کوهنوردی و کمپینگورزش و سفر

بهترین مارک کیسه خواب موجود در بازار 2021 [9 مارک عالی]

بهترین مارک کیسه خواب

در سفرهای طولانی که می خواهید در آنجا بمانید وجود یک کیسه خواب برای شبهای شما ضروری است که با آن بتوانید خواب خوب و راحتی را تجربه کنید. انتخاب یک کیسه خواب می تواند مرز بین شکست یا پیروزی شما در سفرها باشد چرا که اگر کیسه خواب شما بی کیفیت باشد خوابیدن را برای شما دشوار می کند که این امر بدترین خبر ممکن برای شما خواهد بود و اگر کیسه خواب خوب و مناسبی باشد و توانسته باشید بهترین مارک کسه خواب را انتخاب کنید می توانید یک خواب لذت بخش در دامان طبیعت را برای خود به ارمغان آورید.

قیمت کیسه خواب به کیفیت و مواد تشکیل دهنده آنها بستگی دارد. اینکه کیسه خواب پر است یا کیسه خواب الیاف و اینکه کیسه خواب یک نفره است یا دو نفره، همه و همه از نکات مهم در هنگام تهیه بهترین مارک کیسه خواب است.

هر یک از کیسه خواب ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند که این امر ممکن است کمی انتخاب را دشوار سازد. اما در این مقاله دقیقاً می خواهیم به بررسی انواع مدل های بهترین مارک کیسه خواب بپردازیم.

کیسه خواب چیست؟

کیسه خواب وسیله ای است که در هنگام سفرهای زمستانی و تابستانی برای خوابیدن از آنها استفاده می کنیم به طوری که داخل آن می رویم و سپس زیپ آن را بالا می آوریم و از این طریق از ورود آب و سرما و یا نور به داخل آن جلوگیری می کنیم تا بتوانیم بعد از یک سفر طولانی یک خواب راحتر را تجربه کنیم. بسیاری از ابزارآلات سفر می توانند در طول سفر به ما کمک کنند. برای مثال عصای کوهنوردی برای سفرهای کوهنوردی و ارتفاعات بسیار به ما کمک می کند یا برای مثال یک کفش کوهنوردی خوب می تواند نقش مهم را برای ما ایفا کند.

فواید کیسه خواب در چیست؟

کیسه های خواب می توانند گرمای خوبی را در زمستان تولید کنند و از ورود آب باران و برف به درون آن جلوگیری کنند که ملحفه و پتوها این قابلیت های خوب را ندارند. همچنین می توانید زیپ آن را بالا بکشید و از ورود نور خورشید و یا داخل آمدن سرما جلوگیری به عمل آورید.

یکی دیگر از فواید کیسه خواب حرفه ای این است که حالتی نرم داشته و برای موارد کوهستانی از فشار آوردن به کمر شما جلوگیری می کند و به عنوان یک زیرانداز نرم عمل می کند. البته بهتر است یک زیرانداز کیسه خواب جدا تهیه کنید که از این بابت در زیر کیسه خواب اطمینان بیشتری داشته باشید و حالتی نرم تر داشته باشد.

مهمترین نکته ای که در هنگام خرید باید به آن توجه کنیم این است که چه زمانی و کجا می خواهیم از آن استفاده کنیم؟ آیا در زمستان از کیسه خواب استفاده می کنیم و یا اینکه از کیسه خواب برای تابستان استفاده می کنید که این دو مسأله قضیه را متفاوت می کند.

 

پیشنهاد ویژه: 13 مدل بهترین عصای کوهنوردی [با کیفیت و جذاب] + خرید

 

کیسه خواب تابستانی چیست؟

این نوع کیسه های خواب از عایق کمتری بهره مند هستند و برای دماهای بالای صفر کاربرد دارند. از نظر وزنی سبک تر از مدل زمستانی بوده و از نظر حجم جمع و جور هستند. کیسه خواب های تابستانی برای دمای 30 درجه فارنهایت (1- درجه سانتی گراد) و بالاتر مناسب هستند.

کیسه خواب زمستانی چه ویژگی هایی دارد؟

این نوع از کیسه خواب وزن بیشتری دارند و برای دماهای 20 درجه فارنهایت (6- درجه سانتی گراد) و پایین تر مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین دقت نمایید که به دنبال بهترین کیسه خواب زمستانی باشید تا از سفر خود نهایت لذت را ببرید. در کیسه خواب های زمستانی از عایق های بیشتری برای تولید گرما استفاده می کنند تا سرمای هوا اذیت کننده نباشد و معمولاً برای بسته بندی، حجیم تر از نوع تابستانی هستند.

بهترین کیسه خواب های 2022

 

دمای کیسه خواب چگونه محاسبه می شود؟

حد پایین: پایین ترین دمای هوا که در آن یک مرد معمولی می تواند با آسودگی خاطر بخوابد.
آسایش:  کمترین دمای هوا که در آن یک زن معمولی ​​می تواند به راحتی بخوابد.
حد بالا:  بالاترین دمای هوا که در آن یک مرد معمولی می تواند راحت بخوابد.

فصل بندی کیسه خواب چگونه است؟

 

بهترین مارک کیسه خواب

برای درجه بندی و استفاده درست از کیسه خواب ها از استاندارد EN 13537 استفاده می کنند که یک استاندارد بین المللی بوده و کیسه خواب ها را به طیف های مختلف بر اساس دما تقسیم بندی می کند. این استانداردسازی، داده های ما را بر اساس مقایسه دقیق بین مارک و کیفیت های مختلف کیسه خواب مشخص می کند. این دماها فرضشان بر این است که شخص لباس می پوشد، از زیرانداز کیسه خواب استفاده می کند. رتبه بندی ها به شما تصویری واضح از بهترین مارک کیسه خواب می دهد و در 6 بخش تقسیم بندی می شود.

یک فصل: این کیسه خواب ها برای استفاده تابستانی در کشوری مثل انگلستان و یا آب و هوای گرم ایده آل است.

دو فصل: برای اواخر ماه بهار تا اوایل پاییز کاربردی مناسب دارد.

سه فصل : این مدل برای دمای اوایل بهار تا اواخر پاییز کشوری مثل بریتانیا عملکردی مناسب دارد.

سه فصل +: این نوع برای تمام طول سال از آنها استفاده می شود و برای مواردی مثل کوهنوردی یا برای مسافران ماجراجو گزینه ای مطلوب به شمار می رود.

چهار فصل: این مدل برای کوهنوردی و کوهنوردی های زمستانی طراحی شده اما برای کوهنوردی در ارتفاعات مناسب نیستند. از قطعات و کیفیت بالایی برخوردار هستند و شما را گرم نگه می دارند.

چهار فصل + : این کیسه های خواب برای کوهنوردی در ارتفاعات بسیار بالا و محیط هایی بلند ارتفاع نظیر هیمالیا و غیره کاربردی مناسب دارد.

اجزای کیسه خواب شامل چه مواردی است؟

 

anatomy-of-a-sleeping-bag

هود: گر به جایی سفر می کنید که احتمال این می رود که دما کاهش پیدا کند وجود یک هود خوب ضرورت دارد. دنبال مدل هایی از هود باشید که قابلیت تنظیم داشته باشند و به خوبی اطراف صورت را بپوشانند. بهترین تناسب های هود معمولاً شامل بافل های کانتوری هستند.

حفاظ کردن: این مورد به عنوان یک محافظ یا بافل شانه نیز شناخته می شود. این حفاظ یک لوله عایق اضافی داشته که مانع از خروج گرما به بیرون می شود.

بافل زیپ: مشابه بافل گردن یک عایق داخلی است که با کشیدن زیپ از اتلاف گرما جلوگیری می کند.

عایق: اصولاً عایق ها از اتلاف گرما جلوگیری می کنند. مدل های مختلفی از عایق کیسه های خواب وجود دارد که متداول ترین انواع آن به دو مدل کیسه خواب پر و کیسه خواب الیاف تقسیم بندی می شوند.

فوت باکس: مربوط به بخش انتهایی کیسه خواب است که پاها به درون آنها می رود. به شما این امکان را می دهد که طبیعی دراز بکشید. البته باید دقت داشته باشید که فضای کافی برای پاها داشته باشد و حالت تنگ نداشته باشد.

طول : خیلی مهم است که در انتخاب یک کیسه خواب قد را مد نظر قرار دهید. اگر قدتان بلند باشد باید به دنبال مدل هایی از کیسه خواب بگردید که بلندتر باشند تا به راحتی درون آن قرار بگیرید و نباید مثل کفش که ممکن است به دلیل تنگی نوک پا را اذیت کند، این کیسه خواب نیز شما را به دردسر انداخته و موجب تنگی شود.

تفاوت کیسه خواب پر با الیاف در چیست؟

 

بهترین مارک کیسه خواب

کیسه خواب پر سبکتر بوده و نسبت گرما به وزن خیلی خوبی دارد و بسیار قابل تراکم است. کیسه خواب الیاف یا مصنوعی بیشتر در مناطق مرطوب کاربرد داشته و از نظر قیمت نیز ارزان تر است.

اشکال کیسه خواب چگونه است؟

کیسه خواب ماموت

این مدل کیسه خواب از نظر شانه پهن و بزرگتر بوده و به سمت انگشتان پا باریک تر می شود تا بین گرما و وزن تعادل لازم به وجود بیاید. این مدل کیسه خواب به شما این اجازه را می دهید تا شانه و بالاتنه راحت تری داشته باشید و احساس تنگی به شما دست ندهد.

کیسه خواب مستطیلی

این مدل کیسه ها جادارتر هستند و به شما این امکان را می دهند که خواب آرامی را داشته باشید ولی در گرم نگه داشتن شما زیاد کارآیی ندارند. برای مواردی مثل فستیوال های تابستانی یا کمپینگ که نیاز به خواب عمیق و طولانی ندارید عالی هستند.

آیا زیرانداز کیسه خواب لازم است؟

این بستگی به شرایط مکانی و محیطی شما دارد. اگر در جایی هستید حالتی سنگی و سفت دارد بهتر است از بهترین زیرانداز کیسه خواب استفاده کنید تا سختی آن به صورت قابل توجهی از بین برود هر چند که خود کیسه خواب نیز بخش قابل توجهی از آن را برطرف می سازد.

کیسه خواب صخره چیست؟

 

کیسه خواب صخره

همانگونه که از اسمش پیداست برای مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که قصد خوابیدن روی صخره را دارید، بنابراین باید کیسه خواب از کیفیت خوب و نرمی برخوردار باشد و به کمر یا بدن انسان آسیب وارد نسازد. لذا در انتخاب یک کیسه خواب برای سفرهایی که با صخره نوردی روبرو هستید، دقت نمایید.

کیسه خواب برای چند نفر مناسب است؟

بسیاری از مدل های آن به صورت کیسه خواب تک نفره هستند و برخی از مدل های دیگر آن به صورت کیسه خواب دو نفره هستند و فضا و حجم بیشتری را اشغال می کنند و باید از کیسه خواب سایز بزرگ استفاده نمایید. البته این نکته را هم باید در نظر داشت که کیسه خواب دو نفره قیمتش از تک نفره بالاتر است.

کیسه خواب کودک چیست؟

 

بهترین کیسه خواب کودک

همانطوری که از اسمش پیداست نوعی از کیسه خواب است که از نظر سایز برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد و باید به این مورد دقت نمایید که کیسه خواب انتخابی متناسب با قد و شرایط جسمی کودکتان باشد.

آیا خرید کیسه خواب ارزان خوب است؟

این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر کیسه خواب بیش از اندازه ارزان باشد مسلماً کیفیتش از کیسه خواب های خوب پایین تر است و این ممکن است در سفر و کوهنوردی های شما کمی موجب مشقت شما شود، بنابراین دقت لازم را داشته باشید که بهترین مارک کیسه خواب بازار را انتخاب کنید تا در دراز مدت همراه خوبی برای شما باشد.

راهنمای خرید کیسه خواب

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3010

 

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3010

جنس داخلی این کیسه خواب از پلی استر بوده و کاور آن به صورت بند بسته می شود. پوشش آن از الیاف بوده و زیپ آن از سمت راست بسته می شود. از مزایای دیگر این کیسه خواب پوشش ضد آب است. این محصول از انواع کیسه خواب های تک نفره به شمار آمده و جنس رویه آن از پلی استر است.

حدود دمای این محصول 7 تا 25 درجه سانتی گراد است. از ویژگی های دیگر این محصول وجود بند با قابلیت تنظیم است. کیسه سریع خشک می شود و در برابر پارگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. از دیگر فاکتورهای این کیسه خواب این است که به راحتی می توان محصول را تمیز کرد.

می توان محصول را فشرده کرد تا جمع و جور باشد و یک دسته برای حمل کردن به صورت دستی در آن تعبیه شده است. وزن این کیسه خواب 1500 گرم بوده و نسبت به قیمتی که دارد گزینه ای مطلوب به شمار می رود.

 

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3008

 

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3008

وزن این کیسه خواب 1500 گرم بوده و جنس داخلی آن را پلی استر تشکیل می دهد. شیوه بسته شدن کاور آن به صورت بند بوده و پوشش محصول را الیاف تشکیل می دهد. زیپ آن از سمت راست باز می شود و از خاصیت ضد آب و ضد آلودگی بلبرینگ بهره می برد. ظرفیت این کیسه خواب تک نفره بوده و اندازه سایز آن بزرگ به شمار می رود. محدوده دمایی این کیسه خواب چیزی بین 7 تا 25 درجه سانتی گراد است. خشک شدن سریع و مقاومت در برابر پارگی و نیز تمیزکاری راحت مصحول از قابلیت های دیگر این کیسه به شمار می رود.

 

ست کیسه خواب و زیرانداز کنتال مدل golden bear

 

ست کیسه خواب و زیرانداز کنتال مدل golden bear

این کیسه خواب 2200 گرم وزن داشته و جنس داخلی آن از پلی استر است. نوع پوشش الیافی بوده و ظرفیت آن تک نفره است و سایز آن بزرگ است. محدوده دمایی این محصول منفی 6 درجه سانتی گراد است. این محصول برای افزایش دما از پارچه کره ای بهره برده و در برابر پارگی از خود مقاومت خوبی نشان می دهد. این کیسه خواب دارای سایز قد 2.1 سانتی متری بوده و سایز دمپا آن 60 سانتی متر است و در نهایت سرشانه آن 85 سانتی متر است. از دیگر ویژگی های این مدل کیسه خواب این است که سایز زیر انداز آن با سایز کیسه خواب برابری می کند و یک بالش سفری نیز همراه محصول وجود دارد.

بهترین کیسه خواب های 1400

 

کیسه خواب کنتال مدل kangaroo

 

کیسه خواب کنتال مدل kangaroo

این کیسه از پارچه سه لایه گورتکس تولید شده و خاصیت ضد آب دارد.

ویژگی ها
وزن: 1600 گرم
جنس داخلی: پلی‌استر
نوع پوشش: الیاف
ظرفیت: یک نفره
جنس رویه: پلی‌استر
حدود دما: 2- سانتی‌گراد
حداقل دما: 2- سانتی‌گراد
اندازه قد کیسه: 200 سانتی متر
اندازه دمپا کیسه: 60
اندازه سرشانه: 85

 

کیسه خواب ردکمپ مدل G300

 

کیسه خواب ردکمپ مدل G300

از نظر وزن این کیسه خواب سبک و کم حجم بوده و از یک کاور مخصوص بهره می برد. یک بند قابل تنظیم در قسمت کلاهک داشته و از دو سری زیپ برخوردار است.

ویژگی ها
وزن: 1500 گرم
جنس داخلی: پلی‌استر
نوع پوشش: الیاف
ظرفیت: یک نفره
جنس رویه: پلی‌استر
حدود دما: 5- سانتی‌گراد
حداقل دما: 15- سانتی‌گراد
اندازه قد کیسه: 2.10 سانتی متر
اندازه دمپا کیسه: 55 سانتی متر
اندازه سرشانه: 90 سانتی متر

 

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3012

 

کیسه خواب فوروارد مدل PROFESSIONAL CAMP -FCLT3012

ویژگی ها
ابعاد: 218x88x12 سانتی‌متر
وزن: 1500 گرم
جنس داخلی: پلی‌استر
نوع پوشش: الیاف
ظرفیت: یک نفره
جنس رویه: پلی‌استر
حدود دما: 7 الی 25 درجه سانتی‌گراد
حداقل دما: 7 سانتی‌گراد
اندازه قد کیسه: 2.18 سانتی متر
اندازه دمپا کیسه: 12 سانتی متر
اندازه سرشانه: 88 سانتی متر

 

کیسه خواب مدل KANTAL

 

کیسه خواب مدل KANTAL

ویژگی ها
ابعاد: 2.10*85*60 سانتی‌متر
وزن: 1500 گرم
نوع پوشش: الیاف
ظرفیت: یک نفره
حدود دما: 5- الی 12- سانتی‌گراد
حداقل دما: منفی 12 سانتی‌گراد
اندازه قد کیسه: 2.10 سانتی متر 
اندازه دمپا کیسه: 60 سانتی متر
اندازه سرشانه: 85 سانتی متر

بهترین کیسه خواب های بازار

 

کیسه خواب مدل دنا کد 300 XL

 

کیسه خواب مدل دنا کد 300 XL

کیسه خواب دنا 300 از بهترین مارک های کیسه خواب به شمار می رود. تولید و ساخت آن عالی بوده و برای سه فصل بهار و تابستان و پاییز کاربردی خوب دارد. وزن این محصول کم و سبک بوده و از الیاف سیلیکونی تشکیل شده است. دمای comfort این محصول بالای 3 درجه بوده و دمای حد منفی یا لیمیت آن منفی 2 درجه است و در نهایت دمای حد بالای یا اکستریم آن به صورت منفی 16 درجه سانتی گراد است. این کیسه خواب طراحی ای به صورت مومیایی داشته و از زیپ YKK دو طرفه برخوردار است.

ویژگی ها
ابعاد: 230x90x10 سانتی‌متر
وزن: 1600 گرم
جنس داخلی: پلی‌استر
نوع پوشش: الیاف
ظرفیت: یک نفره
جنس رویه: پلی‌استر
حدود دما: 2- سانتی‌گراد
حداقل دما: -16 سانتی‌گراد
اندازه قد کیسه: 2.30 سانتی متر
اندازه دمپا کیسه: 10 سانتی متر
اندازه سرشانه: 90 سانتی متر

 

کیسه خواب ردکمپ مدل G200

کیسه خواب ردکمپ مدل G200

ویژگی ها
ابعاد: 210*90*2.5 سانتی‌متر
وزن: 1300 گرم
جنس داخلی: پلی‌استر
نوع پوشش: الیاف
ظرفیت: یک نفره
جنس رویه: پلی‌استر
حدود دما: 2- سانتی‌گراد
حداقل دما: 10- سانتی‌گراد
اندازه قد کیسه: 2.10 سانتی متر 
اندازه دمپا کیسه: 55 سانتی متر
اندازه سرشانه: 90 سانتی متر

 

خلاصه
در این مقاله شما را با انواع مدل های بهترین مارک کیسه خواب آشنا ساختیم. در نگاه اول شاید بسیاری از برندهای آنها شبیه به هم باشد و تفاوت چندانی نداشته باشند و شاید انتخاب بهترین برند کیسه خواب دشوار باشد ولی باید عرض کرد که آنهایی که قیمتشان نزدیک به هم هستند در طراحی، زیبایی و برخی از قابلیت ها کمی نسبت به یکدیگر برتری دارند و آنهایی که قیمتشان بالاتر می رود از کیفیت بیشتری نیز برخوردار هستند. برای انتخاب مدل مناسب باید به سایز کیسه خواب توجه کنید و بر اساس قد و شرایط جسمی خود به خرید کیسه خواب بپردازید. قیمت کیسه خواب نیز بر اساس همین شرایط و امکاناتی که دارد متغیر خواهد بود.

پرسش و پاسخ درباره بهترین مارک های کیسه خواب موجود در بازار

کیسه خواب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهمترین فاکتورهای کیسه خواب خوب تناسب آن با سایز بدن انسان است. شما باید بر اساس قد و شرایط فیزیکی اعم از چاق یا لاغر بودن باید به انتخاب یک مدل کیسه خواب خوب بپردازید. از دیگر ویژگی ها جنس داخلی و پوشش آن است. کیسه خواب باید قابلیت جلوگیری از ورود و نفوذ آب به داخل آن را داشته باشد و اینکه سرما به داخل آن نفوذ نکند. یکی از موارد مهم دیگر در انتخاب یک کیسه خواب خوب دمای آن است و اینکه باید با دمای فصل یا آن منطقه ای که هستید تناسب داشته باشد. برای مثال کیسه خوابی که بسیار گرم است برای فصل تابستان مناسب نیست و کیسه خوابی که زیاد گرم نیست برای زمستان کارساز نیست، بنابراین باید فصل بندی آن را خوب بررسی نمایید.

نکات مهم قبل از انتخاب یک کیسه خواب چیست؟

از مهمترین فاکتورها، بررسی قد، دمپا و سرشانه کیسه است. اگر کیسه شما شانه کوچکی دارد و شما از شانه های بزرگ بهره مند هستید زیاد به کار شما نمی آید و یا اگر قسمت دمپای آن شما را اذیت کند، می تواند در حین سفر آزاردهنده باشد. اگر در هفته سفرهای زیادی می روید و کمتر در مسیر از کیسه خواب استفاده می کنید، سعی نمایید از برندهای سبکتر استفاده کنید تا حمل و نقل آن را برای شما ساده تر کند. ظرفیت کیسه خواب از موارد مهم دیگر است، برخی کیسه خوابها تک نفره و بعضی دو نفره هستند و این مسأله مهمی است. حدود دمایی از مباحث مهم در انتخاب کیسه است. باید بدانید که برای مثال آیا کیسه در دمای کمتر از 10 درجه سانتی گراد می تواند گرمای خوبی داشته باشد و یا اینکه در تابستان گرمای آن زیاد شما را اذیت نمی کند و این مسائل از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب کیسه خواب است.

بهترین برندهای کیسه خواب کدام است؟

از بهترین مارک های کیسه خواب می توان به کانتال، فوروارد، پکینیو، دیوتر و … اشاره کرد.

قیمت کیسه خواب چقدر است؟

بر اساس فاکتورهایی که کیسه های خواب دارند قیمتشان متفاوت خواهد بود و هر چقدر امکانات و کیفیت محصول بالاتر باشد، قیمت نیز بالاتر می رود. کیسه خواب قیمتی بین 300 هزار تومان در حالات ساده تا 18 میلیون تومان در حالات پیشرفته دارد. البته نیازی به خرید کیسه های گران قیمت نیست و با قیمتهای زیر 1 میلیون تومان نیز کارتان راه می افتد مگر اینکه برای موارد پیشرفته کوهنوردی در ارتفاعات و ماندنهای طولانی بخواهید از آنها استفاده کنید که در این صورت بهتر است از مارکهای بالاتر استفاده کنید.


بهترین کیسه خواب های بازار


به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش