسیله ای است که می تواند لذت کوهنوردی را برای شما بالاتر برده و تعادل شما را در هنگام بالاتر رفتن از کوه حفظ نماید.

چرا باید از عصای کوهنوردی استفاده کنیم؟

1- اصولاً فشار سطح زمین به مچ دست و پا وارد می شود که با استفاده از عصای کوهنوردی این فشارها به طرز شگرفی کاهش پیدا می کند.
2- هنگامی که برف زیادی ببارد، با استفاده از عصای کوهنوردی می توانید جاهای عمیقی که برف دارد را شناسایی کنید و وقتی روی آن پا می گذارید مطمئن شوید.
3- عصای کوهنوردی تعادل شما افزایش می دهد.
4- عصای کوهنوردی برای راحت بالاتر رفتن از مسیرهای ناهموار بسیار کمک کننده است که این عمل موجب کاهش اتلاف انرژی شما در طول مسیر می گردد.
5- از عصای کوهنوردی برای چادر، تکیه گاه ها نیز می توانید استفاده کنید.

عصای کوهنوردی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

 

عصای کوهنوردی باید دارای چه ویژگی هایی باشد سایت bigmarketweb.ir
عصای کوهنوردی باید دارای چه ویژگی هایی باشد سایت bigmarketweb.ir

خرید عصای کوهنوردی

وزن مناسب

یکی از فاکتورهای کلیدی در خرید عصای کوهنوردی، وزن آن است. اگر عصای شما سنگین باشد نه تنها تأثیر خوبی روی کوهنوردی نمی گذارد بلکه آن را سخت و ناخوشایند می گرداند. عصا باید استحکام خوبی هم داشته باشد.

انعطاف پذیری بالایی داشته باشد

در گذشته عصای کوهنوردی به صورت ثایت تولید می شد و نمی توانستید تغییری روی آن به وجود بیاورید. اما با پیشرفت فناوری، کارخانه های زیادی سعی می نمایند تا جدیدترین عصای کوهنوردی را با امکاناتی مناسب در اختیار مشتریانشان قرار دهند.

عصای کوهنوردی امروزی را می توان از نظر قد تنظیم کرد؛ بدین معنا که با توجه به نیاز طرف که کوتاه یا بلند قد باشد می توان آن عصا را نیز به دلخواه تغییر داد.

به این دلیل تنظیم ارتفاع عصا یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید عصای کوهنوردی است. شما می توانید از باتوم های کوهنوردی تاشویی نیز استفاده نمایید که حمل و نقل و یا جمع کردن آن نیز ساده تر است.

کیفیت جنس بدنه مناسب باشد

بیشتر مردم دنبال عصای کوهنوردی ارزان قیمت هستند ولی جنس بدنه یکی از مهمترین عوامل در وزت و حجم عصای کوهنوردی است. اصولاً بیشتر تولید کنندگان لوازم ورزشی از آلومینیوم برای جنس محصولاتشان استفاده می نمایند. کیفیت عصای کوهنوردی باید مناسب باشد تا از شکستن آن جلوگیری شود.

سخمه

در قسمت انتهایی عصاهای کوهنوردی سخمه وجود دارد که باید مقاومت خوبی داشته باشد.

ویژگی های گُل عصا

اغلب اوقات قسمت انتهایی عصای کوهنوردی از گل برف یا گل یخ استفاده می شود. گل برف برای استفاده راحتر تر در محیط هایی هستند که مملو از برف یا شن است و گل یخ برای محیط و مکان هایی است که یخی یا سنگی هستند.

این گل ها از فرورفتن ناگهانی عصای کوهنوردی در لایه های زمین جلوگیری به عمل آورده و سبب حفظ تعادل بیشتر کوهنورد در طی کوهنوردی می شود.

انواع عصای کوهنوردی کدامند؟

تلسکوپی

کارخانه هایی که از فناوری های روز دنیا استفاده می کنند، معمولا تولید کننده عصای تلسکوپی هستند. این مدل عصا، از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار هستند که یکی از مهمترین ویژگی یک عصای کوهنوردی با کیفیت است.

ثابت

عصاهای ثابت در مقایسه با عصای تلسکوپی قابلیت تنظیم ارتفاع را ندارند و می توان عنوان داشت که همان چوب اسکی هستند. اگر قصد داشتید از این نوع عصا خریداری نمایید باید عصاهایی را خریداری کنید که متناسب با قدتان باشد.

آنتی شوک

عصای آنتی شوک با بهره مندی از فنرهایی که دارد از وارد شدن ضربه یا فشار روی دست جلوگیری می کند و این باعث جلوگیری از خستگی دست ها می گردد.

انواع باتوم کوهنوردی کدام است؟

باتوم های تکی

این قسم از باتوم ها به صورت تکی موجود و به فروش می رسند. این عصاها ویژگی تنظیم ارتفاع را دارند. این عصاها بیشتر برای مسیرهایی که طولانی و مسطح هستند به کار می رود.

باتوم های جفتی

این نوع از باتوم ها به صورت جفتی یا دوتایی موجود و به فروش می رسند. باتوم های جفتی در مسافت هایی که طولانی هستند، فشار را روی زانوها کمتر می کند. اغلب این نوع از باتوم ها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند و گروهی از آنها نیز قابلیت آنتی شوک دارند.

عصای کوهنوردی کمپسور مدل IBE 2011

عصای کوهنوردی کمپسور مدل IBE 2011
عصای کوهنوردی کمپسور مدل IBE 2011

عصای کوهنوردی کمپسور قابلیت قفل بدنه را داشته و دو مرحله ای است. اندازه این عصای کوهنوردی در حالت بسته 64 سانتی متر و در حالت باز شده 96 سانتی متر است. همچنین در حالت باز شده دوم نیز 133 سانتی متر است.

این عصا از سخمه کاربیدی بهره مند است. از دیگر ویژگی های مثبت و خوب این عصا دارا بودن گل برای حرکت کردن در زمین گلی و صخره ای است. دسته عصای کمپرسور از طراحی ارگونومیک برخوردار بوده و دارای بند نگه دارنده با قابلیت تنظیم ارتفاع است.

ویژگی ها
وزن: 310 گرم
قابلیت تنظیم اندازه: دارد
قابلیت تنظیم: دو مرحله ای
تعداد: یک عدد
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009
عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009 از بدنه آلومینیومی تشکیل شده و بسیار مقاوم است. این امکان را برای شما فراهم می آورد که مدت زمان زیادی ازعصا استفاده نمایید.

استفاده از یخ شکن، یا گل یخ به شما کمک می کند که از سخمه کاربیدی تعبیه شده بر روی عصا استفاده نمایید. اگر تکه یخی بر اثر برخورد سخمه بشکند و عصا به پایین بلغزد، از فرو رفتن عصا به داخل شکاف و انتقال فشار به دست ها تا حد زیادی جلوگیری به عمل می آورد.

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009 در قسمت انتهایی خودش سخمه کاربیدی دارد. کاربید که آلیاژی فلزی است باعث می شود مقاومت عصا در برابر سنگ و یخ افزایش پیدا کند.

دسته این قسم از عصای کوهنوردی از جنس فوم است و به شما این کمک را می کند که بتوانید تا مدت زمان زیادی از عصا استفاده کرد و لذت کوهنوردی را با آن تجربه نمایید. عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009 دارای قابلیت تنظیم اندازه در سه مرحله را داراست بدین معنا که ارتفاع آن تا اندازه 139 سانتی متر می تواند تغییر کند.

ویژگی ها
وزن: 270 گرم
قابلیت تنظیم اندازه: دارد
قابلیت تنظیم: سه مرحله ای
یخ شکن: دارد
جنس دسته: فوم
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: ندارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی مدل FX-8336

عصای کوهنوردی مدل FX-8336
عصای کوهنوردی مدل FX-8336

عصای کوهنوردی مدل «FX-8336» دارای طراحی ساده و در عین کاربردی است. برای کوهنوردان و کسانی که دنبال ماجراجویی در کوهنوردی هستند عصای خوبی محسوب می شود.

اندازه این عصا به صورت دو مرحله ای تنظیم می شود و بازه تغییر آن از 50 سانتی متر تا 97 سانتی متر قابل تغییر است. با توجه به شیب مسیر و متناسب با قدتان می توانید طول عصا را تنظیم و تغییر دهید.

بدنه این عصای کوهنوردی از فلز ساخته شده است و در برابر فشار مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. دسته این عصا نیز جنسش از پلاستیک بوده و از طراحی ارگونومیک برخوردار است.

این طراحی ارگونومیک دسته تا حدود زیادی از خستگی شما جلوگیری می کند. برای اینکه عصا را در دست بگیرید در قسمت انتهای آن یک بند قرار ده شده که دور مچ قرار می گیرد.

باکمک سگم روی بند می توانید اندازه عصا را متناسب با مچ خود تغییر دهید. عصای کوهنوردی مدل «FX-8336» برخوردار از سخمه یا یخ شکن است تا مسیرهای سخت و دشوار برای شما راحت تر شود. قطعه پلاستیکی آن از سخمه محافظت می نماید.

ویژگی ها
وزن: 330 گرم
قابلیت تنظیم اندازه: دارد
قابلیت تنظیم: دو مرحله ای
یخ شکن: دارد
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: فلزی
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی کمپسور مدل IBE بسته 2 عددی

عصای کوهنوردی کمپسور مدل IBE بسته 2 عددی
عصای کوهنوردی کمپسور مدل IBE بسته 2 عددی

عصای کوهنوردی کمپسور مدل IBEیک محصول دارای بسته دو عددی و جنس دسته آن پلاستیکی است و از طراحی ارگونومیک برای راحتی استفاده شده است.

همچنین این عصای کوهنوردی دارای بند نگه دارنده بوده و از برخورداری تنظیم ارتفاع برخوردار است. جنس بدنه آن از آلومینیوم تشکیل شده است. اندازه این عصا در حالت بسته 64 سانتی متر و در حالت باز شده اول 96 سانتی متر است.

همچنین در حالت باز شده دوم 133 سانتی متر است. این محصول از سخمه کاربیدی بهره مند بوده و یک گل برای حرکت کردن روی زمین گلی و صخره ای دارد.

ویژگی ها
وزن: 620 گرم
قابلیت تنظیم اندازه: دارد
قابلیت تنظیم: دو مرحله ای
یخ شکن: ندارد
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی کمپسور مدل دسته دار

عصای کوهنوردی کمپسور مدل دسته دار
عصای کوهنوردی کمپسور مدل دسته دار

ویژگی های عصای کوهنوردی کمپسور مدل دسته دار:
1- از قابلیت قفل بدنه برخوردار است.
2- اندازه در حالت بسته 65 سانتی متر است.
3- اندازه در حالت باز شده اول 96 سانتی متر است.
4- اندازه در حالت باز شده دوم نیز 133 سانتی متر است.
5- دارا بودن سخمه کاربیدی
6- دارا بودن گل برای سهولت حرکت بر روی زمین گلی و صخره ای

ویژگی ها
وزن: 310 گرم
ضربه گیر: دارد
کمترین ارتفاع: 65 سانتی متر
بیشترین ارتفاع: 135 سانتی متر
جنس دسته: پلاستیک
قابلیت تنظیم اندازه: دارد
قابلیت تنظیم دو مرحله ای

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی مدل ATISH بسته ۲ عددی

عصای کوهنوردی مدل ATISH بسته ۲ عددی
عصای کوهنوردی مدل ATISH بسته ۲ عددی

از مزیت های جالب این عصا دارا بودن قطب نما است که در طول مسیر می تواند راهگشای حرکت شما باشد. جنس این عصا از پلاستیک بوده و دارای طراحی ارگونومیک است. بدنه آن از آلومینیوم تشکیل شده است و دارای قابلیت تنظیم اندازه و دو مرحله ای است. این عصای کوهنوردی همچنین دارای یخ شکن برای سهولت در حرکت است.

ویژگی ها
وزن:290 گرم
سایز: متوسط
کمترین ارتفاع: 62 سانتی متر
بیشترین ارتفاع: 135 سانتی متر
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: ندارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی مدل zx20

عصای کوهنوردی مدل zx20
عصای کوهنوردی مدل zx20

عصای کوهنوردی مدل آنتی شوک جزو بهترین عصاهای کوهنوردی برای کوهنوردان مبتدی و حرفه ای است. این عصا سبک و خوش دست است و به سادگی از زمین بلند می شود. جنس دسته آن از آلومینیوم است.

آلومینیوم باعث افزایش استحکام و افزایش مقاومت عصا خواهد شد. این محصول نیز دارای سخمه کاربیدی است که در طی کردن سطوح یخی و سنگی نقش موثری ایفا می کند. این عصا دارای دو مرحله بوده و امکان کوچک یا بزرگ کردن را به کوهنورد می دهد.

این مدل عصا آنتی شوک نیز است؛ بدین معنا که درون عصا فنری قرار داده شده است و فشاری که از سمت سنگ و کلوخ باید به پا وارد شود را به سمت دست وارد می آورد تا از آسیب دیدن جلوگیری به عمل آورد.

این عصای آنتی شوک از گل برف برخوردار است که فرورفتن کوهنورد داخل موانع جلوگیری می کند و تجربه ای مفرح و لذت بخش برای کوهنورد فراهم می آورد.

ویژگی ها
وزن: 290 گرم
سایز: متوسط
کمترین ارتفاع: 63.5 سانتی متر
بیشترین ارتفاع: 135 سانتی متر
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی مدل 6061

عصای کوهنوردی مدل 6061
عصای کوهنوردی مدل 6061

عصای کوهنوردی مدل 6061 نیز دارای قابلیت تنظیم ارتفاع بوده و در دو حالت ساده و فنردار عرضه می شود. از سیستم داخلی ضد ضربه (آنتی شوک) برای از بین بردن فشار به مچ دست برخوردار است.

تنظیم اندازه این عصای کوهنوردی در حالت کمترین 64 سانتی متر و در حالت بیشترین به 135 سانتی متر می رسد. از ویژگی های دیگر این محصول دارا بودن گل برف برای جلوگیری از فرورفتن عصا در برف و شن است و همچنین دارای قطب نما بر روی دسته است.

ویژگی ها
وزن: 325 گرم
سایز: بزرگ
کمترین ارتفاع: 64 سانتی متر
بیشترین ارتفاع: 135 سانتی متر
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی مدل A123

عصای کوهنوردی مدل A123
عصای کوهنوردی مدل A123

این عصا نیز دو مرحله ای بوده و از گل برف برخوردار است. دارای یخ شکن است و دسته آن نیز از نوع پلاستیک به همراه قسمت اسفنجی تشکیل شده است.

ویژگی ها
وزن: 300 گرم
سایز: متوسط
کمترین ارتفاع: 67 سانتی متر
بیشترین ارتفاع: 135 سانتی متر
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی انرجیا مدل 3s

عصای کوهنوردی انرجیا مدل 3s
عصای کوهنوردی انرجیا مدل 3s

نوک میله عصای کوهنوردی انرجیا آلیاژ استیل تنگستن و مجموعه نوار پلاستیکی است. این عصا از سیستم جذب شوک برخوردار است.

ویژگی ها
وزن: 320 گرم
سایز: بزرگ
کمترین ارتفاع: 63 سانتی متر
بیشترین ارتفاع: 135 سانتی متر
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی آنتی شوک مدل عصایی

عصا کوهنوردی آنتی شوک مدل عصایی
عصا کوهنوردی آنتی شوک مدل عصایی
ویژگی ها
وزن: 300 گرم
سایز: متوسط
قابلیت تنظیم اندازه: دارد
قابلیت تنظیم: دو مرحله ای
جنس دسته: فوم
یخ شکن: دارد
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی آنتی شوک اکسپوننت مدل ex100

عصا کوهنوردی آنتی شوک اکسپوننت مدل ex100
عصا کوهنوردی آنتی شوک اکسپوننت مدل ex100
ویژگی ها
وزن: 300 گرم
سایز: متوسط
یخ شکن: ندارد
قابلیت تنظیم اندازه: دارد
جنس دسته: فوم
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

عصای کوهنوردی مدل Dx94

عصای کوهنوردی مدل Dx94
عصای کوهنوردی مدل Dx94
ویژگی ها
وزن: 320 گرم
سایز: متوسط
کمترین ارتفاع: 65 سانتی متر
بیشترین ارتفاع: 135 سانتی متر
جنس دسته: پلاستیک
جنس بدنه: آلومینیوم
ضربه گیر: دارد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

پرسش و پاسخ درباره عصای کوهنوردی

مزایای عصای کوهنوردی چیست؟

عصای کوهنوردی فشاری را که از طرف زمین به پا وارد شده را به دست ها منتقل می کند و از آسیب دیدگی های پا جلوگیری می نماید. همچنین از عصای کوهنوردی برای پایه نگهدارنده نیز استفاده می شود. از عصای کوهنوردی برای حفاظت از خود در برابر حوادث و نیز ایجاد تعادل در هنگام راه رفتن استفاده می شود.

چه نوع عصای کوهنوردی بخرم؟

دنبال عصاهایی باشید که اولاً کیفیت خوبی داشته باشد و دوم اینکه از نظر وزن و استحکام نیز خوب عمل کند. سعی کنید از عصاهایی استفاده نمایید که قابلیت تغییر اندازه را داشته باشند ولی اگر دنبال عصای ثابت هستید، عصایی را انتخاب نمایید که با قدتان تناسب داشته باشد.

انواع عصای کوهنوردی چیست؟

عصای کوهنوردی دارای انواع و اقسام مختلفی است که می توان به عصاهای تلسکوپی، ثابت و آنتی شوک اشاره کرد.

بهترین مارک های عصای کوهنوردی کدام است؟

از بهترین برندهای عصای کوهنوردی می توان به عصای اکسپوننت، انرجیا، کمپرسور و مدل آنتی شوک اشاره کرد.

 

 

به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش