کالای دیجیتاللپتاپ و تجهیزات جانبی

بهترین لپ تاپ برای دانشجویان در سال 1400 + [8 مارک عالی]

بهترین لپ تاپ برای دانشجویان

لپ تاپ داشنجویی یکی از ملزومات هر دانشجویی است که هنگام ورود به دانشگاه به آن نیاز دارد. انجام دادن پروژه های دانشجویی، نوشتن مقالات، انجام دادن کارهای نرم افزاری و … وجود یک لپ تاپ دانشجویی را بیش از پیش ضروری کرده است. لپ تاپ برای دانشجو مزایای بسیار زیادی دارد و لازم است هر دانشجویی از آن برخوردار باشد. فاکتورهای بسیار زیادی برای انتخاب یک لپ تاپ داشنجویی خوب وجود دارد که باید آنها را رعایت کرد. سوالاتی از قبیل اینکه بهترین لپ تاپ داشنجویی ارزان کدام است؟ لپ تاپ داشنجویی با قیمت مناسب چیست؟ برای اینکه بتوانید بهترین لپ تاپ برای دانشجویان را انتخاب کنید، باید مواردی را مد نظر داشته باشید که در این راهنمای جامع به طور کامل و مفصل به بررسی بهترین لپ تاپ برای دانشجویان می پردازیم.

لپ تاپ دانشجویی چیست؟

لپ تاپ دانشجویی در واقع تفاوتی با لپ تاپ های دیگر از نظر شکلی ندارد، فقط از نظر مدل های مختلف و کارکردی که دارند به مدل های مختلفی تقسیم بندی می شوند. همانطور که می دانید مدل های مختلفی از لپ تاپ های دل، لنوو، اچ پی، مایکروسافت و … در بازار یافت می شود که هر کدام در رنج های مختلف، لپ تاپ های به خصوصی دارد و بسته به نوع بودجه و انتظاری که از آن دارید می توانید به خرید خود اقدام نمایید.

آیا لپ تاپ دانشجویی ارزان قیمت کاربرد دارد؟

این بسته به نوع استفاده شما بر می گردد. اگر تنها با لپ تاپ های خود کارهای روزمره و سرچ عادی را در نظر دارید، می توانید از لپ تاپ های ارزان قیمت استفاده کنید؛ در غیر اینصورت اگر کارهای برنامه نویسی و یا سنگین تر را مد نظر قرار دارید، قطعاً باید به دنبال مدل های گران و با کیفیت بالاتری باشید.

بهترین لپ تاپ دانشجویی 1400 کدام است؟

همانطور که عنوان شد مدل های مختلفی از لپ تاپ ها در بازار موجود هستند. برای مثال مدل های اچ پی، لنوو، دل، مایکروسافت، اپل، ایسوس و …وجود دارند ولی هر کدام بسته به قیمت و قدرتی که دارند در رنج های قیمت متفاوتی هستند.

پردازنده و حافظه

پردازنده لپ تاپ یکی از عوامل مهم در عملکرد سیستم محسوب می گردد. بیشتر لپ تاپ ها بر روی پردازنده های اینتل و برخی روی AMD کار می کنند. در حالت استاندارد دستگاهی با رم 8 گیگابایت خوب محسوب شده و می تواند کارهای روزمره دانشجویی را به خوبی مدیریت کند. اغلب پردازنده اینتل و core i7 برای لپ تاپ های دانشجویی کاربردی عالی دارد، ولی core i5 نیز برای کسانی که بودجه کمتری دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. پردازنده های core i3 برای امور ساده تر مانند سرچ های اینترنتی، دیدن فیلم و غیره مورد استفاده قرار می گیرد ولی نباید انتظار کارهای قدرتمند از آنها را داشت.

صفحه نمایش

اگر برای کارهایی مثل مقاله نویسی یا انجام پروژه های دانشجویی از لپ تاپ استفاده می کنید، نیازی به لپ تاپ های با رزولوشون بسیار بالا ندارید و لپ تاپ های با صفحه نمایش 1080p کفایت می کند.

اندازه

لپ تاپ های داشنجوی در سایزهای 13 تا 17 موجود هستند. مدل های با سایز بزرگ گران تر بوده و دارای پردازنده های قدرتمندتری هستند. لپ تاپ های با سایز کوچک جمع و جور و سبک بوده و برای حمل و نقل راحت تر است. پس این بستگی به خود شما دارد که برای چه منظوری از لپ تاپ استفاده می کنید و براساس نوع استفاده سایز آنها را انتخاب نمایید.

ذخیره سازی هارد

هرچقدر فضای ذخیره سازی لپ تاپ بالاتر باشد، قیمت نیز افزایش می یابد. لپ تاپ ها از فضای 128 گیگابایت تا چند ترابایتی موجود هستند که هاردهای با ظرفیت بالاتر بیشترین تقاضا را دارند. شما برای این مسأله دو راه در پیش دارید. اول اینکه یک لپ تاپ 1 ترابایتی یا 512 گیگابایتی خریداری نمایید و اطلاعات خود اعم از فیلم، پروژه و تحقیقات خود را در آن ذخیره کنید.

همچنین می توانید از لپ تاپ هایی بهره ببرید که دارای دو نوع هارد هستند. یک هارد SSD حدوداً 256 گیگابایتی بوده و یک هارد داخلی 512 گیگ یا 1 ترابایتی نیز دارد. حافظه داخلی برای ذخیره سازی اطلاعات و SSD برای افزایش سرعت سیستم مورد استفاده قرار می گیرد، البته این نوع لپ تاپ هایی که ترکیبی از حافظه SSD و HDD بوده گران تر از حالات عادی هستند. شما راه دیگری نیز دارید که یک لپ تاپ با حافظه کم اس اس دی خریداری نمایید و سپس در کنار سیستم یک هارد اکسترنال خریداری نمایید و اطلاعات دانشگاهیتان را در آن ذخیره سازی کنید.

وزن لپتاپ

بهتر آن است که لپتاپ زیاد سنگین نباشد، مخصوصاً زمانی که از آن برای بردن به دانشگاه استفاده می کنید. اگر سنگین باشد حمل و نقل آن ساده نخواهد بود. پس بهتر است که در موارد مشابه که قیمت نزدیکی دارند لپ تاپ سبکتر را انتخاب کنید.

بهترین لپ تاپ برای رشته پزشکی دارای چه خصوصیاتی است؟

دانشجویان پزشکی به دلیل اینکه از برنامه های سنگین و گرافیکی استفاده نمی کنند، نیاز به خرید لپ تاپ های مدل بالا و گران قیمت ندارند و کارشان با موارد مدل پایین تر هم راه می افتد. برای انتخاب لپ تاپ برای دانشجویان پزشکی می توان از رم 4 و 8 گیگابایت استفاده کرد و وجود یک هارد اس اس دی 256 گیگابایتی نیز کفایت می کند. برای ذخیره اطلاعات درون لپ تاپ می توانید از یک هارد اکسترنال در کنار لپ تاپ بهره ببرید؛ در غیر اینصورت می توانید از لپ تاپ هایی استفاده کنید که 1 ترابایت هارددیسک HDD دارند.

ویژگی های بهترین لپ تاپ برای دانشجویان مهندسی چگونه باید باشد؟

دانشجویان مهندسی بسته به رشته ای که دارند می توانند از لپ تاپ های متفاوتی استفاده کنند. کسانی که رشته های غیر برنامه نویسی و گرافیکی دارند، می توانند از مدل های ارزان تر لپ تاپ استفاده کنند. برای مثال کسانی که رشته مهندسی شیمی و یا پلیمر و نظیر اینها دارند، نیازی به خرید لپ تاپ های گران قیمت ندارند. اما کسانی که در رشته هایی هستند که نیاز به نصب برنامه های سنگین دارند، باید از لپ تاپ هایی با قدرت پردازش بالا استفاده کنند. برای مثال، کسانی که رشته گرافیک دارند، به نرم افزارهای زیادی نظیر فتوشاپ، آدوبی پریمر، ایلاستریتور و بسیاری از این موارد نیاز دارند که روی لپ تاپ نصب گردد، بنابراین با یک لپ تاپ معمولی یا حتی متوسط به بالا حل نمی شود و باید دنبال مدل های قدرتمند با رم بالای 8 گیگابایت باشند.

بهترین لپ تاپ برای رشته معماری و برق چیست؟

برای انتخاب بهترین لپ تاپ برای دانشجویان معماری بهتر است از لپ تاپ های مدل بالاتر استفاده کنید، چون بسیاری از نرم افزارهای رشته معماری و عمران سنگین هستند و دیر باز می شوند. نرم افزارهایی مانند ETABS, Autocad و نظیر این موارد به لپ تاپ هایی با سرعت بالاتر نیاز دارند، بنابراین برای افزایش سرعت بهتر است از رم های 8 گیگ و به بالا استفاده کنید. وجود هارد اس اس دی برای لپ تاپ های رشته عمراق می تواند یکی از ضروریات باشد چرا که سرعت سیستم را به طور چشمگیری افزایش می دهد. برای انتخاب بهترین لپ تاپ برای دانشجویان برق نیز بستگی به خودتان دارد، اگر برای کارهای دانشجویی و انجام تحقیقات دانشگاه به لپ تاپ نیاز دارید نیازی به انتخاب لپ تاپ های مدل بالا نیست ولی اگر روی آن برنامه های سنگین برنامه نویسی مربوط به رشته خود نصب می کنید ولی تعداد آن زیاد نیست، بهتر است از رم های 8 گیگابایت استفاده نمایید.

بهترین لپ تاپ برای رشته حسابداری چه ویژگی هایی دارد؟

حسابدارها معمولا به چند برنامه برای انجام کارهای حسابداری و مدیریت امور مالی خود نیاز دارند که البته زیاد سنگین نیستند. بنابراین یک حسابدار با رم 4 گیگابایت نیز کارش راه می افتد ولی اگر به دنبال سرعت بالا در حین باز کردن نرم افزارها هستید و سرعت آن برایتان بسیار مهم است، می توانید از رم های 8 گیگابایت استفاده کنید.

بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر چست؟

دانشجویان کامپیوتر به دلیل اینکه بیشتر با برنامه های گرافیکی و برنامه نویسی سروکار دارند، بهتر است که لپتاپ آنها از 8 گیگ به هیچ وجه کمتر نباشد و هر چقدر بالاتر باشد خیلی بهتر است، ولی به طبع هزینه آن نیز بالاتر می رود. چه وارد دنیای گرافیک شوید و چه وارد دنیای برنامه نویسی ویندوز و تحت وب شوید، نیاز دارید از لپ تاپ های با پردازش بالا استفاده کنید تا در دراز مدت دچار مشکل نشوید.


بهترین لپ تاپ های دانشجویی


 

لپ تاپ دانشجویی ایسوس زیر 20 میلیون

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R521JA-BQ083

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R521JA-BQ083

لپ‌تاپ « R521JB »دارای طراحی خوب و منحصر به فردی بوده و از نظر قیمت نسبت به کارایی که دارد به صرفه است. وزن این لپ تاپ دانشجویی 1.9 کیلوگرم بوده و تولید کننده پردازنده آن اینتل است. از نظر پردازنده می توان عنوان کرد که سری آن core i3 بوده و مدل آن 1005G1 است.

از نظر سرعت نیز محدوده پردازنده 2 گیگاهرتز بوده و فرکانس آن 1.2 تا 3.4 است. از دیگر فاکتورهای این لپ تاپ داشنجویی می توان به کش 4 مگابایتی و حافظه RAM چهار گیگابایتی اشاره نمود. از خصوصیات دیگر این لپ تاپ دارا بودن یک ترابایت حافظه داخلی بوده و نوع آن هارددیسک است.

همانند پردازنده، سازنده گرافیکی این لپ تاپ نیز از نوع Intel است. از دیگر ویژگی های لپ تاپ می توان به سایز 15.6 اینچی صفحه نمایش اشاره کرد. دقت صفحه نمایش محصول فول اچ دی بوده و لپ تاپ دو پورت usb 3.0 و usb 3.1 دارد. نوع استفاده این لپ تاپ دانشجویی به صورت مولتی مدیا و کاربری عمومی است. از اقلام همراه این لپ تاپ می توان به کیف، موس، شارژر و دفترچه راهنما اشاره نمود.

مزایا
1- وزن مناسب
2- حافظه داخلی 1 ترابایتی
3- سایز صفحه نمایش خوب

معایب
1- نداشتن درایو نوری
2- دارا نبودن حافظه گرافیکی جدا

ویژگی ها
ابعاد: 360x235x22.9
سازنده پردازنده: Intel
محدوده سرعت پردازنده: تا 2.0GHz
خصوصیات هارد داخلی: 521 گیگابایت از نوع SSD
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080
سری پردازنده: Core i3

 

لپ تاپ دانشجویی ایسوس زیر 30 میلیون

لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UM425UG-AM006

لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UM425UG-AM006

نوع استفاده این لپ تاپ داشنجویی ایسوس به صورت مالتی مدیا، کاربری عمومی و سبک بوده و از 3 پورت برخوردار است. این لپ تاپ دارای وبکم بوده که دارای قابلیت حسگر برای تشخیص چهره است. وزن این محصول 1.3 کیلوگرم بوده که از نوع باریک و سبک محسوب می گردد.

حافظه کش و RAM این لپ تاپ به ترتیب 8 مگابایت و 8 گیگابایت است. یکی دیگر از فاکتورهای خوب این محصول دارا بودن هارد SSD با ظرفیت 512 گیگابایت است. ظرفیت حافظه گرافیکی این لپ تاپ دو گیگابایت بوده و از کیبورد با نور پس زمینه بهره می برد. سایز نمایش این لپ تاپ 14 اینچ بوده و پردازنده گرافیکی آن از نوع NVIDIA است.

مزایا
1- سبک است
2- دارا بودن کیبورد با نور پس زمینه
3- برخورداری از حافظه SSD
4- حافظه کش و رم مناسب
5- دفترچه راهنما، شارژر و کاور دارد

معایب
1- نداشتن درایو نوری
2- فاقد مودم است

ویژگی ها
ابعاد: 319x210x15
سازنده پردازنده: AMD
محدوده سرعت پردازنده: 2.8 گیگاهرتز و بیشتر
خصوصیات هارد داخلی: 521 گیگابایت از نوع SSD
نوع صفحه نمایش: IPS LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080
سری پردازنده: Ryzen 5

بهترین لپ تاپ دانشجویی ایسوس


 

لپ تاپ دانشجویی لنوو زیر 20 میلیون

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad L340 – MR

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad L340 - MR

شارژدهی باتری محصول 5 ساعت بوده و باتری آن از نوع لیتیوم – یون تشکیل شده است. تعداد پورتهای آن 2 عدد بوده و از دو بلندگوی وات بهره می برد. سایز نمایش لپ تاپ 15.6 اینچ بوده و پردازنده آن دارای حافظه گرافیکی 2 گیگابایت است. سازنده پردازنده آن به صورت AMD بوده و وزن محصول به 2.2 کیلوگرم می رسد. ظرفیت حافظه کش و RAM این لپ تاپ دانشجویی به ترتیب 4 مگابایت و 12 گیگابایت است. حافظه داخلی این لپ تاپ به صورت هارددیسک داخلی بوده که ظرفیت آن به 1 ترابایت می رسد. از اقلام همراه لپ تاپ می توان به شارژر و کابل برق اشاره نمود.

مزایا
1- سبک
2- ظرفیت رم خوب
3- ظرفیت هارد داخلی مناسب
4- سایز صفحه نمایش استاندارد و خوب
5- برخورداری از بلندگوی 2 وات
6- باتری دو سلولی
7- برخورداری از درایو نوری

معایب
1- بدون سیستم عامل
2- نداشتن مودم

ویژگی ها
ابعاد: 22x260x378
سازنده پردازنده: AMD
محدوده سرعت پردازنده: 2.0 تا 2.2 گیگاهرتز
خصوصیات هارد داخلی: 1 ترابایت از نوع هارد دیسک داخلی
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
سری پردازنده: Ryzen 5

 

 

لپ تاپ دانشجویی زیر 30 میلیون

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad L3 – 15IML05

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad L3 - 15IML05

مزایا
1- دارا بودن باتری 3 سلولی
2- سبک است
3- دارای 3 پورت
4- از فرمان های چند لمسی پشتیبانی می کند
5- اسپیکر آن از نوع استریو داخلی است
6- سایز صفحه نمایش مناسب
7- کش و رم مناسب
8- حافظه داخلی استاندارد
9- پردازنده core i7
10- از درایو نوری برخوردار است

معایب
1- مودم ندارد
2- فاقد سیستم عامل

ویژگی ها
ابعاد: 263x254x23
سازنده پردازنده: اینتل
محدوده سرعت پردازنده: 2.8 گیگاهرتز و بیشتر
خصوصیات هارد داخلی: 1 ترابایت از نوع هارد دیسک داخلی
نوع صفحه نمایش: IPS LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080
درایو نوری: DVD-RW

بهترین لپ تاپ دانشجویی لنوو


 

لپ دانشجویی اچ پی (hp) زیر 20 میلیون

لپ تاپ 15 اینچی اچ پی مدل 255G7-Z

لپ تاپ 15 اینچی اچ پی مدل 255G7-Z

این لپ تاپ دانشجویی دارای 1.8 کیلوگرم وزن بوده و سبک محسوب می شود. می توان عنوان داشت که تولید کننده پردازنده مدل AMD بوده و سری آن Ryzen 3 است. کش این لپ تاپ 4 مگابایت بوده و ظرفیت رم خوب 12 گیگابایتی دارد. نوع حافظه مورد استفاده در این لپ تاپ هارددیسک داخلی با ظرفیت یک ترابایت است. سایز صفحه نمایش این لپ تاپ 15.6 اینچ بوده و تعداد پورت های لپ تاپ 3 عدد است.

مزایا
1- برخورداری از درایو نوری
2- صفحه نمایش خوبی دارد
3- دارای پردازنده گرافیکی است
4- حافظه داخلی و رم مناسب دارد

ویژگی ها
ابعاد: 376x246x22.5
سازنده پردازنده: AMD
محدوده سرعت پردازنده: 2.8 گیگاهرتز و بیشتر
خصوصیات هارد داخلی: 1 ترابایت از نوع هارد دیسک داخلی
اندازه صفحه نمایش: 15.6
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
خصوصیات وبکم: HP True Vision 720p HD camera

لپ تاپ دانشجویی اچ پی (hp) زیر 30 میلیون

لپ تاپ 15.6 اینچی اچ پی مدل 15dw2211nia

لپ تاپ 15.6 اینچی اچ پی مدل 15dw2211nia

این لپ تاپ یکی از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار است که دارای قدرت و کیفیت بسیار بالایی است. وزن این لپ تاپ 1.77 کیلوگرم و سبک است. پردازنده این لپ تاپ از نوع اینتل بوده و سری آن core i7 بوده که خود گویای قدرت این مدل لپ تاپ است. حافظه کش این دستگاه 8 مگابایت بوده و رم آن 16 گیگابایت است. یکی از ویژگی های جالب توجه این لپ تاپ برخورداری از حافظه داخلی دو ترابایت است.

مزایا
1- شارژدهی باتری تا 5 ساعت
2- برخورداری از فناوری شارژ سریع
3- دقت و صفحه نمایش خوب
4- حافظه کش و رم بالا
5- ظرفیت داخلی هارد 2 ترابایتی
6- پردازنده قدرتمند
7- وزن سبک

معایب
1- نداشتن درایو نوری
2- عدم برخورداری از سیستم عامل

ویژگی ها
ابعاد: 358.5x242x19.9
نوع حافظه رم: DDR4
محدوده سرعت پردازنده: 2.8 گیگاهرتز و بیشتر
خصوصیات هارد داخلی: 2 ترابایت حافظه داخلی از نوع HDD
نوع صفحه نمایش: IPS level panel
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080
خصوصیات وبکم: HP True Vision 720p HD camera

بهترین لپ تاپ دانشجویی اچ پی


 

لپ تاپ دانشجویی دل (Dell) زیر 20 میلیون

لپ تاپ 15.6 اینچی دل مدل VOSTRO 3501 K – NB

لپ تاپ 15.6 اینچی دل مدل VOSTRO 3501 K - NB

از قابلیت های این دستگاه می توان به بهره مندی از حافظه هیبریدی با ظرفیت 1 ترابایت اشاره نمود. وزن محصول سبک بوده و 1.8 کیلوگرم وزن دارد. سازنده پردازنده لپ تاپ اینتل بوده و سری آن core i3 است. مقدار حافظه کش این لپ تاپ دانشجویی چهار مگ و ظرفیت RAM آن هشت گیگابایت است. از دیگر ویژگی های این لپ تاپ بهره مندی از 250 گیگابایت هارد SSD است که قدرت و سرعت بالایی به دستگاه داده است. مقدار و اندازه صفحه نمایش این دستگاه 15.6 اینچ بوده و دقت آن فول اچ دی است. 3 عدد پورت شبکه داشته و نوع باتری آن 3 سلولی است.

مزایا
1- سبک و باریک
2- دارا بودن وب کم اچ دی
3- بهره مندی از حافظه SSD
4- حافظه رم مناسب

معایب
1- نبود حافظه گرافیکی جدا
2- عدم بهره مندی از درایو نوری
3- مودم ندارد

ویژگی ها
ابعاد: 363.9x249x19.9
سازنده پردازنده: Intel
محدوده سرعت پردازنده: 2.8 گیگاهرتز و بیشتر
خصوصیات هارد داخلی: 1 ترابایت حافظه داخلی از نوع HDD و 250 گیگابایت SSD
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080
خصوصیات وبکم: وب کم داخلی واید با کیفیت HD 720P

 

لپ تاپ دانشجویی دل (Dell) زیر 30 میلیون

لپ تاپ 15.6 اینچی دل مدل Vostro 3500 – H

لپ تاپ 15.6 اینچی دل مدل Vostro 3500 - H

مزایا
1- وزن سبک
2- حافظه کش و رم استاندارد
3- دارا بودن هارد دیسک 1 ترابایتی
4- صفحه نمایش فول اچ دی
5- وب کم اچ دی

معایب
1- نداشتن سیستم عامل
2- مودم ندارد
3- فاقد درایو نوری است

ویژگی ها
ابعاد: 363.9x249x19.9
سازنده پردازنده: Intel
سری پردازنده: Core i5
محدوده سرعت پردازنده: 2.8 گیگاهرتز و بیشتر
خصوصیات هارد داخلی: يك ترابايت حافظه داخلي از نوع HDD
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080
خصوصیات وبکم: کیفیت HD

بهترین لپ تاپ های دانشجویی دل


 

لپ تاپ اپل مناسب دانشجویی

لپ تاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MGN63 2020

لپ تاپ 13 اينچي اپل مدل MacBook Air MGN63 2020

وزن این لپ تاپ به 1.29 کیلوگرم می رسد که در نوع خود باریک و سبک محسوب می شود. سازنده پردازنده این محصول لپ تاپ دانشجویی اپل بوده و سری آن M1 است. حافظه کش این لپ تاپ 12 مگابایت بوده و ظرفیت رم آن 8 گیگابایت است. این لپ تاپ 256 گیگابایت حافظه SSD داشته و ساز صفحه نمایش آن 13.3 اینچ است. از قابلیت های دستگاه می توان به دارا بودن کیبورد با نور پس زمینه اشاره کرد. باتری این لپ تاپ به صورت لیتیوم – پلیمر بوده و تا 15 ساعت می تواند شارژ نگه دارد. از امکانات و ویژگی های این لپ تاپ برخورداری از بلوتوث نسخه 5 و دو درگاه USB-C است. از اقلام همراه لپ تاپ می توان به آداپتور، کابل برق و دفترچه راهنما اشاره نمود.

مزایا
1- وزن سبک
2- برخورداری از حافظه SSD
3- کش بالا 
4- شارژدهی باتری عالی
5- بهره مندی از بلوتوث نسخه 5

معایب
1- مودم ندارد
2- فاقد درایو نوری
3- حافظه گرافیکی جدا ندارد
4- سایز صفحه نمایش کوچک دارد

ویژگی ها
ابعاد: 304.1×212.4×16.1
مدل پردازنده: Apple M1 chip
محدوده سرعت پردازنده: 2.8 گیگاهرتز و بیشتر
خصوصیات هارد داخلی: PCIe-based onboard
نوع صفحه نمایش: IPS LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: QHD|2560×1600
سیستم عامل: Apple Mac OS

بهترین لپ تاپ اپل برای دانشجو


 

خلاصه

در این مقاله از وبسایت بیگ مارکت وب شما را با انواع مدل های بهترین لپ تاپ برای دانشجویان آشنا ساختیم. لپ تاپ برای دانشجو یکی از ملزومات اساسی بوده که بیشتر دانشجویان از آن برای کارهای تحقیقاتی و نرم افزاری خود استفاده می کنند. اگر به دنبال لپ تاپ هایی هستید که تنها کارهای روزمره دانشگاهی، پروژه ها و نهایتاً کار با برخی از نرم افزارها را با آن انجام دهید، مدلهای اول هر یک از برندهای بالا قیمت کمتری دارند و بیشتر آنها برای شما سودمند هستند و بسته به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. اما اگر به دنبال کارهای پیچیده تر با آنها هستید مدل های دوم از هر یک از برندهای بالا کارسازتر بوده هرچند قیمت آنها نیز بالاتر است بنابراین باید بر اساس نیاز و کارکردی که از آنها انتظار دارید به خرید خود اقدام نمایید.

پرسش و پاسخ درباره انتخاب بهترین لپ تاپ برای دانشجویان

ویژگی های لپ تاپ دانشجویی چگونه باید باشد؟

این بسته به رشته ای که در آن قرار دارید متفاوت خواهد بود. هر چقدر رشته شما به کارهایی نظیر ادیت فیلم، برنامه نویسی و امور گرافیکی بیشتر نیاز دارد به لپ تاپ های قدرتمندتری نیازی دارید. به طور کلی لپ تاپ های دانشجویی ساده با امور پردازش نه چندان بالا با لپ تاپ های 4 گیگابایت نیز خوب است، ولی نباید انتظارهای کارهای بزرگتر را از آنها داشته باشید. برای موارد پیشرفته می توان از لپ تاپ های دانشجویی با رم 8 گیگ و هارد اس اس دی استفاده نمود. برای حالات پیشرفته گرافیکی نیز می توانید از لپ تاپ دانشجویی با رم های 16 و 32 گیگابایت استفاده کنید که البته بسیار گران تر از حالات معمول هستند.

بهترین مارک های لپ تاپ دانشجویی چیست؟

نمی توان گفت که کدام برند به طول مطلق نسبت به موارد دیگر ارجحیت دارد بلکه این به مدل و قدرت آن بر می گردد. برای مثال یک لپ تاپ اچ پی با هارد اس اس دی و رم بالا طبیعتاً از یک لپ تاپ لنوو با هارد کم و نبودن اس اس دی بهتر است و برعکس این مورد نیز صادق است. بنابراین این مورد به کیفیت مدل مربوطه و آپشن هایی که دارد بر می گردد. اما به طور معمول از بهترین برندهای لپ تاپ می توان به لنوو، اچ پی، دل، ایسوس و اپل اشاره نمود.

قیمت لپ تاپ برای دانشجویان در چه بازه ای است؟

قیمت های لپ تاپ بسته به کیفیت و مدلی که دارند متفاوت است. لپ تاپ های نسبتاً معمولی زیر 10 میلیون تومان هستند. لپ تاپ های سطح بالاتر بین 10 تا 20 میلیون تومان هستند و بسته به نوع قدرتی که دارند متفاوت هستند. لپ تاپ های بین 20 تا 30 میلیون برای امور برنامه نویسی و کارهای طراحی بسیار خوب هستند. لپ تاپ های بالای 30 میلیون بیشتر برای کارهای قدرتمند گرافیکی و بازی مورد استفاده قرار می گیرند.

به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش