کالای دیجیتالکامپیوتر و تجهیزات جانبی

29 مدل از بهترین ماوس 2021 [ماوس باسیم و بی سیم]

بهترین ماوس 2021

فهرست مطالب نمایش

ماوس وسیله ای است که برای لپتاپ، رایانه و یا حتی تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد. ماوس یک وسیله جانبی عالی و مفیده بوده که بهره وری بیشتری نسبت به ماوس های لمسی خود سیستم دارد. ماوس ها به دسته های مختلفی از قبیل بی سیم و با سیم تقسیم بندی می شوند و برای منظورهای مختلفی چون بازی و کارهای معمولی کاربردی عالی دارند. اگر تا حالا موس انتخاب نکرده اید ما می توانیم به شما کمک نماییم. تنها اینکه بدانید موس بی سیم باشد یا باسیم و یا برای بازی باشد یا کارهای معمولی کافی نیست و باید به فاکتورهای مختلفی در انتخاب بهترین ماوس 2021 توجه نمایید. در این مقاله جامع سعی داریم تا بتوانید بهترین ماوس 2021 را انتخاب کنید.

ماوس چیست؟

ماوس یا موس (به انگلیسی: Mouse) یک دستگاه ورودی و یکی از ابزارهایی است که معمولاً دارای چندین دکمه است و با کابل و یا به صورت بی سیم به دستگاه متصل می شوند. ماوس در نوامبر 1963 توسط داگلاس انگلبارت اختراع گردید و پیشرفت های زیادی که به خود دیده است باعث ساده تر شدن استفاده از کامپیوتر و لپتاپ و یا دستگاه مرتبط گردیده است.

مزایای ماوس چیست؟

ماوس برای راحتی استفاده از لپتاپ و یا کامپیوتر، موبایل و یا تجهیزات مربوطه به کار رفته و باعث می شود سرعت عمل شما در حین کار بسیار بالاتر برود. معمولاً ماوس های لمسی که درون لپتاپ هستند بسیار حساس بوده و به زودی زود از کار می افتند و کار کردن با آنها حوصله سربر و بسیار خسته کننده است. آزادی عمل فرد را کمتر کرده و سرعت شما در حین کارهای مختلف را پایین می آورد.

کاربردهای ماوس در چیست؟

انعطاف پذیری

ماوس به کاربر کامپیوتر آزادی عمل می دهد تا مکان نما را در هر جهتی که دوست دارد حرکت بدهد. اما ماوس های خود کامپیوتر فرد را محدوده می کند. شما می توانید سرعت ماوس را به دلخواه خود تنظیم نمایید و از طریق کنترل پنل سیستم سرعت آن را کم و زیاد کنید و بر اساس نیازی که از آن دارید استفاده کرده و از آن استفاده بهینه داشته باشید.

تنوع

ماوس های گوناگونی در بازار وجود دارند که هر کدام برای منظوری و با قدرت مخصوص به خود عمل می کنند. جالب است بدانید حتی تلفن همراه های پیشرفته هم قابلیت اتصال به ماوس را دارند تا سرعت عمل بیشتری در کار با آن داشته باشید. برای لپتاپ، کامپیوتر و حتی تلویزیون ها نیز موس می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، پس تنها منحصر به موارد محدودی نبوده و می توانید از آنها انتظار بیشتری داشته باشید.

امکانات

بسیاری از ماوس ها دارای دکمه هایی هستند که می تواند برای شما کاربردهایی داشته باشد. برای مثال برخی از مدلهای ماوس دارای دکمه هایی هستند که آن را فشار بدهید به صفحه قبلی در اینترنت بر می گردد و این عمل باعث سرعت شما در جست و جوهای اینترنتی می گردد.

بهترین برای طراحی

با ماوس می توانید به طراحی کردن و نوشتن بپردازید در حالی که با موس های خود سیستم حالت پرش داشته و دقت و سرعت آن بسیار پایین و خسته کننده است. حرکت ماوس تقریباً نامحدود است و با معرفی موس های بی سیم بهبود یافته است.

مسافت

مدل های بی سیم ماوس می تواند حرکت کند و از راه دور هم به سیستم متصل شود. برای مثال وقتی دوست داشته باشید از فاصله دور عملی انجام دهید که حوصله نزدیک شدن به سیستم را ندارید بهترین گزینه است در حالیکه در مدلهای خود سیستم باید حتما پشت دستگاه باشید.

the best mouse in 2021

بهترین ماوس های 2021 بازار

معایب ماوس چیست؟

از معایب ماوس این است که دستهای شما خسته می شود که البته در حالتهای موس خود لپتاپ نیز دستها به مراتب خسته می شود و حتی در این بعد هم ماوس بهتر عمل می کند. همچنین ماوس های نسل پیشرفته قیمت بالاتری دارند و البته کارهایی آنها نیز بسیار بالاتر است.

انواع ماوس کدام است؟

ماوس نوری

این نوع ماوس ها به جای حرکت دادن بعضی از قطعات خود یک دیود ساطع نور و دیودهای نوری را برای تشخیص جنبش نسبت به سطح زیرین به کار می گیرد.

ماوس گیمینگ

ماوس های گیمینگ همانطوری که از اسمشان پیداست مخصوص بازی طراحی شده اند. این ماوس ها بهترین راه برای افزایش پتانسیل شما در بازی است که با استفاده از سنسورهای شگفت انگیز و دسته های ارگونومیک بهترین ماوس برای بازیهای شما به شمار می رود. اگر از افرادی هستید که زیاد بازی می کنید و گرفتگی مچ دست شما را آزار می دهد، داشتن یک ماوس گیمینگ ضروری است. همچنین این ماوس ها به دلیل سرعت عمل و دقت بالایی که دارند خطای احتمالی را در بازی به حداقل می رسانند.

اشکال مختلف ماوس چگونه است؟

ماوس باسیم

موس های باسیم به وسیله سیمی که به آن متصل است به پورت های کامپیوتر یا لپتاپ متصل شده و سپس می توان از آنها استفاده کرد. این موس ها از قابلیت هایی که دارند این است که به اقسام مختلفی از سیستم ها متصل شده و به برنامه های جانبی و یا اپلیکیشن و یا مسائل اینگونه نیازی ندارند.

معایب ماوس باسیم

این ماوس ها به سیستم وصل می شود و نمی توانید از راه دور و با فاصله از آنها استفاده کنید. مدل هایی که سیم کوتاه دارند نمی توانید زیاد آنها را جابجا کرده و تکان دهید و دائما باید یک جای ثابت قرار دهید و نهایت در محدوده کمتری می توانید حرکت دهید.

ماوس بی سیم

ماوس های بی سیم از طریق دانگل موس که یک قطعه کوچک است به سیستم متصل می شود. این ماوس ها قیمت بالاتری نسبت به ماوس های باسیم داشته و به پورت کامپیوتر یا لپتاپ متصل می گردد. این دانگل ها ارتباط بین موس و سیستم شما را به صورت بی سیم برقرار می کنند.

مزایای ماوس بی سیم

ماوس های بی سیم از آزادی عمل بیشتری برخوردار است و می توانید ماوس را به جاهای مختلفی ببرید و در چپ و راست سیستم و فاصله دور نیز از آنها استفاده کنید. ماوس بی سیم وجود سیم های در هم تنیده و آشفته را از شما دور می کند و محیط را برای شما منظم تر می کند.

معایب ماوس بی سیم

یکی از بزرگترین عیب ماوس های بی سیم باتری آنهاست. در صورت تمام شدن باتری باید آن را وصل کنید و اگر در طول روز به طور مکرر و برای مثال بالای 10 ساعت در روز از دستگاهتان استفاده کنید خیلی زود باتری تمام می شود و باید به دنبال جایگزین کردن باتری باشید. این باعث می گردد هزینه زیادی به شما تحمیل شود و هر چند مزایای ماوس بی سیم وسوسه انگیز است ولی این تعویض مکررهای باتری ممکن است هزینه بیشتری را به شما تحمیل کند.

بهترین ماوس های 2021 بازار

نکات مهم در انتخاب یک ماوس

نوع رابط

همانطور که عنوان شد ماوس ها یا به صورت سیم دار هستند و یا از طریق واسط به سیستم متصل می شوند. به همین دلیل باید دقت فرمایید ماوسی که انتخاب می کنید از کدام دسته است. اگر از نوع سیم دار باشد که مشخص است به پورت USB متصل می گردد. اما اگر ماوس بی سیم بود دقت نمایید حتما دانگل بلوتوث یا USB که به پورت متصل می گردد همراهش باشد در غیر اینصورت به هیچ وجه ماوس کار نخواهد کرد.

محدوده دقت

دقت موس یا DPI (تعداد نقطه در اینچ) است و هرچه این مقدار DPI بیشتر باشد دقت موس بالاتر خواهد بود. معمولاً ماوس ها از دقت 400 تا چندین هزار یافت می شود ولی به طور کلی عادی ترین ماوس ها دارای دقت 400 هستند. معمولاً برای بازیها به یک DPI بالا نیاز دارید که بتوانید دقت آن را بالا برده و از خطاها و اشتباهات بازی کم کنید.

بهترین ماوس های باسیم بازار

ماوس تسکو مدل TM2018N

 

ماوس تسکو مدل TM2018N

این ماوس 7 عدد کلید داشته و از نوع باسیم است. نوع رابط بین این ماوس و سیستم پورت USB است. نوع حسگر این ماوس اپتیکال بوده و محدوده دقت آن بین 1600 تا 3200 است. طول کابل این ماوس 1.5 متر بوده و دارای جنس کابل کتان است. همچنین از مزیت های موس قابلیت کنترل دقت ماوس است که توسط کلید DPI صورت می گیرد.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس تسکو مدل TM 264N

 

ماوس تسکو مدل TM 264N

این ماوس باسیم دارای حسگر اپتیکال بوده و واسط آن پورت USB است. طول کابل در این ماوس 1.5 متر بوده و دقت آن 1200 DPI است. محدوده دقت این ماوس چیزی بین 800 تا 1600 بوده و از مزیت های آن می توان به قابلیت کارکردن با هر دو دست اشاره نمود.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس تسکو مدل TM 762 G

ماوس تسکو مدل TM 762 G

تعداد کلیدهای این ماوس 6 عدد بوده و وزن ماوس 157 گرم است. نوع اتصال ماوس باسیم بوده و وصل شدن آن به سیستم از طریق پورت USB است. نوع حسگر این موس اپتیکال بوده و دقت آن بین 1200 تا 1600 DPI است. طول کابل محصول 1.5 متر بوده و جنس کابل آن از روکش کتان است.

امتیاز برخی کاربران به این ماوس

3 2

نظرات برخی کاربران
1- اگه میخوای یه موس شیک رو با قیمت مناسب بخری بهترین انتخاب میتونه باشه
2- یک موس خیلی شیک حتمن پیشنهاد میکنم
3- ماوس خوبی هست ومن کاملا ازش راضی هستم و خوب کار میکنه

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس جنیوس مدل DX-110

 

ماوس جنیوس مدل DX-110

ویژگی ها
ابعاد: 37 × 60 × 105 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 3 عدد
نوع اتصال: با سیم
نوع رابط: پورت USB
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 1000 DPI
قابلیت کارکردن با هر دو دست: بله

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس داتیس مدل E-400

 

ماوس داتیس مدل E-400

ویژگی ها
ابعاد: 100*60*30 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 2 عدد
نوع اتصال: با سیم
نوع رابط: پورت USB
دقت: 1600DPI

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس تسکو مدل TM 762 GA

 

ماوس تسکو مدل TM 762 GA

جنس کابل این ماوس کنافی بوده و دارای قابلیت کارکرد با هر دو دست است. دقت این ماوس 3200 DPI است. نوع اتصال به سیستم از راه سیم و پورت USB بوده و تعداد کلیدهای آن 6 عدد است. این ماوس 157 گرم وزن داشته و خوش دست است.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس ای فورتک مدل N-70FX

 

ماوس ای فورتک مدل N-70FX

ویژگی ها
تعداد کلیدها: 7 عدد
نوع اتصال: با سیم
نوع رابط: پورت USB
دقت: 1600DPI
قابلیت کارکردن با هر دو دست: خیر

امتیاز برخی کاربران

7 1
نظرات برخی کاربران درباره ماوس
1- فقط اشتباها فکر کردم بیسیم هست وقتی اومد فهمیدم اشتباه خریدم بعد که باهاش کمی کار کردم دیدم فوق‌العاده است
2- یه موس عالی و بی صدا و نرم من فقط امتحان کردم که سالم باشه اگه سالم نبود مرجوع کنم ولی یه چیز عالی بود
3- اگه برای گرفتنش تردید دارین یک لحظه درنگ نکنین این سومین باریه که من این موس رو برای افراد مختلف می گیرم

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس تسکو مدل TM 283

 

ماوس تسکو مدل TM 283

ویژگی ها
ابعاد: 30 × 65 × 95 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 3 عدد
نوع اتصال: با سیم
نوع رابط: پورت USB
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 1200 DPI
قابلیت کارکردن با هر دو دست: بله

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس مدل ZEUS E1A

ماوس مدل ZEUS E1A

این ماوس دارای 6 عدد کلید بوده و از نوع با سیم و رابط پورت USB است. نوع حسگر این محصول به صورت لیزری و اپتیکال است. دقت این ماوس 4200 بوده و طول کابل آن 1.8 متر است. همچنین از فاکتورهای خوب این موس کارکرد آن با هر دو دست است.

معایب
قیمت بالا

ویژگی ها
ابعاد: 127.26*72.45*40.85 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 6 عدد
نوع اتصال: با سیم
نوع رابط: پورت USB
نوع حسگر: لیزری/اپتیکال
دقت: 4200
قابلیت کارکردن با هر دو دست: بله

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس ای فورتک مدل N-70FXS

ماوس ای فورتک مدل N-70FXS

این ماوس دارای کلیدهای forward و backward بوده و دارای کلید دابل کلیک است. دقت آن 1600 dpi بوده و نوع حسگر آن اپتیکال است. برای سیستم عامل های لینوکس و ویندوز کارایی خوبی دارد. نوع اتصال سیستم باسیم و با پورت USB است. تعداد کلیدهای این ماوس 7 عدد بوده و وزن آن 70 گرم است.

امتیاز کاربران به محصول

9 1
نظرات کاربران
1- در کل یه موس خوبه که تو رنج قیمت خودش کارایی خوبی داره و خوش دست و راحته
2- من کاملا راضیم و موس خوبیه با توجه به قیمتش کیفیتشم خوبه و ایرادی نداره
3- بی صدا بودنش خیلی خوبه فقط کاش یه خورده بزرگتر بود
4- نرم و بی صدا و عمر زیادی داره،به خاطر اسکرول خوبی که داره راحت می تونین ازش تو نرم افزاری گرافیکی استفاده کنید

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس لاجیتک مدل M90

ماوس لاجیتک مدل M90

مزایا
1- دارای حسگر اپتیکال بوده و دقت آن 1000 DPI است.
2- از طراحی ارگونومیک برخوردار است.
3- برای کارکردهای طولانی مدت خوب است.
4- با هر دو دست می توان با آن کار کرد.

معایب
1- کلید forward و back ندارد.
2- وزن آن 90 گرم بوده و با ویندوزهای مختلف سازگاری دارد.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس ریزر مدل DEATHADDER ESSENTIAL RZ01

 

ماوس ریزر مدل DEATHADDER ESSENTIAL RZ01

این ماوس 90 گرم وزن داشته و 5 عدد کلید دارد. نوع اتصال آن باسیم بوده و به وسیله پورت USB است. نوع حسگر این موس اپتیکال بوده و دقت آن DPI 6400 است. طول کابل این ماوس 1.2 متر بوده و برای بازی نیز کاربردی عالی دارد.

معایب
1- قیمت بالا

امتیاز برخی کاربران به این ماوس

11
نظرات درباره این موس
1- عالییییی حرفی تو محصولات ریزر نمیشه زد فقد به جز عالی
2- من اینو تازه گرفتم برای گیم عالیه و توی تاریکی خیلی قشنگ نشون میده
3- بهترین موس خودتون میدونید دیگه ریزر نیازی به تعریف نداره
4- عالی بسیار باکیفیت پیشنهاد میکنم
5- خیلی عالیه حتما پیش نهاد می کنم
6- نسبت به قیمتی ک داره واقعا برای گیمر های عزیز میصرفه

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس تسکو مدل TM 757

ماوس تسکو مدل TM 757

ویژگی ها
ابعاد: 127x70x41 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 6 عدد
نوع اتصال: با سیم
نوع رابط: پورت USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 3200
قابلیت کارکردن با هر دو دست: بله

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس مایکروسافت مدل Wireless Mobile 1850

 

ماوس مایکروسافت مدل Wireless Mobile 1850

«Wireless Mobile 1850» یکی از ماوس های زیبایی است که تولید برند مایکروسافت بوده و از کیفیت و ساخت خوبی برخوردار است و می توان گفت جزو مدلهای ماوس بی سیم خوش دست به شمار می رود.

شما با این ماوس می توانید با هر دو دست خود کار کنید.می توان گفت که گیرنده این موس به صورت نانو در ابعاد بسیار کوچک بوده و باتری آن تا 6 ماه شارژدهی دارد. وزن این محصول 90 گرم بوده و دارای اتصال بی سیم است.

فرکانس این ماوس بی سیم 2.4 گیگاهرتز بوده و دارای 3 عدد کلید است.همچنین این موس از کلید روشن و خاموش بهره برده و دارای برد 5 متر است.

نوع حسگر آن اپتیکال بوده و محدوده دقت ماوس DPI 1000 است. از دیگر ویژگی های این ماوس سرعت پیگیری 1000 نقطه بر اینچ و بیشترین شتاب 20 اینچ بر ثانیه است. این محصول موس از یک باتری قلمی بهره می برد.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 613W

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 613W

مزایا
1- 4 عدد کلید داشته و وزن آن سبک است.
2- دقت بین 800 تا 1600 DPI دارد.
3- قیمت ارزان نسبت به سایر مدلها

معایب
نبود دکمه خاموش و روشن

ویژگی ها
ابعاد: 104x69x35 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 4 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
دقت: 800-1200-1600 DPI
تعداد باتری: یک عدد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 667W

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 667W

این ماوس بی سیم دارای وزنی سبک بوده و 56 گرم وزن دارد. تعداد کلیدهای این ماوس 6 عدد بوده و نوع رابط آن دانگل USB است. فرکانس این ماوس 2.4 گیگاهرتز است. نوع حسگر این ماوس اپتیکال بوده و محدوده دقت آن بین 800 تا 1600 است. این ماوس دارای یک عدد باتری قلمی بوده و از مزیت های دستگاه قابلیت کارکرد با هر دو دست است.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم رپو مدل M100 Silent

ماوس بی سیم رپو مدل M100 Silent

این ماوس از نوع بی سیم و دارای نسخه بلوتوث 4.0 بوده و از فرکانس 2.4 گیگاهرتز بهره می برد. نوع حسگر این ماوس از نوع اپتیکال بوده و دقت ماوس DPI 1300 است.

مزایا
1- قابلیت کارکرد با هر دو دست را دارد.
2- عمر باتری مناسبی دارد.
3- برد ماوس 10 متری دارد.
4- نوع رابط این ماوس بلوتوث و دانگل USB است.
5- وزنی سبک داشته و از کلید روشن و خاموش بهره می برد.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 700W

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 700W

ویژگی ها
ابعاد: 98*56*31 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 4 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: ۸۰۰Dpi – 1200Dpi – 1600Dpi
تعداد باتری: یک عدد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم شیائومی مدل Silent Edition

 

ماوس بی سیم شیائومی مدل Silent Edition

ویژگی ها
ابعاد: 110x65x25 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 4 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: بلوتوث , دانگل USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 1300
تعداد باتری: دو عدد

امتیاز برخی کاربران

18
نظرات کاربران
1- بسیار خوب و کاربردی
2- خیلی عالی و روون هست ، حتما پیشنهاد میکنم
3- جدای انتخاب خوب توی رنج قیمتیش عملکردش هم خوبه و خریدش پیشنهاد میشه
4- عالیه عالیه. خوش دست، خوش ساخت، از خوشگلیشم نگم برات، مهم تر از همه سایلنت بودنش. خیلی از خریدش راضیم.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005

 

ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005

این ماوس از نوع بی سیم با دانگل USB بوده و از 3 عدد کلید برخوردار است. وزن این محصول 56 گرم بوده و فرکانس آن 2.4 گیگاهرتز است. برد این ماوس 10 متر بوده و نوع حسگر آن از نوع اپتیکال است. این ماوس یک عدد باتری دارد.

مزایا
1- قابلیت کارکرد با هر دو دست را دارد.
2- از سنسور BlueEye پشتیبانی می کند.
3- دارای دقت DPI 1200 است.
4- دارای کلید خاموش و روشن است.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M185

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M185

این مدل ماوس دارای یک عدد باتری قلمی سایز AA بوده و دارای عمر باتری 12 ماه است. دقت این ماوس بی سیم DPI 1000 بوده و برد ماوس آن 10 متر است. 2.4 گیگاهرتز فرکانس داشته و نوع رابط ماوس به صورت دانگل USB است. وزن این ماوس بی سیم 75 گرم بوده و 3 عدد کلید دارد. وجود کلید روشن و خاموش از دیگر مزیت های این ماوس به شمار می رود.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم تسکو مدل TM-666w

ماوس بی سیم تسکو مدل TM-666w

ویژگی ها
ابعاد: 102x60x34 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 4 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 800-1200-1600DPI
تعداد باتری: دو عدد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی‌سیم گرین مدل GM-501W

ماوس بی‌سیم گرین مدل GM-501W

ویژگی ها
ابعاد: 37 × 65 × 105 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 5 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 1600dpi
تعداد باتری: دو عدد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم شیائومی مدل XMWS002TM

ماوس بی سیم شیائومی مدل XMWS002TM

ویژگی ها
ابعاد: 120x60x40 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 3 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 1000dpi

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M170

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M170

تعداد کلیدهای این ماوس 3 عدد بوده و از نوع بی سیم با رابط دانگل USB است. فرکانس این موس 2.4 گیگاهرتز بوده و یک عدد باتری قلمی سایز AA دارد.

معایب
دقت آن مشخص نیست.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 690W

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 690W

ویژگی ها
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 800Dpi – 1200Dpi – 1600Dpi
تعداد باتری: یک عدد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم لاجیتک مدل M220

ماوس بی سیم لاجیتک مدل M220

ویژگی ها
ابعاد: 60 × 99 × 39 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 3 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: اپتیکال
دقت: 1000 DPI
تعداد باتری: یک عدد
قابلیت کارکردن با هر دو دست: بله

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس بی سیم رپو مدل MT550

ماوس بی سیم رپو مدل MT550

مزایا
1- قابلیت کارکرد با هر دو دست را دارد.
2- نوع حسگر آن لیزری است.
3- از کلید روشن و خاموش بهره می برد.
4- برد ماوس 10 متری دارد.
5- از کلید سوییچ بین دستگاه ها بهره می برد.
6- از بلوتوث 3.0 و 4.0 برخوردار است.
7- دارای نمایشگر وضعیت باتری است.
8- عمر باتری آن 12 ماه است.

امتیاز برخی کاربران

يکي به آخر
نظرات کاربران
1- بسیار خوش ساخت با وزن و طراحی عالی
2- موس خوش دست و دقیقی می باشد .
3- این موس خیلی خوش دست و کاربردی هست و دقت قابل قبولی داره

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

ماوس مایکروسافت مدل Sculpt Mobile

 

ماوس مایکروسافت مدل Sculpt Mobile

ویژگی ها
ابعاد: 28 × 57 × 95.2 میلی‌متر
تعداد کلیدها: 3 عدد
نوع اتصال: بی‌سیم
نوع رابط: دانگل USB
فرکانس: 2.4GHz
نوع حسگر: لیزری/اپتیکال
دقت: 1000dpi
تعداد باتری: یک عدد
قابلیت کارکردن با هر دو دست: بله

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

پرسش و پاسخ درباره انتخاب بهترین ماوس های موجود در بازار

ویژگی های یک ماوس خوب چیست؟

در مورد ماوس های باسیم می توان گفت که خوش دست بودن، قابلیت کارکرد با هر دو دست و یا مواردی نظیر حسگر قوی می تواند در اولویت باشد. از دیگر فاکتورهای یک ماوس باسیم خوب دارا بودن دقت مناسب است. در موس های بی سیم نکته حائز اهمیت دقت و باتری آن است. باتری باید شارژدهی خوب و طولانی مدتی داشته باشد و همچنین دقت ماوس بالا باشد.

تفاوت موس باسیم با موس بی سیم در چیست؟

ماوس های باسیم نیازی به باتری ندارند و به وسیله سیمی که دارند به USB سیستم متصل می شوند و تا مدتی طولانی می توانید از آنها استفاده کنید. تا زمانیکه پورت و ماوس شما از کار نیفتد محصول می تواند برای شما کار کند. در ماوس های بی سیم نیز باتری یک فاکتور مهم است. اگر ماوس های عادی بی سیم انتخاب کنید، در استفاده های طولانی نیاز به تعویض مجدد و مکرر باتر دارید و برای شما هزینه بر است. البته ماوس هایی هستند که تا 6 یا 12 ماه نیز شارژدهی دارند ولی نوع آن ها گرانتر است. در کل ماوس های بی سیم گران تر از ماوس های بی سیم هستند.

قیمت ماوس در چه بازه ای است؟

ماوس ها در حالات ابتدایی و مبتدی دارای قیمتی نزدیک به 30 هزار تومان هستند و در نوع پیشرفته خود تا 5 میلیون تومان ادامه می یابد. ماوس های ارزان قیمت دارای کیفیت پایینی هستند و در دراز مدت شما را با مشکل روبرو می سازند و ماوس های گران قیمت نیز هر کسی خواهان آن نیست. بنابراین باید دنبال ماوسی باشید که هم قیمتی خوبی داشته باشد و همچنین بر اساس نیازی که دارید آنها را انتخاب کنید.

بهترین برندهای ماوس کدام است؟

برندهای زیادی از کمپانی های مختلف در بازار یافت می شود که هر کدام دارای شرایط مخصوصی است و در رنج قیمت و کیفیت های متفاوتی قرار دارند. اما به طور کلی مارکهای تسکو، شیائومی، لاجیتک، رپو، جنیوس و … کیفیت هایی خوبی دارند.

به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش