آشپزخانهخانه و آشپزخانه

7 مدل از بهترین آرام پز موجود در بازار【آپدیت 2022】

بهترین مارک آرام پز موجود در بازار

فهرست مطالب نمایش

آرام پز وسیله‌ای الکترونیکی است و از لوازم آشپزخانه است که غذا را در دماهای پایین و بدون حضور شما آماده می‌سازد. پخت و پز غذا به صورت آرام و آهسته انجام می‌گیرد و با آن غذایی خوشمزه بدست خواهید آورد. استفاده از آرام پز در کنار بهترین پلوپز، بخارپز و زودپزهای بازار در بسیاری از آشپزخانه‌ها یافت می‌شود و کار تهیه غذا را آسان‌تر کرده است. آرام‌پزها از مدلهای مختلفی تشکیل شده‌اند که برای مثال آرام پزهای میگل، کنوود، تفال و پارس خزر را می‌توان نام برد که هر یک مزایا و قیمت مخصوص به خود را دارد. برای اینکه بتوانید بهترین آرام پز را انتخاب کنید باید به ویژگی‌ها و مشخصات آن خوب دقت نمایید و بر اساس تعداد افراد خانواده و نیازی که دارید به انتخاب بهترین آرام پز موجود در بازار بپردازید. در این مقاله به بررسی خصوصیات یک آرام‌پز با کیفیت خواهیم پرداخت و شما را با مدل های مختلف بهترین آرام پز آشنا خواهیم ساخت.

آرام پز چست؟

آرام پز (به انگلیسی: slow cooker) ابزاری الکتریکی است که برای پخت و پز غذا در مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پخت و پز آهسته می‌تواند برش‌های گوشت را نرم‌تر کرده و آن را با کاهش نوع استخوانی گوشت مواجه کند و غذایی ترد و خوشمزه را به وجود می‌آورد.

در کل آرام پزها در کنار لوازمی همچون بهترین پلوز و یا زودپز از لوازم های پرکاربرد آشپزخانه‌های ایرانی به شمار می‌رود. امروزه آرام پز ها را در هر شکل و اندازه ای می‌بینید و مارک‌های زیادی در بازار ایرانی و خارجی موجود است. شاید انتخاب بهترین آرام پز 2022 کار ساده‌ای نباشد و نیاز به تحقیق بیشتر داشته باشد.

کاربرد آرام پز در چیست؟

بسیاری از افرادی که نمی‌توانند زیاد در خانه باشند و یا مشغله‌های کاری زیادی دارند، وقت کمی برای پخت و پز غذا دارند. این افراد با خیال راحت می‌توانند آرام‌پز را رها کنند و به کار خود مشغول باشند و در وقت مشخص غذا آماده می‌شود. از دیگر کاربردهای آرام پز پختن غذاهای مختلف درون آن است. شما می توانید درون آن مرغ بریانی، گوشت گاو، کیک، دسر و … درست کنید و این مسأله باعث می‌شود که آرام پزها را به انتخابی خوب برای آشپزخانه‌ها قلمداد کنیم. بر همین منوال باید به دنبال بهترین مارک آرام پز باشید.

مزایای آرام پز شامل چه موارد می‌شود؟

آرام پزها جزو وسایل فشرده‌ای هستند که در مقایسه با دیگر لوازم با منبع گرمایی، انرژی کمتری را مصرف می‌کند. از دیگر مزایای آن‌ها این است که به راحتی تمیز می‌شوند و می‌توان به راحتی آن‌ها را درون ماشین ظرفشویی قرار داد و درپوش‌های آن را شست. محفظه‌های آرام پز را می‌توان بعد از هر بار استفاده پاک و تمیز ساخت. آرام پزها در فصول گرم سال مانند دیگر لوازم خانگی باعث افزایش دما و گرمای آشپزخانه نمی‌شوند و این مسأله یکی از فاکتورهای جالب توجه انواع آرام پز است.


بهترین آرام پزهای بازار در 2022


با آرام پز چه غذاهایی می‌توان درست کرد؟

شما می‌توانید انواع غذا با آرام پز درست کنید، برای مثال از غذاهایی که می‌توان با آرام‌پز درست کرد، می‌توان به ساخت کیک‌های شکلاتی، پیتزا، سیب زمینی تنوری، مرغ بریانی و … اشاره نمود. البته با این وسیله می‌توانید غذاهای دیگری نیز درست کنید، برای مثال قرمه سبزی در آرام پز و یا آش رشته در آرام پز از دیگر خوردنی‌هایی است که می توان با آرام پزهای موجود در بازار درست نمایید.  

تفاوت آرام پز و پلوپز در چیست؟

درست است که پلوپز و آرام پز از نظر عملکردی و طرز کار شبیه هم هستند ولی دارای تفاوت‌هایی هستند که بسیار متمایز هستند. مهم‌ترین تمایز آنها در نوع حرارتی است که هر یک درست می‌کنند، که هر یک از این نوع حرارت و گرما بر طبخ و طعم غذا تأثیراتی می‌گذارد.

آرام پزها گرما را آهسته و یکنواخت پخش می‌کنند و به همین دلیل است که می‌توانید برای پختن غذا ساعت‌ها آن را رها کنید. پلوپزها با سرعت بیشتری کار می‌کنند تا غذا را سریعتر به جوش بیاورند که این امر باعث ایجاد برنج پف‌دار و یا سبزیجات بخارپز می‌گردد.

اگر بودجه کافی دارید توصیه می‌کنیم هردوی این وسایل را تهیه نمایید، چرا که هر دو به نوبه خود فوق‌العاده کار می‌کنند. برای مثال شما بریانی را درون آرام پز درست می‌کنید و سپس برنج را درون پلوپز آماده می‌کنید، لذا هر یک برای کارکردهایی مورد استفاده قرار می گیرند و شما باید بر اساس نیاز و انتظاراتی که از آن‌ها دارید به انتخاب بهترین آرام پز بپردازید.

پیشنهاد ویژه: تفاوت آرام و پلوپز

فرق آرام پز و زودپز در چیست؟

همانطوری که از اسمشان پیداست دقیقاً در مقابل همدیگر قرار دارند. زودپزها باعث می‌شوند که غذای سریعتری آماده شود و آرام پزها غذا را در مدت طولانی‌تری می‌سازند. زودپز برای مهمانی و کسانی که می‌خواهند در اسرع وقت غذا داشته باشند مفید است.

پیشنهاد ویژه: بهترین زودپز کدام است؟ [۱۹ مدل استثنائی در سال ۱۴۰۰]

بهترین مارک آرام پز چیست؟

انواع مدلهای آرام پز در بازار ایران موجود است که باید برندهایش خوب مورد نقد و بررسی قرار گیرند. به طور کلی می‌توان از میگل، تفال، کنوود و پارس خزر به عنوان بهترین مارک های آرام پز موجود در بازار نام برد.


بهترین آرام پز موجود در بازار


هنگام انتخاب یک آرام پز به چه نکاتی دقت کنیم؟

 

ظرفیت آرام پز

یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب بهترین آرام پز ظرفیت و اندازه دستگاه است. سایز و ظرفیت آن باید اندازه‌ای باشد که برای تمام اعضای خانواده کافی باشد. سعی نمایید حتماً ظرفیت آن از میزان انتظار شما بالاتر باشد، مثلاً اگر برند سازنده ادعا کرده است که ظرفیت آن 6 لیتر است به نظر به 5 لیتر نمی‌رسد و احتمالش وجود دارد که کمی بزرگنمایی کرده باشد. ولی بهرحال شما ریسک نکنید و کمی اندازه آنها را بالاتر در نظر بگیرید. برای مثال اگر به ظرفیت های 4.5 لیتر نیاز دارید، شما 5 لیتر را انتخاب کنید تا خیالتان از این بابت راحت باشد.

تعداد افرادظرفیت
1 یا 2 نفر1.5 تا 3 لیتر
3 یا 4 نفر3 تا 5 لیتر
5 نفر و بیشتر5 تا 6.5 لیتر

امکانات و تنظیمات

از مسائل مهم دیگر در انتخاب بهترین آرام پز تنظیمات اضافی آن است. وجود تایمر برای روشن یا خاموش کردن دستگاه، کنترل‌های دیجیتال و … می‌تواند از امکانات و امتیازهای خوب یک آرام‌پز مناسب به شمار آید. اگر دوست ندارید همه امکانات لازم را داشته باشد و تنها 1 یا 2 قابلیت داشته باشد می‌توانید فقط یکی از آنها را که نیاز دارید انتخاب نمایید.

ساخت آرام پز

آرام پزهای مستطیلی یا بیضی دارای طراحی‌های شیک و زیبایی هستند. مدل‌های از نوع استیل ضد زنگ می‌تواند کثیف‌تر از رنگ‌های دیگر باشد، لذا اگر می‌خواهید زیبا و براق باشد، همیشه باید آن را تمیز کرده و از آن مراقبت نمایید.

آرام پز دستی یا اتوماتیک

آرام پزهای دستی آن مدل‌هایی هستند که به صورت دستی عملیات آن را انجام می‌دهید و حالت‌هایی نظیر خاموش کردن یا گرم ساختن در حین پخت و پز را باید خودتان انجام دهید، ولی آرام پزهایی که قابلیت برنامه ریزی دارند شما از قبل برنامه آن را مشخص می‌کنید و دستگاه به صورت اتوماتیک کار خود را انجام می‌دهد. آرام پزهای قابل برنامه ریزی قیمتی بالاتر نسبت به بهترین آرام پز دستی دارند.

درب آرام پز

آرام پزهای با کیفیت به طور کلی، دارای درب‌های شفاف و محکمی هستند و درپوش‌های آن نیز شفاف است. درب هایی که شل هستند بخار را آزاد می‌کنند و این عمل باعث می‌شود که آماده شدن غذا با کندی بیشتری مواجه شود.

لوازم جانبی آرام پز

ظروف پلاستیکی یا سیلیکونی، آرام پز را از آسیب نجات می‌دهد. یک تخته برش در زیر آرام پز قرار داده شود بهتر است، چرا که در صورت داغ شدن آرام پز زیر آن دچار مشکل نشود.

بودجه

باید تصمیم بگیرید که چقدر حاضرید برای خرید بهترین آرام پز هزینه نمایید. اینکه کمترین و بیشترین قیمت آرام پزها چقدر است و کیفیت آن بر اساس قیمت چقدر به صرفه است، نکته ای است که اهمیت ویژه‌ای دارد. طبیعتاً آرام پزهایی که دارای تایمر، عملیات‌های اتوماتیک، کاسه‌های شیشه‌ای و غیره هستند از قیمت‌های بیشتری به انواع آرام پزهای معمولی برخوردار هستند.

قابلیت تنظیم کردن دمای آرام پز

برخی از آرام پزها دارای قابلیت تنظیم دما هستند؛ به طوری که برای بعضی غذاها که نیاز به دمای بالاتر دارند می‌توانید دستی آن را تنظیم نمایید. برخی از غذاها نیز که نیازی به دمای بسیار بالا ندارند از این قاعده مستثنی بوده و نیازی به زیاد و کم کردن آن نیست. بنابراین اگر به این موارد زیاد برمیخورید خرید این مدل از بهترین آرام پز منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

چراغ نمایشگر آرام پز

این چراغ باعث می‌شود که زمان شروع و پایان کار آرام پز را بهتر درک کنید و همچنین تسلط و کنترل بهتری بر روی دستگاه آرام پز و عملیات پخت و پز آن داشته باشید.

دارا بودن قابلیت شستشو

بهتر آن است آرام پزی که تهیه می‌نمایید قابلیت شستشو را داشته باشد تا بتوانید آن را سالم و تمیز نگه دارید.

زمان سنج آرام پز

زمان سنج باعث می‌شود که بتوانید زمان شروع و پایان کار را تنظیم کرده و بر اساس نوع غذایی که دارید از فرآیند زمانی آن استفاده نمایید که یکی از مزیت های جالب بهترین آرام پز می‌تواند باشد و باید در زمان خرید این دستگاه این مورد را هم در نظر داشته باشید.

دیگ قابل جدا شدن

اینکه بتوان دیگ دستگاه را جدا کرد نیز از مسایلی درخور توجه است و می‌توان آن را جدا کرده و سپس دوباره به دستگاه برگرداند.

توان آرام پز

هر چقدر توان دستگاه بالاتر باشد قدرت و کیفیت دستگاه و همچنین طول عمر آن بالاتر می‌رود.

 

بهترین آرام پز میگل

آرام پز میگل مدل GSL 180

 

آرام پز میگل مدل GSL 180

این آرام پز دارای ابعادی معادل 330x190x290 میلی‌ متر است. وزن این آرام پز به 4.3 کیلوگرم می‌رسد و ظرفیت آن 6 نفره است. جنس بدنه این آرام پز از استیل ضد زنگ است که دارای کیفیت و جنس بدنه مناسب و خوبی است. جنس ظروف این آرام پز از سرامیک بوده و همچنین از قابلیت و مزایای دیگر این آرام پز می‌توان به برخورداری از دیگ قابل جداشدن اشاره نمود. توان و قدرت این آرام پز 180 وات است.

بررسی وضعیت کلی محصول

ارزش خرید نسبت به قیمت 80%

عملکرد 80%

کیفیت 80%

پیشنهاد شده 84%

 • ظرفیت مناسب
 • توان خوب
 • جنس بدنه با کیفیت
 • ندارد

 

 

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۳۰x۱۹۰x۲۹۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۴.۳ گرم
 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ
 • حداکثر توان مصرفی
  ۱۸۰
 • جنس ظرف
  سرامیک
 • دستگاه آماده سازی غذا
  یخ خردکن
 • ظرفیت به نفر
  ۶ نفره
 • اطلاعات بیشتر

 

نظر یکی از کاربران

يعني جونم راحت شد… هم قيمتش خيلي خوبه و هم غذا مثل قديم كه از مدت طولاني ميپختند جا ميوفتاد بدون اينكه درگيرت كنه حسابي جا مي افته، فقط حواست باشه زياد آبش نكني، چون استخر ميشه، آب كم نميكنه، در حدي كه ميخواي خورشتت اب داشته باشه بريز . يه تفت ساده گوشت و سبزي ميدي وبعد ميريزي تر ارام پز، از من در حالت low حدود٨ ساعته پخت و در حالت high حدود ٥ ساعته . يعني براي ما كه ميخوايم بريم بيرون وبيايم غذا اماده باشه عاااليه، تايمر نداره ولي فك نكنم مشكلي باشه، چون نميسوزه 


مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر


 

آرام پز میگل مدل GSL 150

 

آرام پز میگل مدل GSL 150

 

بررسی وضعیت کلی محصول

ارزش خرید نسبت به قیمت 88%

عملکرد 86%

کیفیت 88%

پیشنهاد شده 84%

 • وزن کم
 • جنس بدنه خوب
 • قابلیت یخ خردکن
 • توان مناسب
 • ندارد

 

 

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۲۵x۲۵۵x۲۰۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲.۴۹ گرم
 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ
 • ظرفیت
  ۱.۸ لیتر
 • حداکثر توان مصرفی
  ۱۵۰
 • جنس ظرف
  سرامیک
 • دستگاه آماده سازی غذا
  یخ خردکن
 • ظرفیت به نفر
  ۴ نفره
 • اطلاعات بیشتر

 

نظر یکی از خریداران

من طبق نظرات دوستان خرید کردم و نمیخواستم هزینه زیادی کنم چون میترسیدم مورد استفاده برای من نباشه من داخلش خورشت درست کردم خیلی جا افتاد برای من که کارمندم به نظرم مفید باشه


مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر


 

بهترین آرام پز متئو

آرام پز متئو مدل MSL 15

 

آرام پز متئو مدل MSL 15

آرام پز «متئو» مدل «MSL 15» از در شیشه‌ای برخوردار بوده و از مقاومت خوبی برخوردار است. این آرام پز می‌تواند در دو حالت دما که زیاد و کم می‌شود تنظیم گردد. همچنین از فاکتورهای دیگر این آرام پز برخورداری از کنترل پنل مکانیکی و پایه ضد لغزش است که می‌تواند یکی از قابلیت‌های جالب و مفید این دستگاه آرام پز باشد.

فرکانس در این دستگاه آرام پز 50 هرتز بوده و توان مصرفی دستگاه و قدرت آن به 150 وات می‌رسد. این آرام پز هم مانند نوع قبلی از دیگ قابل جدا شدن بهره می‌برد و جنس ظروف آن از سرامیک است.

از مزیت‌های دیگر این محصول آرام پز برخورداری از جنس بدنه ای استیل ضد زنگ است که از کیفیت عالی برخوردار است. ظرفیت آرام پز به 1.8 لیتر رسیده و وزن آن 2.49 کیلوگرم است. ابعاد این دستگاه آرام پز 255 × 200 × 225 میلی‌متر است.

بررسی وضعیت کلی محصول

ارزش خرید نسبت به قیمت 70%

عملکرد 70%

کیفیت 70%

پیشنهاد شده 84%

 • توان خوب
 • قابلیت یخ خردکن
 • کارایی مناسب
 • جنس بدنه خوب
 • ندارد

 

 

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۵۵ × ۲۰۰ × ۲۲۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲.۴۹ گرم
 • جنس بدنه
  استیل ضدزنگ
 • ظرفیت
  ۱.۸ لیتر
 • حداکثر توان مصرفی
  ۱۵۰
 • جنس ظرف
  سرامیک
 • دستگاه آماده سازی غذا
  یخ خردکن
 • اطلاعات بیشتر

 

 

نظر یکی از خریداران

من این محصول رو حدود 2 سال پیش خریدم از هر نظر که بگید کارایی داره مخصوصا برای خانم های شاغل فوق العاده کاربردیه.مواد قرمه سبزی رو همه رو باهم میریزم داخلش وقتی از سرکار میام غذا آمادست.من قرمه سبزی-عدسی-آبگوشت-خوراک لوبیا و خیلی چیزای دیگه رو باهاش درست میکنم از روزی که به دستم رسیده مرتب دارم باهاش کار میکنم.خیلی خیلی از خریدش راضیم


مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر


 

بهترین آرام پزهای فلر

آرام پز فلر مدل SL_163

 

آرام پز فلر مدل SL 180

بررسی وضعیت کلی محصول

ارزش خرید نسبت به قیمت 90%

عملکرد 90%

کیفیت 90%

پیشنهاد شده 90%

 • ظرفیت مناسب
 • جنس بدنه عالی
 • توان بالا
 • ندارد

 

 

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰×۱۴۰×۱۷۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۴۰۰ گرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • طول سیم
  ۸۰ سانتی متر
 • ظرفیت
  ۳.۵ لیتر
 • حداکثر توان مصرفی
  ۱۶۰
 • جنس ظرف
  سرامیک
 • ظرفیت به نفر
  ۶ نفره
 • سایر توضیحات
  جنس ظرف سرامیکی توان مصرفی۱۶۰ وات دارای در شیشه ای دارای سه درجه تنظیمات حرارت
 • اطلاعات بیشتر

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر


 

آرام پز فلر مدل SL_650

 

آرام پز فلر مدل SL_650

 

بررسی وضعیت کلی محصول

ارزش خرید نسبت به قیمت 90%

عملکرد 90%

کیفیت 90%

پیشنهاد شده 90%

    

    

   مشخصات

   • جنس بدنه
    استیل ضد زنگ
   • طول سیم
    ۱۰۰ سانتی متر
   • ظرفیت
    ۶ لیتر
   • حداکثر توان مصرفی
    ۲۶۰
   • اطلاعات بیشتر

   مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر


    

   بهترین آرام پز کنوود

   آرام پز کنوود مدلcp657

   آرام پز کنوود مدلcp657

   مشخصات

   • ابعاد
    ۳۹۰x۲۹۰x۱۹۰ سانتی‌متر
   • وزن
    ۶.۵ گرم
   • جنس بدنه
    استیل ضد زنگ
   • ظرفیت
    ۶.۵ لیتر
   • حداکثر توان مصرفی
    ۳۲
   • جنس ظرف
    سرامیک
   • تنظیمات دستگاه
    تایمر
   • دستگاه آماده سازی غذا
    یخ خردکن
   • ظرفیت به نفر
    ۱۲ نفره
   • اطلاعات بیشتر

   مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر


    

   بهترین آرام پز پارس خزر

   پلوپز و آرام پز پارس خزر مدل 271

   پلوپز و آرام پز پارس خزر مدل 271

    

   بررسی وضعیت کلی محصول

   ارزش خرید نسبت به قیمت 90%

   عملکرد 90%

   کیفیت 90%

   پیشنهاد شده 90%

   • درب شیشه‌ای
   • جنس بدنه خوب
   • توان مناسب
   • مقرون به صرفه
   • ندارد

    

    

   مشخصات

   • ابعاد
    ۳۶۰x۳۰۰x۲۷۰ سانتی‌متر
   • وزن
    ۴.۵۰۰ گرم
   • اقلام همراه محصول
    دفترچه درب شیشه‌ای لیوان پیمانه کابل برق اسفنج مخصوص برای پاک کردن پلوپز
   • جنس بدنه
    استیل
   • حداکثر توان مصرفی
    ۹۵۰
   • دستگاه آماده سازی غذا
    یخ خردکن
   • ظرفیت به نفر
    ۱۲ نفره
   • اطلاعات بیشتر

    

   نظر یکی از کاربران

   کاربری آسان این محصول را ممناز میکند


   مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر


    

   خلاصه مقاله

   در این مقاله به نقد و بررسی 12 مدل از بهترین آرام پز ایرانی و خارجی پرداختیم. اینکه ظرفیت آرام پز برای اعضای خانواده چقدر باشد یا اینکه بودجه لازم برای خرید بهترین آرام پزهای موجود در بازار چقدر است نکات مهمی است و سایر نکاتی که دانستن آن قبل از خرید آرام پز ضروری است به آنها اشاره شده است.

   آرام پزهای معمولی برای پختن غذاهای مختلفی نظیر درست کردن مرغ بریان، کیک، قرمه سبزی و آبگوشت بکار می‌رود و کاربردهای فراوانی دارد. شما به صورت دستی دستگاه را روشن می کنید و در وقت خودش آن را خاموش می‌کنید.

   اما آرام پزهای اتوماتیک دارای برنامه‌های پخت و پز هستند و راحتی بیشتر را در این زمینه به وجود آورده‌اند. شما وقت شروع و پایان ساخت غذا را به دستگاه می‌دهید و آرام پز به صورت اتوماتیک عملیات پخت و پز خود را انجام می‌دهد. وجود قابلیت‌هایی نظیر تنظیم دما نیز می‌تواند یکی از فاکتورهای جالب توجه دستگاه باشد. 

   پرسش و پاسخ درباره انتخاب یک آرام پز خوب و با کیفیت

   ویژگی های یک آرام پز مناسب چیست؟

   آرام پزهایی که دارای تایمر بوده و با آن می توانید به صورت اتوماتیک شروع و پایان دستگاه را تنظیم نمایید و همچنین دیگر قابلیت های خودکار که یک آرام پز می تواند داشته باشد از مزیت های آن به شمار می آید. وجود درپوش و بدنه با کیفیت نیز از نکات حائز اهمیت است.

   قیمت آرام پزها چقدر است؟

   قیمتهای آرام پز از 500 هزار تومان شروع می شود و تا بالای 7 میلیون ادامه می یابد. مدل های گران تر از قابلیت های اتوماتیک سازی و برنامه ریزی پخت و پز برخوردار هستند و مدلهای ارزان تر کاربردهای معمولی تری نسبت به مدل های پیشرفته این حوزه دارند.

   قیمت بهترین آرام پز چقدر است؟

   در حال حاضر بین برندهایی که در بازار موجود هستند آرام پز مدل فلر با قیمت 7 میلیون تومان وجود دارد که امکانات زیادی دارد و جزو گران ترین مدل های آرام پز در بازار ایران به شمار می رود.

   بهترین مارک های آرام پز کدام است؟

   برندهایی نظیر فلر، میگل، کنوود، پارس خزر و ناسا الکتریک از بهترین های موجود در بازار هستند که برخی ایرانی و بعضی مدلهای دیگر انگلیسی هستند.


   بهترین آرام پزهای بازار در 2022


   5/5 - (1 امتیاز)

   بیگ مارکت وب

   وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

   نوشته های مشابه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   دکمه بازگشت به بالا
   طراحي سايت ايده پردازش