کالای دیجیتال

9 مدل از بهترین اسکنر خانگی و اداری بازار [راهنمای خرید اسکنر]

بهترین اسکنر

اسکنر دستگاهی است که برای اسکن تصاویر، متن چاپ شده، متن دست نویس، اسناد و … مورد استفاده قرار می گیرد. با گوشی یا دوربین هم می توان به اسکن متون و عکسها و پرونده ها پرداخت ولی اولاً کیفیت آنها بسیار پایین تر است و ثانیاً سرعت عمل بسیار کم دارند و مدت زیادی برای عمل اسکن صرف می شود. اسکنرها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که هر کدام برای منظوری مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه بتوانید بهترین اسکنر را انتخاب کنید باید به نقد و بررسی  و راهنمای خرید اسکنر بپردازید. در این مقاله به بررسی انواع مدل های بهترین اسکنر خواهیم پرداخت.

کاربردهای اسکنر چیست؟

از دستگاه های اسکنر برای اسکن کردن عکس، پرونده، کاغذ و متون های دست نویس و چاپی، اسناد، عکس و … استفاده می شود. مدت زمان اسکن و قدرت آن به کیفیت و نوع بهترین اسکنر بستگی دارد. این دستگاه های اسکنر شکلی شبیه به دستگاه های پرینتر و فتوکپی دارند و تصویر یا متن مورد نظر درون آن قرار می گیرد و دستگاه آن را اسکن کرده و به وسیله مربوطه مانند لپتاپ منتقل می گردد. معمولاً پشت این وسایل پورت مخصوصی برای این امر تعبیه شده است که اسکنرها را به آن پورت مربوطه متصل می نمایند.

تفاوت اسکنر با پرینتر چند منظوره در چیست؟

معمولاً پرینترها چند منظوره هم دارای قابلیت اسکن هستند. اما پرینترها چون برای منظورهای دیگری مانند پرینت مورد استفاده قرار می گیرد دارای قیمت بیشتری هستند. در ثانی اسکنرها به دلیل اینکه تنها یک کار یعنی اسکن را انجام می دهند تخصصی تر هستند و مدل های گوناگون با عملکردهای مختلف دارند.

انواع بهترین اسکنر بازار کدام است؟

اسکنر مسطح یا تخت

این نوع اسکنرها یکی از رایج ترین اسکنرهای خانگی و معمولی هستند. درون این اسکنرها سطحی شیشه ای وجود دارد که کاغذ یا عکس یا کاغذ متون مربوطه را داخل آن قرار می دهند و آن اسکنر کار اسکن کردن را انجام می دهد. وقتی که کاغذ روی صفحه شیشه ای قرار می گیرد ابتدا به وسیله یک لامپ زنون یا یک لامپ فلوئورسنت کاتد سرد روشن می شود و سپس بعد از آن تصویر سند به وسیله یک آینه زاویه دار به یک آینه دیگر منعکس می شود. این نوع اسکنرها بیشتر کتاب، مجله، کاغذهای A4 و … را اسکن می کنند و کیفیت و قدرت دستگاه به نسبت اسکنرهای صنعتی و اداری کمی پایین تر است.

مزایای اسکنر مسطح
1- کاربری آن ساده و راحت است.
2- کیفیت تصویر خوبی دارد.
3- برای مجله، کتاب، کاغذ و … عملکردی خوب دارد.

معایب اسکنر تخت
1- اسکن دو رو ندارد. (یعنی نمی توان همزمان دو روی یک کتاب یا کاغذ را اسکن کرد)
2- به دلیل اینکه دانه دانه عمل اسکن انجام می شود مدت زمان آن طولانی تر است.

اسکنر تخت

اسکنر دستی

این نوع اسکنرها بیشتر برای بارکدخوان استفاده می شود و قدرت و کاربری آن به نسبت های دیگر پایین تر است. این اسکنر برای کارهای مهم و در بعد حجیم اصلاً توصیه نمی شود.

اسکنر دستی

اسکنر قابل حمل یا پرتابل

این مدل اسکنرها به صورت قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که کاغذ از درون آن عبور می کند و عمل اسکن انجام می شود. منبع تغذیه این اسکنرها باتری بوده و کیفیت و قدرت آن به نسبت مدل تخت پایین تر بوده و تنها برای کارهای سریع و فوری و در بعد کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکنر پرتابل

اسکنر اسناد

اسکنرهای اسناد برای کارهای در حجم وسیع و اسکن کردن فایل های اسناد اداری مورد استفاده قرار می گیرد. فرض کنید بخوانید چند صد صفحه یک سند یا پرونده را اسکن کنید که این اسکنرها دقیقاً برای همین منظور تولید شده اند. ظاهر آن شبیه فکس است و از قابلیت ADF استفاده می کند.

اسکنر اسناد

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

پیشنهاد ویژه: ۱۳ مدل از بهترین پرینتر خانگی ۲۰۲۱ [لیزری و جوهرافشان]

 

نکات ویژه در زمان تهیه یک بهترین اسکنرهای مو

رزولوشن تصویر

یکی از فاکتورهای مهم در زمان خرید یک اسکنر کیفیت و وضوح تصویر است. اگر به دنبال کارهای حرفه ای هستید و کیفیت تصویر بسیار برای شما مهم است باید دنبال مدل هایی باشید که کیفیت اسکن بالایی داشته باشد که طبیعتاً قیمت این مدلها هم گران تر و عملکردشان حرفه ای تر است.

سرعت اسکن

اینکه اسکنر در چند ثانیه می تواند صفحه ای را اسکن کند از نکات مورد توجه در زمان تهیه یک اسکنر مناسب است. اگر اسکنر شما کند باشد و زمان زیادی بابت اسکن کاغذ A4 صرف کند زیاد به درد شما نمی آید لذا باید قدرت و سرعت آن در سطح مناسبی باشد. برای کاغذهای رنگی و همچنین سیاه و سفید 10 ثانیه یا کمی کمتر و بیشتر می تواند یک عملکرد نرمال برای اسکنر مربوط باشد.

ورودی اسکنر

اینکه چگونه فایل مربوطه اعم از کاغذ، کتاب یا سند درون اسکنر قرار می گیرد مهم است. چه مقدار می توانید درون آن قرار دهید مهم است و ویژگی های ورودی اسکنر باید خوب چک شود.

اسکن پشت و رو

معمولاً اسکنرهای تخت به دلیل اینکه یک طرف کاغذ روی آن قرار می گیرد تنها حالت اسکن یک رویه را دارد. اما اسکنرهای اداری مخصوص اسناد حالت دو رویه هم دارند که سرعت عملکرد آن به مراتب بیشتر می شود و می توانید مثل پرینترها که حجم زیادی کاغذ را پرینت می کند شما نیز می توانید حجم زیادی از اسناد مربوطه را اسکن نمایید. لذا در انتخاب یک اسکنر مناسب وجود این فاکتور می تواند از مزیت های یک اسکنر مناسب به حساب بیاید.

قابلیت تشخیص OCR

در واقع این قابلیت باعث می شود که اسکنر بتواند متن های دست نویس را تشخیص داده و آنها را نیز به خوبی اسکن کند و در صورت داشتن این مزیت از قابلیت های خوب آن محسوب می شود. اما به طور کلی این مدل اسکنرها چندان ارزان هم نیستند و باید دنبال مدلهای گران باشید.

ظرفیت سینی

اگر پرینترها را دیده باشید سینی مخصوص دارند که کاغذ درون آن قرار می گیرد. برای مثال 20-30 کاغذ و یا هر مقدار مشخصی کاغذ درون آن قرار می دهند و پرینتر تک به تک آنها را پرینت کرده و به خروجی ارسال می کند. این نوع اسکنرها هم چنین حالتی دارند که کاغذهای مربوطه درون سینی قرار گرفته و اسکنر با سرعت مناسب و به ترتیب آنها را اسکن می کند و باعث افزایش سرعت آن می شود.

سایز اسکن

این که اسکنر چه سایزی را می تواند در خود جای دهد حائز اهمیت است. ولی اسکنرهای نرمال حداقل تا سایز A4 را پوشش می دهند.

بهترین اسکنرهای موجود در بازار

اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300

اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300
اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300

با این پرینتر می توانید روزانه تا 200 برگ را اسکن کنید و پورت اتصال آن به کامپیوتر USB 2.0 است. سرعت اسکن رنگی، سیاه و سفید در این اسکنر 10 ثانیه برای کاغذهای A4 است. عمق اسکن این محصول 48 بیت بوده و دارای تکنولوژی CIS است. وزن این اسکنر 1.7 کیلوگرم بوده و سایز اسکن آن A4 است.

مزایای این اسکنر
1- قیمتی مناسب نسبت به بقیه دارد.
2- می تواند تا 200 صفحه در روز اسکن کند.
3- سرعت اسکن رنگی خوبی دارد.

معایب
1- اسکن دو رو ندارد.
2- قابلیت تشخیص OCR ندارد.

ویژگی ها
ابعاد: 43.18 × 251.46 × 368.3 میلی‌متر
وزن: 1.7 کیلوگرم
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: CIS
رزولوشن اپتیکال: 2400×2400 dpi

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-F120

اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-F120
اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-F120

دستگاه «imageFORMULA DR-F120» از محصولات شرکت canon است. این مدل اسکنر نسبت به مدلهای اسکنر مشابه فضای زیادی را اشغال نمی گرداند و برای اسکن اسناد و تصاویر کاربرد خوبی از خود نشان می دهد. سرعت اسکن سیاه و سفید در این اسکنر 200 dpi بوده که چیزی در حدود 20 تصویر در دقیقه است. همچنین سرعت اسکن رنگی این اسکنر حدوداً 18 تصویر در دقیقه است.

وزن این اسکنر 4.6 کیلوگرم بوده و سایز اسکن آن A4 است. فناوری به کار رفته در این اسکنر CMOS CIS بوده و عمق اسکن آن 24 بیت است.یکی از مزیت های دیگر این اسکنر وجود سینی محصوص 50 برگ است.

از قابلیت های دیگر این محصول توانایی اسکن تا 1000 برگ در روز است که این مدل را به یکی از بهترین اسکنرهای موجود در بازار تبدیل کرده است. پورت اتصال به کامپیوتر مخصوص این اسکنر به صورت USB 2.0 است.

این اسکنر می تواند اسناد کج اسکن شده را به صورت اتوماتیک صاف کند. همچنین این اسکنر از مزیت فیلتر حذف اتوماتیک نویز برخوردار است که می تواند یکی از قابلیت های جالب این دستگاه به شمار رود.

مزایای این اسکنر
1- قابلیت اسکن دو رو را دارد.
2- قابلیت تشخیص اسناد سفید و حذف آنها
3- تنظیم خودکار رنگ سفید
4- توانایی در پر رنگ کردن متون کم رنگ
5- تعداد بالای اسکن در روز تا سقف 1000 برگ
6- فناوری CMOS CIS دارد.

معایب اسکنر
1- اسکن نگاتیو ندارد.
2- قابلیت تشخیص OCR را ندارد.

ویژگی ها
ابعاد: 495x335x201 میلی‌متر
وزن: 4.6 کیلوگرم
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: CMOS CIS
رزولوشن اپتیکال: 1200 dpi dpi
سرعت اسکن رنگی: در 200dpi برابر با 10 برگ/ 18 تصویر در دقیقه
سرعت اسکن سیاه و سفید: در 200dpi برابر با 20 برگ/ 36 تصویر در دقیقه

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر تخت اچ پی مدل ScanJet Pro 2500 f1

اسکنر تخت اچ پی مدل ScanJet Pro 2500 f1
اسکنر تخت اچ پی مدل ScanJet Pro 2500 f1

دستگاه «ScanJet Pro 2500 f1»وزنی معادل 4.3 کیلوگرم داشته و دارای سایز اسکن A4 است. عمق اسکن در این محصول 24 بیت بوده و همچنین می توان عنوان کرد که سرعت رنگ اسکن در این محصول 3 تا 16 ثانیه به نسبت وضوح آن است. اسکن سیاه و سفید اسکنر نیز می تواند 20 صفحه در دقیقه ADF داشته باشد. ظرفیت سینی این اسکنر 50 برگ ADF است. اسکن پیشنهادی در روز برای این اسکنر چیزی در حدود 1500 برگ است.

مزایای این اسکنر
1- سرعت اسکن رنگی، سیاه و سفید مناسب
2- قابلیت اسکن دو رو
3- برخورداری از قابلیت تشخیص متن OCR
4- اسکن روزانه بالا تا سقف 1500

معایب
اسکن نگاتیو ندارد.

ویژگی ها
ابعاد: 122 × 351 × 451 میلی‌متر
وزن: 4.3 کیلوگرم
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: CMOS CIS
رزولوشن اپتیکال: تخت 1200 – ADF 600 dpi
سرعت اسکن رنگی: 3 تا 15 ثانیه بسته به وضوح – تخت
سرعت اسکن سیاه و سفید: 20 صفحه در دقیقه ADF
ورودی اسکن: تخت و ADF

 

امتیازدهی برخی کاربران برای این اسکنر

3

نظرات بعضی از کاربرای درباره این محصول

در این رنج قیمتی بهترین گزینه میتونه باشه الان که نظر رو مینویسم حدود یک سال هست که خریدم و هر روز حداقل 200 صفحه اسکن میکنه و مشکلی نداره

نظر کاربری دیگر درباره این اسکنر

اگر مدارک زیاد برای اسکن کردن دارید که میخواید یه دفعه همه رو یکجا اسکن کنید این مدل عالی هست. (مواظب باشید که به کاغذ سوزن منگنه نباشه و اینکه کاغذ پارگی نداشته باشه) نرم افزارش همون برنامه استاندارد HP هست که امکاناتی مثل انتخاب میزان DPI، اسکن به صورت JPG یا PDF و… در اختیارتون میذاره فقط اینکه به wifi وصل نمیشه و نمیشه بهش فلش usb متصل کرد.

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر کانن مدل imageFORMULA DR-C230

اسکنر کانن مدل imageFORMULA DR-C230
اسکنر کانن مدل imageFORMULA DR-C230

این اسکنر می تواند ابعاد رنگ را تشخیص داده و دارای قابلیت حذف سایه است. پورت اتصال در این اسکنر به کامپیوتر به صورت USB 2.0 است. همچنین از ویژگی های دیگر این اسکنر قابلیت اسکن کارت های نقش برجسته تا ضخامت 1.4 میلی متر است. ظرفیتی سینی این اسکنر 60 برگ است و اسکنر این توانایی را دارد در روز تا سقف 3500 برگ اسکن انجام دهد که این مسأله خود گویای قدرت این دستگاه به شمار می رود.

مزایا
1- قابلیت تشخیص متن OCR را دارد.
2- اسکن روزانه بالایی دارد.
3- تونایی در اسکن کارت های پلاستیکی با ضخامت 0.76 میلی متر
4- قابلیت اسکن دو رو را دارد.

معایب
1- اسکن نگاتیو ندارد.
2- قیمت بالایی دارد.

ویژگی ها
ابعاد: 231 × 253 × 291 میلی‌متر
وزن: 2.8 کیلوگرم
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: CMOS CIS 1 Line Sensor
رزولوشن اپتیکال: 600 dpi
سرعت اسکن رنگی: 30 برگ در دقیقه – 60 عکس در دقیقه
سرعت اسکن سیاه و سفید: 30 برگ در دقیقه – 60 عکس در دقیقه

 

 امتیار برخی کاربران به اسکنر 

4

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر ای ویژن مدل FB1000N

اسکنر ای ویژن مدل FB1000N
اسکنر ای ویژن مدل FB1000N

وزن این اسکنر 1.8 کیلوگرم است. سرعت اسکن سیاه و سفید این دستگاه 8 ثانیه و سرعت اسکن رنگی آن 7 تا 13 ثانیه است. این اسکنر می تواند روزانه چیزی بالغ بر 2500 برگ را اسکن کند. پورت اتصال به کامپیوتر در آن USB 2.0 است.

مزایا
1- قابلیت تشخیص OCR دارد. (تنها از iscan پشتیبانی می کند)
2- اسکن روزانه بالا
3- دارای لامپ LED
4- سرعت اسکن مناسب
5- به صرفه بودن قیمت نسبت به مدل های دیگر

معایب
1- اسکن دو رو ندارد.
2- اسکن نگاتیو ندارد.

ویژگی ها
ابعاد: 45 × 401 × 284 میلی‌متر
وزن: 1.8 کیلوگرم
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: CIS
رزولوشن اپتیکال: 1200 dpi
سرعت اسکن رنگی: 7 تا 13 ثانیه
سرعت اسکن سیاه و سفید: 8 ثانیه
ورودی اسکن: تخت با ورودی کاغذ A4

 

امتیاز برخی کاربران به این اسکنر

5

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر پلاس تک مدل PS286 Plus

اسکنر پلاس تک مدل PS286 Plus
اسکنر پلاس تک مدل PS286 Plus

دستگاه «PS286 Plus» اسکنری قدرتمند برای مصرف اداری و کارهای مربوط به امور اداری است. این اسکنر توانایی را دارد که به صورت اتوماتیک 50 برگه را اسکن کند و روزانه تا سقف 1500 برگ را اسکن می کند. همچنین از کاربردهای دیگر این اسکنر برای امور اسناد اداری بوده که کیفیت مناسبی دارد.

مزایا
1- وزن سبکی دارد.
2- از توانایی اسکن دو رو برخوردار است.
3- قابلیت تشخیص متن OCR دارد.
4- سرعت اسکن مناسبی دارد.
5- اسکن روزانه بالایی دارد.

معایب
اسکن نگاتیو ندارد.

ویژگی ها
ابعاد: 263x128x148 میلی‌متر
وزن: 1.66 کیلوگرم
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: CIS x2
رزولوشن اپتیکال: 600 dpi
سرعت اسکن رنگی: 8 برگ در دقیقه
سرعت اسکن سیاه و سفید: 25 برگ در دقیقه
ورودی اسکن: ADF، کاغذ 50 تا 105 گرمی

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر قابل حمل اسکن زی مدل BSQ020

اسکنر قابل حمل اسکن زي مدل BSQ020
اسکنر قابل حمل اسکن زي مدل BSQ020

اسکنر «BQS020» جزو مدلهای پرتابل یا قابل حمل اسکنر محسوب می گردد. این اسکنر قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه microSD را داشته و پورت اتصال به کامپیوتر آن USB 2.0 است. کیفیت و وضوح این اسکنر 300 و 600 DPI است و با فرمت های PDF,JPG آن را ذخیره می نماید. سرعت رنگی و نیز سیاه و سفید آن 13 ثانیه به ازای هر برگ A4 است.

مزایا
1- قابلیت تشخیص OCR را دارد.
2- قابلیت حمل دارد.
3- از کارت حافظه پشتیبانی می کند.
4- بدون نیاز به برق
5- وزن سبک و ابعاد مناسب

معایب
1- قابلیت اسکن دو رو ندارد.
2- اسکن نگاتیو ندارد.

ویژگی ها
ابعاد: 257x25x30 میلی‌متر
رزولوشن اپتیکال: 300-600-900 dpi
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: CIS

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر ای ویژن مدل AD120

اسکنر ای ویژن مدل AD120
اسکنر ای ویژن مدل AD120

اسکنر AD120 از تولیدات شرکت ای ویژه بوده که در اداره جات و سازمان ها برای اسکن اسناد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت آن مناسب بوده و به صورت رنگی و سیاه، سفید اسکن خود را انجام می دهد. پورت اتصال آن USB 2.0 بوده و ظرف سینی آن 50 برگ ADF است. این اسکنر می تواند روزانه تا 4000 برگ را اسکن کند که در نوع خود قابل توجه است.

مزایا
1- قابلیت اسکن دو را دارد.
2- قابلیت تشخیص متن OCR را دارد.
3- اسکن نگاتیو دارد.
4- سرعت و تعداد اسکن روزانه آن بالا است.

معایب
قیمت بالا

ویژگی ها
ابعاد: 402x330x112 میلی‌متر
وزن: 2.7 کیلوگرم
سایز اسکن: A4
فناوری اسکن: Contact Image Sensor (CIS)
رزولوشن اپتیکال: 600 dpi
سرعت اسکن رنگی: 25 برگ در دقیقه به صورت دورو
سرعت اسکن سیاه و سفید: 25 برگ در دقیقه به صورت دورو
ورودی اسکن: 65000 رنگ
اقلام همراه اسکنر: CD درایور و نرم افزارهای جانبی، کابل USB2.0، آداپتور برق (منبع تغذیه)

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

اسکنر پلاستک مدل OpticSlim 550 Plus

اسکنر پلاستک مدل OpticSlim 550 Plus
اسکنر پلاستک مدل OpticSlim 550 Plus

این اسکن دارای سایز اسکن A5 بوده و روزانه تا 1000 برگ را می تواند اسکن کند. به ترتیب سرعت پیش نمایش، سرعت اسکن رنگی و سرعت اسکن سیاه و سفید 1.5 ثانیه است.

مزایا
1- سرعت و تعداد اسکن مناسب
2- قابلیت تشخیص OCR

معایب
1- اسکن نگاتیو ندارد.
2- قابلیت اسکن دو رو ندارد.

ویژگی ها
ابعاد: 270x270x40 میلی‌متر
وزن: 1.2 کیلوگرم
سایز اسکن: A5
فناوری اسکن: Contact Image Sensor) CIS)
رزولوشن اپتیکال: 1200×1200 dpi
عمق اسکن: ۴۸ بیت ورودی – ۲۴ بیت خروجی
تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید: 65000 رنگ
ورودی اسکن: Flatbed تا ابعاد 216×150 میلیمتر
اقلام همراه اسکنر: CD درایور و نرم افزارهای جانبی، کابل USB2.0، آداپتور برق (منبع تغذیه)

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

نتیجه گیری کلی

در این مقاله به نقد و بررسی بهترین مدل های اسکنر اداری، خانگی و پرتابل پرداختیم. برای اینکه بتوانید مدل دلخواه خود را انتخاب کنید باید ببینید چه انتظاری از آن دارید. برای مثال اگر تنها برای اسکن کاغذ یا مطالب عادی استفاده می کنید اسکنر تخت و پرتابل نسبت به اسکنر اداری بهتر هستند.

به طور کلی اگر دنبال اسکنر تخت هستید و نمی خواهید هزینه زیادی انجام دهید اسکنر ای ویژن مدل FB1000N می تواند به صرفه باشد. اگر دنبال اسکنر پرتابل یا قابل حمل هستید مدل زی مدل BSQ020 نسبت به بقیه از نظر قیمت و کارکرد به صرفه تر است.

اگر دنبال اسکنرهای اداری هستید و نمی خواهید زیاد هزینه کنید مدل image FORMULA DR-F120 بهتر هست ولی اگر به دنبال هزینه بالاتر با کیفیت بیشتر هستید مدل image FORMULA C230 توصیه می شود. باز عنوان می شود این موارد دقیقاً به خود شما بستگی دارد و نحوه عملکردی که از آن انتظار دارید، لذا تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید.

پرسش و پاسخ درباره انتخاب بهترین اسکنر موجود در بازار

یک اسکنر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بستگی دارد از چه نوع اسکنری استفاده کنید. اگر دنبال اسکنرهای تخت هستید کیفیت و وضوح اسکن از مهمترین موارد است. اگر دنبال اسکنر اسناد هستید حجم بالای اسکن در روز و همچنین قابلیت اسکن دو رو از موارد مهم به شمار می رود. اگر دنبال اسکنر عکس هستید کیفیت و وضوح تصویر از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین مارک اسکنر کدام است؟

از بهترین برندهای اسکنر می توان به کانن، ای ویژن، اچ پی و پلاس تک اشاره کرد. خود هر یک از این برندها دارای مدل های مختلفی هستند که باید با توجه به نوع عملکرد و بودجه ای که در اختیار دارید آن ها را انتخاب کنید.

قیمت اسکنر در چه بازه ای است؟

همانطور که عنوان شد اسکنرها دارای مدلها و انواع مختلفی هستند. از اسکنرهای پرتابل گرفته تا تخت، اسناد، عکس و … در بازار موجود هستند. بازه قیمت هر یک از آنها متفاوت است. اما به طور کلی از 1.5 میلیون شروع می شود و گاهاً تا 40 میلیون تومان ادامه می یابد.

به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش