آشپزخانهخانه و آشپزخانه

12 مدل از بهترین آرام پز موجود در بازار【آپدیت 2022】

بهترین آرام پز

آرام پز وسیله ای الکترونیکی است و از لوازم آشپزخانه است که غذا را در دماهای پایین و بدون حضور شما آماده می سازد. پخت و پز غذا به صورت آرام و آهسته انجام می گردد و با آن غذایی خوشمزه بدست خواهید آورد. استفاده از آرام پز در کنار بهترین پلوپز، بخارپز و زودپزهای بازار در بسیاری از آشپزخانه ها یافت می شود و کار تهیه غذا را آسان تر کرده است. آرام پزها از مدلهای مختلفی تشکیل شده اند که برای مثال آرام پزهای میگل، کنوود، تفال و پارس خزر را می تواند نام برد که هر یک مزایا و قیمت مخصوص به خود را دارد. برای اینکه بتوانید بهترین آرام پز را انتخاب کنید باید به ویژگی ها و مشخصات آن خوب دقت نمایید و بر اساس تعداد افراد خانواده و نیازی که دارید به انتخاب بهترین آرام پز موجود در بازار بپردازید. در این مقاله از وبسایت بیگ مارکت وب به بررسی خصوصیات یک آرام پز با کیفیت خواهیم پرداخت و شما را با مدل های مختلف بهترین آرام پز آشنا خواهیم ساخت.

آرام پز چیست؟

آرام پز (به انگلیسی: slow cooker) ابزاری الکتریکی است که برای پخت و پز غذا در مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. پخت و پز آهسته می تواند برش های گوشت را نرم تر کرده و آن را با کاهش نوع استخوانی گوشت مواجه کند و غذایی ترد و خوشمزه را به وجود می آورد. در کل آرام پزها در کنار لوازمی همچون بهترین پلوز و یا زودپز از لوازم های پرکاربرد آشپزخانه های ایرانی به شمار می رود. امروزه آرام پز ها را در هر شکل و اندازه ای می بینید و مارک های زیادی در بازار ایرانی و خارجی موجود است. شاید انتخاب بهترین آرام پز 2022 کار ساده ای نباشد و نیاز به تحقیق بیشتر داشته باشد.

کاربرد آرام پز در چیست؟

بسیاری از افرادی که نمی توانند زیاد در خانه باشند و یا مشغله های کاری زیادی دارند، وقت کمی برای پخت و پز غذا دارند. این افراد با خیال راحت می توانند آرام پز را رها کنند و به کار خود مشغول باشند و در وقت مشخص غذا آماده می شود. از دیگر کاربردهای آرام پز پختن غذاهای مختلف درون آن است. شما می توانید درون آن مرغ بریانی، گوشت گاو، کیک، دسر و … درست کنید و این مسأله باعث می شود که آرام پزها را به انتخابی خوب برای آشپزخانه ها قلمداد کنیم.

 

مزایای آرام پز شامل چه مواردی است؟

آرام پزها جزو وسایل فشرده ای هستند که در مقایسه با دیگر لوازم با منبع گرمایی، انرژی کمتری را مصرف می کند. از دیگر مزایای آن ها این است که به راحتی تمیز می شوند و می توان به راحتی آن ها را درون ماشین ظرفشویی قرار داد و درپوش های آن را شست. محفظه های آرام پز را می توان بعد از هر بار استفاده پاک و تمیز ساخت. آرام پزها در فصول گرم سال مانند دیگر لوازم خانگی باعث افزایش دما و گرمای آشپزخانه نمی شوند و این مسأله یکی از فاکتورهای جالب توجه انواع آرام پز است.


بهترین آرام پزهای بازار در 2022


 

با آرام پز چه غذاهایی می توان درست کرد؟

شما می توانید انواع غذا با آرام پز درست کنید، برای مثال از غذاهایی که می توان با آرام پز درست کرد می توان به ساخت کیک های شکلاتی، پیتزا، سیب زمینی تنوری، مرغ بریانی و … اشاره نمود. البته با این وسیله می توانید غذاهای دیگری نیز درست کنید، برای مثال قرمه سبزی در آرام پز و یا آش رشته در آرام پز از دیگر خوردنی هایی است که می توان با آرام پزهای موجود در بازار درست نمایید.  

تفاوت آرام پز و پلوپز در چیست؟

درست است که پلوپزها و آرام پز از نظر عملکردی و طرز کار شبیه هم هستند ولی دارای تفاوت هایی هستند که بسیار متمایز هستند. مهم ترین تمایز آنها در نوع حرارتی است که هر یک درست می کنند، که هر یک از این نوع حرارت و گرما بر طبخ و طعم غذا تأثیراتی می گذارد.

آرام پزها گرما را آهسته و یکنواخت پخش می کنند و به همین دلیل است که می توانید برای پختن غذا ساعت ها آن را رها کنید. پلوپزها با سرعت بیشتری کار می کنند تا غذا را سریعتر به جوش بیاورند که این امر باعث ایجاد برنج پف دار و یا سبزیجات بخارپز می گردد.

اگر بودجه کافی دارید توصیه می کنیم هردوی این وسایل را تهیه نمایید، چرا که هر دو به نوبه خود فوق العاده کار می کنند. برای مثال شما بریانی را درون آرام پز درست می کنید و سپس برنج را درون پلوپز آماده می کنید، لذا هر یک برای کارکردهایی مورد استفاده قرار می گیرند و شما باید بر اساس نیاز و انتظاراتی که از آن ها دارید به انتخاب یکی از مدلها یا هردوی آنها بپردازید.

 

پیشنهاد ویژه: بهترین پلوپز ایرانی و خارجی موجود در بازار [۲۴ مدل برتر]

 

فرق آرام پز و زودپز چیست؟

همانطوری که از اسمشان پیداست دقیقاً در مقابل همدیگر قرار دارند. زودپزها باعث می شوند که غذای سریعتری آماده شود و آرام پزها غذا را در مدت طولانی تری می سازند. زودپز برای مهمانی و کسانی که می خواهند در اسرع وقت غذا داشته باشند مفید است.

 

پیشنهاد ویژه: بهترین زودپز کدام است؟ [۱۹ مدل استثنائی در سال ۱۴۰۰]

 

بهترین مارک آرام پز چیه؟

انواع مدلهای آرام پز در بازار ایران موجود است که باید برندهایش خوب مورد نقد و بررسی قرار گیرند. به طور کلی می تواند از میگل، تفال، کنوود و پارس خزر به عنوان بهترین مارک های آرام پز موجود در بازار نام برد.


بهترین آرام پز موجود در بازار


 

هنگام انتخاب یک اجاق گاز آرام به چه نکاتی توجه کنیم؟

ظرفیت آرام پز

یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب بهترین مارک آرام پز ظرفیت و اندازه دستگاه است. سایز و ظرفیت آن باید اندازه ای باشد که برای تمام اعضای خانواده کافی باشد. سعی نمایید حتماً ظرفیت آن از میزان انتظار شما بالاتر باشد، مثلاً اگر برند سازنده ادعا کرده است که ظرفیت آن 6 لیتر است به نظر به 5 لیتر نمی رسد و احتمالش وجود دارد که کمی بزرگنمایی کرده باشد ولی بهرحال شما ریسک نکنید و کمی اندازه آنها را بالاتر در نظر بگیرید. برای مثال اگر به ظرفیت های 4.5 لیتر نیاز دارید، شما 5 لیتر را انتخاب کنید تا خیالتان از این بابت راحت باشد.

تعداد افرادظرفیت
1 یا 2 نفر1.5 تا 3 لیتر
3 یا 4 نفر3 تا 5 لیتر
5 نفر و بیشتر5 تا 6.5 لیتر

امکانات و تظیمات

از مسائل مهم دیگر در انتخاب دستگاه تنظیمات اضافی آن است. وجود تایمر برای روشن یا خاموش کردن دستگاه، کنترل های دیجیتال و … می تواند از امکانات و امتیازهای خوب یک آرام پز مناسب به شمار آید. اگر دوست ندارید همه امکانات لازم را داشته باشد و تنها 1 یا 2 قابلیت داشته باشد می توانید فقط یکی از آنها را که نیاز دارید انتخاب نمایید.

ساخت آرام پز

آرام پزهای مستطیلی یا بیضی دارای طراحی های شیک و زیبایی هستند. مدل های از نوع استیل ضد زنگ می تواند کثیف تر از رنگ های دیگر باشد، لذا اگر می خواهید زیبا و براق باشد، همیشه باید آن را تمیز کرده و از آن مراقبت نمایید.

آرام پز دستی یا اتوماتیک

آرام پزهای دستی آن مدل هایی هستند که به صورت دستی عملیات آن را انجام می دهید و حالت هایی نظیر خاموش کردن یا گرم ساختن در حین پخت و پز را باید خودتان انجام دهید، ولی آرام پزهایی که قابلیت برنامه ریزی دارند شما از قبل برنامه آن را مشخص می کنید و دستگاه به صورت اتوماتیک کار خود را انجام می دهد. آرام پزهای قابل برنامه ریزی قیمتی بالاتر نسبت به مدل های دستی دارند.

درب آرام پز

آرام پزهای با کیفیت به طور کلی، دارای درب های شفاف و محکمی هستند و درپوش های آن نیز شفاف است. درب هایی که شل هستند بخار را آزاد می کنند و این عمل باعث می شود که آماده شدن غذا با کندی بیشتری مواجه شود.

لوازم جانبی آرام پز

ظروف پلاستیکی یا سیلیکونی، آرام پز را از آسیب نجات می دهد. یک تخته برش در زیر آرام پز قرار داده شود بهتر است، چرا که در صورت داغ شدن آرام پز زیر آن دچار مشکل نشود.

بودجه

باید تصمیم بگیرید که چقدر حاضرید برای خرید بهترین آرام پز هزینه نمایید. اینکه کمترین و بیشترین قیمت آرام پزها چقدر است و کیفیت آن بر اساس قیمت چقدر به صرفه است، نکته ای است که اهمیت ویژه ای دارد. طبیعتاً آرام پزهایی که دارای تایمر، عملیات های اتوماتیک، کاسه های شیشه ای و غیره هستند از قیمت های بیشتری به انواع آرام پزهای معمولی برخوردار هستند.

قابلیت تنظیم کردن دمای آرام پز

برخی از آرام پزها دارای قابلیت تنظیم دما هستند؛ به طوری که برای بعضی غذاها که نیاز به دمای بالاتر دارند می توانید دستی آن را تنظیم نمایید. برخی از غذاها نیز که نیازی به دمای بسیار بالا ندارند از این قاعده مستثنی بوده و نیازی به زیاد و کم کردن آن نیست. بنابراین اگر به این موارد زیاد برمیخورید خرید این مدل از آرام پز منطقی تر به نظر می رسد.

چراغ نمایشگر آرام پز

این چراغ باعث می شود که زمان شروع و پایان کار آرام پز را بهتر درک کنید و همچنین تسلط و کنترل بهتری بر روی دستگاه آرام پز و عملیات پخت و پز آن داشته باشید.

دارا بودن قابلیت شستشو

بهتر آن است آرام پزی که تهیه می نمایید قابلیت شستشو را داشته باشد تا بتوانید آن را سالم و تمیز نگه دارید.

زمان سنج آرام پز

زمان سنج باعث می شود که بتوانید زمان شروع و پایان کار را تنظیم کرده و بر اساس نوع غذایی که دارید از فرآیند زمانی آن استفاده نمایید که یکی از مزیت های جالب آرام پز می تواند باشد و باید در زمان خرید این دستگاه این مورد را هم در نظر داشته باشید.

دیگ قابل جدا شدن

اینکه بتوان دیگ دستگاه را جدا کرد نیز از مسایلی درخور توجه است و می توان آن را جدا کرده و سپس دوباره به دستگاه برگرداند.

توان آرام پز

هر چقدر توان دستگاه بالاتر باشد قدرت و کیفیت دستگاه و همچنین طول عمر آن بالاتر می رود.

آرام پز میگل مدل GSL 180

 

آرام پز میگل مدل GSL 180

این آرام پز دارای ابعادی معادل 330x190x290 میلی‌ متر است. وزن این آرام پز به 4.3 کیلوگرم می رسد و ظرفیت آن 6 نفره است. جنس بدنه این آرام پز از استیل ضد زنگ است که دارای کیفیت و جنس بدنه مناسب و خوبی است. جنس ظروف این آرام پز از سرامیک بوده و همچنین از قابلیت و مزایای دیگر این آرام پز می توان به برخورداری از دیگ قابل جداشدن اشاره نمود. توان و قدرت این آرام پز 180 وات است.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

آرام پز متئو مدل MSL 15

 

آرام پز متئو مدل MSL 15

آرام پز «متئو» مدل «MSL 15»از در شیشه ای برخوردار بوده و از مقاومت خوبی برخوردار است. این آرام پز می تواند در دو حالت دما که زیاد و کم می شود تنظیم گردد. همچنین از فاکتورهای دیگر این آرام پز برخورداری از کنترل پنل مکانیکی و پایه ضد لغزش است که می تواند یکی از قابلیت های جالب و مفید این دستگاه آرام پز باشد.

فرکانس در این دستگاه آرام پز 50 هرتز بوده و توان مصرفی دستگاه و قدرت آن به 150 وات می رسد. این آرام پز هم مانند نوع قبلی از دیگ قابل جدا شدن بهره می برد و جنس ظروف آن از سرامیک است.

از مزیت های دیگر این محصول آرام پز برخورداری از جنس بدنه ای استیل ضد زنگ است که از کیفیت عالی برخوردار است. ظرفیت آرام پز به 1.8 لیتر رسیده و وزن آن 2.49 کیلوگرم است. ابعاد این دستگاه آرام پز 255 × 200 × 225 میلی‌متر است.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز سنکور مدل SPR 4000BK

 

آرام پز سنکور مدل SPR 4000BK

این دستگاه آرام پز از قابلیت های عالی و کیفیتی بی نظیر برخوردار است که آن را از سایر موارد مشابه متمایز کرده است. این آرام پز از قابلیت هایی نظیر پلوپز، بخارپز، سرخ کن و گرم نگهدارنده نیز برخوردار بوده و دارای توان مصرفی 1100 وات است. این دستگاه از صفحه نمایشگر بهره می برد و جنس بدنه آن از استیل و پلاستیک است. ظرفیت این آرام پز 8 نفره بوده و وزن آن به 3 کیلوگرم می رسد. ابعاد این دستگاه آرام پز 350x350x460 میلی ‌متر است.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز فلر مدل SL 180

 

آرام پز فلر مدل SL 180

آرام‌پز برقی «فلر» مدل «SL 180» از دو حالت تنظیم دما برخوردار بوده و همچنین از ویژگی های آن دارا بودن درب شیشه ای است که جنس مقاومی دارد. کنترل پنل مکانیکی و پایه ضد لغزش نیز از دیگر مزیت های این دستگاه است. توان مصرفی این آرام پز 180 وات بوده و از دیگ قابل جداشدن نیز بهره می برد. جنس بدنه و ظروف آرام پز به ترتیب استیل ضد زنگ و سرامیک است. ظرفیت دستگاه 3.5 لیتر بوده و وزن آن به 4.3 کیلوگرم می رسد. ابعاد این آرام پز هم به 145 × 230 × 350 میلی‌متر می رسد.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز جی پاس مدل grc4325

 

آرام پز جی پاس مدل grc4325

ویژگی ها
ابعاد: 230x230x240 میلی‌متر
وزن: 1.514 کیلوگرم
ظرفیت: 1 لیتر
ظرفیت به نفر: 4 نفره
جنس بدنه: فلزی
جنس ظرف: تفلون
دیگ قابل جدا شدن: بله
توان مصرفی: 400 وات

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز مدل استاتیک

 

آرام پز مدل استاتیک

ویژگی ها
ابعاد: 330x330x400 میلی‌متر
وزن: 3 کیلوگرم
ظرفیت: 1.8 لیتر
ظرفیت به نفر: 20 نفر
جنس بدنه: فلز رنگ کوره ای
دیگ قابل جدا شدن: بله
توان مصرفی: 1500 وات

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز میگل مدل GSL 150

 

آرام پز میگل مدل GSL 150

ویژگی ها
ابعاد: 225x255x200 میلی‌متر
وزن: 2.49 کیلوگرم
ظرفیت: 1.8 لیتر
ظرفیت به نفر: 4 نفره
جنس بدنه: استیل ضد زنگ
جنس ظرف: سرامیک
دیگ قابل جدا شدن: بله
توان مصرفی: 150 وات وات

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

پلوپز-آرام پز پارس خزر مدل RCSC271

 

پلوپز-آرام پز پارس خزر مدل RCSC271

ویژگی ها
ظرفیت: 2.7 لیتر
ظرفیت به نفر: 12 نفره
جنس بدنه: استیل آبکاری شده
جنس ظرف: جنس پلوپز تفلون نچسب و جنس آرام پز آلومینیوم
توان مصرفی: 950 وات

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

پلوپز و آرام پز پارس خزر مدل RCSC101

 

پلوپز و آرام پز پارس خزر مدل RCSC101

ویژگی ها
ابعاد: 240x280x220 سانتی‌متر
وزن: 2.5 کیلوگرم
ظرفیت: 1 لیتر
ظرفیت به نفر: 4 نفره
جنس بدنه: استيل
جنس ظرف: آلومینیوم با لایه داخلی تفلون نچسب
دیگ قابل جدا شدن: بله
توان مصرفی: 500 وات

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز فلر مدل SL_650

 

آرام پز فلر مدل SL_650

ویژگی ها
طول سیم: 100 سانتی متر
ظرفیت: 6 لیتر
توان مصرفی: 260 وات
جنس بدنه: استیل ضد زنگ

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز فلر مدل SL-163W

 

آرام پز فلر مدل SL-163W

ویژگی ها
ابعاد: 270x230x150 سانتی‌متر
وزن: 3.4 کیلوگرم
ظرفیت: 3.5 لیتر
ظرفیت به نفر: 4 نفره
جنس بدنه: فلزی
جنس ظرف: سرامیکی
توان مصرفی: 160 وات

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

آرام پز سنکور مدل SRM 3150SS

 

آرام پز سنکور مدل SRM 3150SS

این آرام پز از 11 برنامه پخت بهره می برد و دارای تایمر 24 ساعته است. از اقلام همراه این آرام پز می توان به کفگیر برنج، قاشق سوپ و سبد بخار اشاره کرد. توان مصرفی این آرام پز چیزی بین 220 تا 240 وات بوده و همچنین از مزیت های دیگر این مدل آرام پز برخورداری از دیگ قابل جداشدن است.

این آرام پز از صفحه نمایشگر بهره برده و جنس بدنه آن را فولاد ضد زنگ تشکیل می دهد. ظرفیت این آرام پز 8 نفره بوده و 1.5 لیتر نیز ظرفیت آن است. وزن این دستگاه به 2.8 کیلوگرم می رسد و ابعاد آن 270x250x290 میلی‌ متر است.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

خلاصه مقاله

در این مقاله به نقد و بررسی 12 مدل از بهترین آرام پز ایرانی و خارجی پرداختیم. اینکه ظرفیت آرام پز برای اعضای خانواده چقدر باشد یا اینکه بودجه لازم برای خرید بهترین آرام پزهای موجود در بازار چقدر است نکات مهمی است و سایر نکاتی که دانستن آن قبل از خرید آرام پز ضروری است به آنها اشاره شده است. آرام پزهای معمولی برای پختن غذاهای مختلفی نظیر درست کردن مرغ بریان، کیک، قرمه سبزی و آبگوشت بکار می رود و کاربردهای فراوانی دارد. شما به صورت دستی دستگاه را روشن می کنید و در وقت خودش آن را خاموش می کنید. اما آرام پزهای اتوماتیک دارای برنامه های پخت و پز هستند و راحتی بیشتر را در این زمینه به وجود آورده اند. شما وقت شروع و پایان ساخت غذا را به دستگاه می دهید و آرام پز به صورت اتوماتیک عملیات پخت و پز خود را انجام می دهد. وجود قابلیت هایی نظیر تنظیم دما نیز می تواند یکی از فاکتورهای جالب توجه دستگاه باشد. 

پرسش و پاسخ درباره انتخاب یک آرام پز خوب و با کیفیت

ویژگی های یک آرام پز مناسب چیست؟

آرام پزهایی که دارای تایمر بوده و با آن می توانید به صورت اتوماتیک شروع و پایان دستگاه را تنظیم نمایید و همچنین دیگر قابلیت های خودکار که یک آرام پز می تواند داشته باشد از مزیت های آن به شمار می آید. وجود درپوش و بدنه با کیفیت نیز از نکات حائز اهمیت است.

قیمت آرام پزها چقدر است؟

قیمتهای آرام پز از 500 هزار تومان شروع می شود و تا بالای 7 میلیون ادامه می یابد. مدل های گران تر از قابلیت های اتوماتیک سازی و برنامه ریزی پخت و پز برخوردار هستند و مدلهای ارزان تر کاربردهای معمولی تری نسبت به مدل های پیشرفته این حوزه دارند.

قیمت بهترین آرام پز چقدر است؟

در حال حاضر بین برندهایی که در بازار موجود هستند آرام پز مدل فلر با قیمت 7 میلیون تومان وجود دارد که امکانات زیادی دارد و جزو گران ترین مدل های آرام پز در بازار ایران به شمار می رود.

بهترین مارک های آرام پز کدام است؟

برندهایی نظیر فلر، میگل، کنوود، پارس خزر و ناسا الکتریک از بهترین های موجود در بازار هستند که برخی ایرانی و بعضی مدلهای دیگر انگلیسی هستند.


بهترین آرام پزهای بازار در 2022

به این مقاله امتیاز دهید
نمایش بیشتر

bigmarketweb

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش