خانه و آشپزخانهشستشو و نظافت

تفاوت اتو پرس و اتو بخار؛ [7+ تفاوت بنیادین و اساسی]

تفاوت اتو پرس واتو بخار شامل چیست؟

شاید سوال بسیاری از مردم این باشد که تفاوت اتو پرس و اتو بخار در چیست؟ در واقع تفاوت اتو پرس و اتو بخار از مناظر مختلف می توان مورد بررسی قرار داد. اینکه تفاوت اتو پرس و اتو بخار از نظر قیمت چیست؟ تفاوت اتو پرس و اتو بخار از نظر کیفیت چیه؟ تفاوت اتو پرس و اتو بخار از نظر کارکرد در چیست؟ اینها تنها بخشی از سوالاتی است که در این مقاله به آن پاسخ داده و مورد نقد و بررسی قرار می دهیم. بناراین اگر شما هم دوست دارید که بدانید تفاوت اتو پرس و اتو بخار در چیست تا انتها با ما همراه باشید.

اتو بخار چیست؟

 

اتو بخار چیست؟

اتو بخار دستگاه هایی هستند به وسیله مخزن آب و سپس بخار آب به اتو کشی می پردازد. این اتوها برقی بوده و سپس دارای یک مخزن آب است. همه ما این نوع اتو بخارها را دیده و با آن کار کرده ایم و تفاوت های اساسی با اتو پرسی دارد. در مقالات قبلی درباره بهترین مارک اتو بخار نیز صحبت شد که می توانید آن را نیز مطالعه فرمایید.

اتو پرس چیست؟

اتو پرس چیست؟

امروزه اساساً سه نوع اتو بخار، مخزن و پرس در بازار وجود دارد که می توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. اتو بخار همان اتو دستی قدیمی است که دارای مخزن آب است و با ایجاد بخار و دریچه های زیر اتو می توانید چین و چروک های لباس را صاف کنید. نوع دیگری از اتو دارای مخزن می باشد که حجم زیادی آب جدا از مخزن اتو در آن ذخیره می شود و این جدیدترین نوع اتو موجود در بازار می باشد.

پرس گران ترین فلز و در عین حال بهترین در مقایسه با دو نوع فلز دیگر است. در ماشین های اتوپرس، صفحات فلزی در ضخامت های متفاوتی هستند و اغلب تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده دستگاه دارند. هر چه صفحه نمایش بزرگتر باشد، زمان اتو کوتاه تر می شود و در نتیجه لباس های بیشتری در زمان کمتری اتو می شوند.

همچنین زیره آهن فشرده از فولاد ساخته شده است. یک میز اتو خوب بدون استفاده از مواد شیمیایی و حرفه ای بهترین کیفیت را در خانه به شما می دهد و در هزینه های لباسشویی صرفه جویی می کند و در عین حال وقت کمتری را صرف می کند.

تفاوت اتو پرس و اتو بخار شامل چیست؟

تفاوت اتو پرس و اتو بخار؛ از منظر زمان

اگر اتو بخار و پرس را از نظر زمانی مقایسه کنیم، می توان گفت که با استفاده از اتو پرس می توان در زمان کمتری لباس های بیشتری را اتو کرد. اما با اتوی دستی زمان شما دو یا سه برابر می شود. مخصوصاً برای افراد شاغل و کارمندانی که باید هر روز با لباس های اتو شده در محل کار حاضر شوند، اتوپرس گزینه بسیار مناسبی است.

تفاوت اتو پرس و اتو بخار؛ وزن دستگاه

اتو بخارهای معمولی از نظر وزنی سبک است و در مقایسه با آن اتو پرسی ها سنگین تر هستند.

تفاوت اتو پرس و اتو بخار؛ بودجه

با توجه به اینکه اتو پرس از امکانات و قابلیت های بیشتری بهره می برد از قیمت های بیشتری به نسبت اتو بخارهای خانگی برخوردار است.

فرق اتو پرس و اتو بخار؛ شیوه عملکرد

در واقع اتو بخارها ساده تر بوده و امکانات زیادی ندارد ولی اتو پرسی ها دارای قدرت بیشتر و نیز از امکاناتی نظیر صفحه نمایش بهره می برد.

فرق اتو پرس و اتو بخار؛ میزان بخاردهی

میزان بخار در اتو پرس بسیار بیشتر از اتو بخارهای معمولی است و به همین دلیل بهتر چین و چروک ها را از بین می برند.

تفاوت اتو پرس و اتو بخار؛ حجم مخزن

در اتو پرس ها مخزن ها بزرگتر بوده و در نتیجه بیشتر می توان درون آن آب ریخت. وقتی هم آب بیشتری درون آن باشد و ظرفت مخزن بالاتر برود در نتیجه میزان اتو کشی و قدرت آن بالاتر می رود.

تفاوت اتو پرس و اتو بخار؛ میزان برقی دهی

می توان گفت که اتو پرس ها با توجه به امکانات بیشتری که دارند نیاز به برق بیشتری هم دارند. ولی اتو بخارهای معمولی ساده بوده و زیاد به برق فشار وارد نمی کند.

خلاصه مطلب

در این مقاله درباره تفاوت اتو بخار و اتو پرس صحبت کردیم. اگر به دنبال کارهای زیاد و قدرتمند برای اتو کشی هستید پیشنهاد ما اتو پرسی است. اما اگر به دنبال اتوکشی در سطح معمولی و ساده هستید اتو بخارهای خانگی می تواند راهگشا باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش