کالای دیجیتاللپتاپ و تجهیزات جانبی

9 مدل از بهترین لپ تاپ ارزان قیمت بازار 1400【لنوو و ایسوس】

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت

لپ تاپ ارزان قیمت با وجود دلار پرنوسان بسیار نایاب شده است و نمی توان به سادگی یک لپ تاپ ارزان پیدا کرد چه برسد به اینکه بهترین لپ تاپ ارزان قیمت باشد که کار سخت تر هم می شود. بسیاری از افراد به دلیل قیمت لپ تاپ ارزان که به صرفه هستند، ناچار می شوند به سراغ این مدل ها بروند و بودجه ای که در اختیار دارند کفاف خرید لپ تاپ های گران قیمت را نمی دهد. برای اینکه بتوایند یک لپ تاپ ارزان و خوب از مدل های مختلف پیدا کنید باید به موشکافی و نقد و بررسی دقیقی بپردازید، بنابراین تا این راهنمای خرید را نخوانده اید به سراغ خرید لپ تاپ نروید، چرا که ممکن است در انتخاب خود دچار مشکل شوید. ما در این مقاله از وبسایت بیگ مارکت وب سعی داریم ارزان ترین لپ تاپ های مختلف را برای هر برند مشخص کنیم تا بتوانید به راحتی به انتخاب بهترین لپ تاپ ارزان قیمت بپردازید.

خرید لپ تاپ ارزان چه مزایا و معایبی دارد؟

لپ تاپ های ارزان قیمت دارای یک سری مزایا و معایب هستند که باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرند. این لپ تاپ ها از قیمت های پایین تری نسبت به مدل های سطح بالا برخوردار هستند و برای کارهای معمولی و یا دانش آموزیمی تواند گزینه ای به صرفه باشد. اما از آن طرف کیفیت و سطح پایین پردازنده های آن کفاف کارهای سنگین را نمی دهد و حرفه ای را نمی دهد. برای مثال اگر بخواهید به انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی بپردازید و یا به دنبال بهترین لپ تاپ دانشجویی باشید این مدلها زیاد خوب نیستند و تنها برای موارد معمولی و دانشجویی ساده مورد استفاده قرار می گیرند، ولی برای کارهای گرافیکی سنگین و بازی و یا کارهای مهندسی پیشرفته زیاد به کار نمی آیند و باید به دنبال مدل های قدرتمند بازار باشید که البته این نکته هم لازم به ذکر است لپ تاپ های قدرتمندتر، قیمت بالاتری هم دارند.

آیا لپ تاپ خوب و ارزان وجود دارد؟

این بستگی به نوع استفاده شما دارد. اگر به دنبال لپ تاپی برای کارهای معمولی یا دانش آموزی هستید و یا تنها برای کارهای دانشجویی معمولی می خواهید از آنها استفاده کنید به نظر به صرفه بوده و می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید ولی اگر به دنبال لپ تاپ خوب و با کیفیت بالا هستید باید هزینه بیشتری کنید.

تفاوت مینی لپ تاپ و لپ تاپ در چیست؟

 

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت

مینی لپ تاپ ها همانطور که از اسمشان پیداست از سایز و اندازه های کوچکتری نسبت به مدل های دیگر لپ تاپ برخوردار هستند. برای مثال وقتی به دنبال بهترین لپ تاپ لنوو هستید و می خواهید بین برند مینی لپ تاپ لنوو و لپ تاپ معمولی لنوو انتخاب درستی داشته باشید به طور قطع لپ تاپ های عادی بهتر و با کیفیت تر هستند، از طرفی مینی لپ تاپ ها از قیمت کمتری نسبت به دیگر مدل ها برخوردار هستند. بنابراین کسانی که به دنبال مینی لپ تاپ ارزان هستند، می تواند برایشان به صرفه باشد اما نباید انتظار کارهای سنگین را از سیستم داشته باشند و سایز صفحه نمایششان نیز از حالات عادی کوچکتر است و شاید دیدن فیلم برای این صفحه نمایش های کوچک کمی سخت باشد. ولی حمل و نقل آن نیز کار راحتی بوده و از این نظر به نفع شما خواهد بود.


بهترین لپ تاپ ارزان قیمت 1400


آیا خرید لپ تاپ ارزان دست دوم به صرفه است؟

لپ تاپ های دسته دوم داستانی طولانی دارند و نمی توان در این مقاله به طور مفصل در مورد آن صحبت کرد ولی به طور کلی لپ تاپ های دسته دوم ریسک بالایی دارند و خیلی سخت بتوان تشخیص داد که آیا در دراز مدت شما را با مشکل روبرو می کند یا نه و به نظر ما اگر به دنبال آینده ای خوب برای لپ تاپتان هستید زیاد به لپ تاپ های دست دوم فکر نکنید چرا که هر چیزی ممکن است روی بدهد و بعد از مدتی سیستم مشکلات عدیده ای پیدا کند.

بهترین لپ تاپ ارزان چه ویژگی هایی دارد؟

 

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت

لپ تاپ های ارزان به دو دسته تقسیم بندی می شوند. دسته ای از آنها خیلی خیلی ارزان هستید برای مثال کمتر از 8 میلیون تومان قیمت دارند و دسته دیگر قیمت بیشتری برای مثال در حد 10 الی15 میلیون تومان دارند یا به طور کلی زیر 15 میلیون تومان هستند.

آنهایی که زیر 10 میلیون هستند حداقل پردازنده آن باید قابلیت فیلم دیدن و باز و بسته کردن آفیس و … را داشته باشد. سیستم نباید زیاد کند باشد و همچنین کیفیت تصویر آن نباید وضوح خیلی پاییین داشته باشد، خاصتاً وقتی بخواهید کلاس های آنلاین را با آن مشاهده کنید و تصویر آن کیفیت خوبی نداشته باشد خیلی راحت از انتخاب خود پشیمان می شوید.

در مرحله بعدی قطعات سیستم اعم از کیبورد و رم و یا باتری باید نرمال باشد و مشکل خرابی نداشته باشد و در غیر اینصورت هزینه های دیگری را به شما تحمیل خواهد کرد. فن لپ تاپ باید به خوبی کار کند تا بتواند از داغ شدن سیستم جلوگیری به عمل آورد. اگر دانش آموز یا دانشجو هستید و مجبور  هستید که لپ تاپ را دائماً حمل کنید بهتر است به دنبال مدل هایی باشید که لپ تاپ سبک و ارزان باشد تا حمل و نقل آن برای شما ساده تر گردد.

ارزانترین لپ تاپ های بازار چه قیمتی دارند؟

خرید لپ تاپ ارزان قیمت، حداقل برای شما 8 میلیون آب میخورد و بهتر است اصلاً به دنبال مدل های کمتر از آن نباشید، چرا که به طور قطع سیستمی که 4-5 میلیون قیمت داشته باشد از مشکلات عدیده رنج می برد و خیلی زود لپ تاپ از کار می افتد، بنابراین می توان گفت که قیمت ها از 8 میلیون شروع می شود.

ارزان ترین لپ تاپ های موجود در بازار به طور کلی قیمتی بین 8 تا 15 میلیون تومان دارند. شاید بگویید 15 میلیون تومان که اصلاً ارزان نیست! باید خدمت شما عرض نمایید با توجه به التهاب وحشتناک بازار ارز با این قیمت خرید لپ تاپ ارزان خیلی هم به صرفه است. هم اکنون یک لپ تاپ خوب برای شما کمتر از 20 میلیون تومان پیدا نمی شود.

آیا لپ تاپ گیمینگ ارزان پیدا می شود؟

 

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت

بستگی دارد چه نوع بازی می خواهید با آن انجام دهید. اگر برای بازی های معمولی ساده برای فرزند کوچکتان به دنبال لپ تاپ هستید شاید با قیمت های زیر 15 میلیون هم بتوان لپ تاپ گیمینگ ارزان پیدا کرد ولی اگر به دنبال لپ تاپ های نوجوانان با سطح پیشرفته هستید بالای به دنبال مدل های بالای 20 میلیون تومان باشید. لپ تاپ مخصوص بازی ارزان به سختی پیدا می شود، چرا که لپ تاپ های گیمینگ از سخت افزار قدرتمندی بهره می برند و این باعث افزایش قیمت آنها می گردد. به طور کلی خدمت شما عرض می کنیم که اگر به دنبال ارزان ترین لپ تاپ گیمینگ هستید به فکر لپ تاپ های کمتر از 15 میلیون تومان ابداً نباشید، هر چند پیشنهاد ما این است به دنبال لپ تاپ های بالای 20 میلیون تومان باشید. از جمله بهترین لپ تاپ های گیمینگ که در بازار وجود دارد برندهای لنوو، ایسوس و اچ پی و msi هستند.

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت 1400

 

پیشنهاد: بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی کدام است؟[آپدیت 1400]

 

بهترین لپ تاپ های ارزان قیمت برای دانشجویان

 

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت

دانشجویان قشری هستند که به شدت وجود لپ تاپ برای آنها ضروری است. انجام سمینارهای دانشگاهی و یا کارهای تحقیقاتی و یا گوش دادن به کلاس های درسی می تواند از ضروریات باشد. مخصوصاً امروز که کلاس ها آنلاین شده اند وجود یک لپ تاپ خوب و با کیفیت اهمیت چشمگیری پیدا کرده است. لپ تاپ دانشجویی ارزان طبقه های مختلفی دارند و بسته به نوع رشته ای که دارید لپ تاپ های مختلفی می تواند برایتان مفید باشد.

برای مثال دانشجویان رشته کامپیوتر و برنامه نویسی بهتر است به دنبال مدل های سطح بالاتر باشند و از لپ تاپ های زیر 10 میلیون تومان و یا لپ تاپ برنامه نویسی ارزان قیمت جداً خودداری کنند و یا کسانی که کارهای گرافیکی سنگین انجام می دهند به دنبال مدل های باشند که پردازنده و رم و همچنین کش بالایی داشته باشند.

البته لپ تاپ ارزان برای برنامه نویسی برای کسانی که تنها 1-2 برنامه ساده برنامه نویسی نصب می کنند مشکلی نیست اما کسانی که طراحی های وب حرفه ای و یا کارهای بازیسازی انجام می دهند اصلاً به صلاح نیست از لپ تاپ های خیلی ارزان استفاده کنند. از آن طرف یک دانشجو که تنها کارهای معمولی را با آن انجام می دهد و نمی خواهد امور برنامه نویسی و حرفه ای را داشته باشد لپ تاپ های زیر 15 میلیون هم به کار می آید و می تواند کار آنها را راه بیندازد.

آیا لپ تاپ ارزان apple در بازار موجود است؟

لپ تاپ های اپل از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. مک بوک های اپل به دلیل اینکه در اصل برای افراد حرفه ای مانند برنامه نویسان و گرافیک کاران تولید شده اند دارای مدل های بسیار با کیفیتی هستند و نمی توان با قیمت مدل های دیگر لپ تاپ مانند لپ تاپ لنوو و یا غیره لپ تاپ خوبی گیر آورد. لپ تاپ های اپل اغلب اوقات قیمتی بالای 25 یا حتی 30 میلیون تومان دارند و به همین دلیل طیف ارزان قیمتی برای مدل های مختلف لپ تاپ اپل سراغ نداریم.

آیا لپ تاپ ارزان hp در بازار یافت می شود؟

لپ تاپ های اچ پی بر خلاف ایسوس و لنوو قیمتشان از زیر 10 میلیون تومان شروع نمی شود و حتی در حالات ابتدایی نیز قیمتشان از بالای 14 میلیون تومان شروع می شود و دلیلش هم آن است که لپ تاپ های آن از همان مدل های پایین کیفیت بالایی دارند. لپ تاپ های گیمینگ hp نیز نسبتاً گران قیمت هستند ولی از کیفیت های فوق العاده ای برخوردار هستند.

 

پیشنهاد ویژه: 7 مدل از بهترین لپ تاپ اچ پی موجود در بازار [آپدیت 1400]

 

بهترین لپ تاپ های ارزان قیمت زیر 10 میلیون تومان

لپ تاپ 11 اینچی لنوو مدل IdeaPad 1 – A

 

لپ تاپ 11 اینچی لنوو مدل IdeaPad 1 A

وزن این لپ تاپ 1.2 کیلوگرم است که جزو لپ تاپ های سبک به شمار می رود و برای کسانی که دوست دارند آن را به محل کار خود ببرند می تواند از نظر وزنی گزینه ای ایده آل باشد. پردازنده این مدل لپ تاپ لنوو از نوع اینتل بوده و سری آن سلرون است.

حافظه کش این سیستم چهار مگابایت بوده و حافظه رم آن چهار گیگابایت ظرفیت دارد. یکی از مزایای این سیستم بهره مندی از حافظه SSD با ظرفیت 128 گیگابایت است. صفحه نمایش این مدل لپ تاپ 11.6 اینچ بوده و دقت صفحه نمایش آن را HD تشكيل مي دهد. اسپیکر آن به صورت استریو بوده و تاچ پد آن چند لمسی است.

این لپ تاپ 4 عدد پورت داشته که با توجه به قیمتی که دارد می تواند جالب توجه باشد. 2 عدد پورت آن به صورت USB 3.0 و 2 عدد پورت دیگر آن به صورت USB 3.2 است. این لپ تاپ در دسته مخصوص به لپ تاپ های باریک و سبک قرار دارد و برای کارهای معمولی می تواند انتخابی به صرفه باشد. نوع باتری این محصول به صورت دو سلولی بوده و از اقلام همراه این لپ تاپ می توان به شارژر و دفترچه راهنما اشاره نمود.

مزایا
1- باریک و سبک است
2- برخورداری از حافظه اس اس دی
3- بهره مندی از صفحه نمایش HD
4- پورت های زیاد

معایب
1- درایو نوری ندارد
2- صفحه نمایش کوچک است
3- سیستم عامل روی آن نصب نیست

ویژگی ها
ابعاد: 288x200x17.9
وزن: 1.2 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: Intel
سری پردازنده: سلرون
ظرفیت حافظه داخلی:128 گیگابایت به صورت SSD
سایز صفحه نمایش: 11.6 اینچ
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
درگاه های ارتباطی: USB 3.0

امتیاز کاربران به این لپ تاپ

1

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

پیشنهاد ویژه: راهنمای خرید بهترین لپ تاپ لنوو با قیمت مناسب [آپدیت 2022]

 

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 3 15IGL05 – Z

 

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 3 15IGL05 - Z

کش این لپ تاپ 4 مگابایت و حافظه RAM آن 4 گیگابایت است. ظرفیت حافظه داخلی 1 ترابایتی داشته که از نوع هارددیسک به شمار می آید. سایز صفحه نمایش این لپ تاپ به صورت 15.6 اینچ بوده و دقت آن HD است. این لپ تاپ لنوو دارای سه عدد پورت است. 1 پورت آن به صورت USB 2.0 و 2 پورت دیگر آن به شکل USB 3.2 است. طبقه بندی این محصول لپ تاپ به شکل کاربری عمومی بوده و برای کارهای معمولی می تواند گزینه ای خوب باشد.

مزایا
1- سایز و کیفیت صفحه نمایش خوبی دارد
2- حافظه داخلی 1 ترابایتی دارد
3- سبک و باریک به حساب می آید

معایب
1- درایو نوری ندارد
2- سیستم عامل روی آن نصب نیست

ویژگی ها
ابعاد: 362.2×253.4×19.9
وزن: 1.7 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: Intel
سری پردازنده: سلرون
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت به صورت هارددیسک
سایز صفحه نمایش: 15.6 اینچ
نوع صفحه نمایش: TN
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
اسپیکر: Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby Audio
وبکم: 0.3MP with Privacy Shutter

امتیاز کاربران به این لپ تاپ لنوو

2

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل X543MA-DM1067

 

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل X543MA-DM1067

شارژدهی باتری این لپ تاپ تا بالاتر از 3 ساعت کارکرد دارد و از نوع لیتیوم – یون است. این لپ تاپ از 2 پورت USB 2.0 بهره می برد. صفحه نمایش این دستگاه به صورت فول HD بوده و اندازه آن 15.6 اینچ است. این لپ تاپ دارای 4 مگابایت کش و 4 گیگابایت حافظه رم است. ظرفیت هارد این لپ تاپ 1 ترابایت بوده و نوع آن هارددیسک است. لپ تاپ سبک و باریک است و برای حمل و نقل آن مشکلی نخواهید داشت.

مزایا
1- حافظه داخلی 1 ترابایتی
2- سایز و صفحه نمایش خوب 
3- درایو نوری دارد
4- شارژدهی باتری مناسب
5- باریک و سبک 

ویژگی ها
ابعاد: 381x251x27
وزن: 1.9 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: Intel
سری پردازنده: سلرون
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت به صورت هارددیسک
سایز صفحه نمایش: 15.6 اینچ
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080

امتیار کاربران به این مدل لپ تاپ

3

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت زیر 15 میلیون

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X543MA – DM1064

 

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X543MA - DM1064

وزن این لپ تاپ ایسوس 1.9 کیلوگرم بوده که در دسته سبک به شمار می رود. پردازنده این دستگاه از نوع اینتل بوده و سری آن را سلرون تشکیل می دهد. حدود سرعت پردازنده آن بین 2.5 تا 2.8 گیگاهرتز است. حافظه کش و RAM دستگاه به ترتیب 3 مگابایت و 4 گیگابایت است. حافظه داخلی این سیستم 1 ترابایت بوده و پردازنده گرافیکی آن از نوع اینتل است.

برخورداری از درایو نوری یکی دیگر از مزایای این لپ تاپ ایسوس به شمار می رود. از دیگر مشخصات آن بهره مندی از پشتیبانی فرمان چند لمسی است. این محصول از 3 عدد پورت تشکیل شده است. 2 پورت آن به صورت USB 2.0 و 1 پورت دیگر به آن شکل USB 3.0 است.

نوع استفاده این لپ تاپ برای مالتی مدیا و کاربری های عمومی و کارهای معمولی ایده آل به نظر می رسد و می تواند برای شما دستگاه مثمر ثمر باشد. نوع باتری این دستگاه به صورت سه سلولی بوده و از نوع لیتیوم – یون است و تا بالاتر از 3 ساعت شارژدهی باتری دارد. از اقلام همراه این دستگاه می توان به کیف و ماوس اورجیتال ایسوس و شارژر اشاره کرد.

مزایا
1- سبک و باریک است.
2- ظرفیت حافظه 1 ترابایتی دارد
3- سایز و کیفیت صفحه نمایش آن خوب است.
4- دارای درایو نوری است
5- از فرمان های چند لمسی پشتیبانی می کند
6- شارژدهی باتری خوبی دارد
7- کیف و ماوس همراه دارد

معایب
1- سیستم عامل روی آن نصب نیست

ویژگی ها
ابعاد: 381x251x27
وزن: 1.9 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: Intel
سری پردازنده: سلرون
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت به صورت هارددیسک
سایز صفحه نمایش: 15.6 اینچ
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: Full HD| 1920 x1080
اسپیکر: بلندگوهای داخلی استریو 2 وات با تکنولوژی ASUS SonicMaster

امتیاز کاربران به این لپ تاپ

4

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad 330 – NXB

 

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad 330 - NXB

مزایا
1- 1 ترابایت حافظه داخلی دارد
2- حافظه رم 8 گیگابایتی دارد
3- سایز و کیفیت صفحه نمایش خوبی دارد
4- از درایو نوری بهره می برد
5- از فرمان های چند لمسی پشتیبانی می کند
6- بالای 3 ساعت شارژدهی باتری دارد

معایب
1- پورت کمی دارد

ویژگی ها
ابعاد: 22.9 × 260 × 378
وزن: 2.2 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: Intel
سری پردازنده: سلرون
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت به صورت هارددیسک
سایز صفحه نمایش: 15.6 اینچ
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
اسپیکر: دو بلندگوی 2 وات با فناوری Dolby Audio

امتیاز کاربران به این لپ تاپ

5

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل R565MA-EJ567

 

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل R565MA-EJ567

این لپ تاپ دارای باتری دو سلولی بوده که بالای 4 ساعت شارژدهی باتری دارد. برای کارهای عمومی و معمولی مورد استفاده قرار گفته و به نسبت کیفیتی که دارد از قیمت به صرفه ای بهره می برد. این سیستم از 4 عدد پورت برخوردار است. دو پورت آن به صورت usb 2.0 و دیگر پورت های آن به صورت usb 3.0 و USB-Type-C است. از دیگر مزایای این لپ تاپ ایسوس بهره مندی از درایو نوری بوده و صفحه نمایش آن کیفیت فول HD دارد. 1 ترابایت حافظه داخلی به شکل هارددیسک داشته و ظرفیت کش آن 4 مگابایت است. ظرفیت رم این دستگاه به صورت 4 گیگابایت است.

مزایا
1- وزن سبک و باریک
2- 1 ترابایت حافظه داخلی دارد
3- سایز صفحه نمایش استانداردی دارد
4- از صفحه نمایش مات بهره می برد
5- پورت های خوبی دارد
6- شارژدهی باتری مناسبی دارد

معایب
1- درایو نوری ندارد
2- سیستم عامل روی آن نصب نیست

ویژگی ها
ابعاد: 360×230×25 میلی‌متر
وزن: 1.8 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: Intel
سری پردازنده: سلرون
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت به صورت هارددیسک
سایز صفحه نمایش: 15.6 اینچ
نوع صفحه نمایش: TN
دقت صفحه نمایش: 1080 × 1920 پیکسل – Full HD
درگاه های ارتباطی: USB , Wi-Fi , HDMI , Bluetooth

امتیاز کاربران به این مدل لپ تاپ ایسوس

6

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

لپ تاپ 14 اینچی لنوو مدل V14 – ADA 82C6

 

لپ تاپ 14 اینچی لنوو مدل V14 - ADA 82C6

وزن این لپ تاپ 1.6 کیلوگرم است بنابراین برای حمل و نقل مدل مناسبی است و از این بابت مشکلی نخواهید داشت. در درجه دوم می توان گفت که تولید کننده پردازنده آن AMD است و سری آن ریزن است. حدود سرعت پردازنده دستگاه 2.8 گیگاهرتز بوده و کش آن 4 مگابایت ظرفیت دارد و از طرفی ظرفیت حافظه رم آن 4 گیگابایت است. این مدل لپ تاپ لنوو دارای 1 ترابایت حافظه داخلی از نوع هارددیسک بوده و سازنده پردازنده گرافیکی آن AMD است. سایز صفحه نمایش آن 14 اینچ بوده و کیفیت آن HD است. این لپ تاپ از 3 عدد پورت بهره برده که 2 عدد آن به صورت USB 3.0 بوده و 1 عدد آن به شکل USB 2.0 است. مدل طبقه بندی این لپ تاپ به صورت باریک و سبک بوده و برای کارهای معمولی گزینه ای خوب به شمار می رود. از دیگر فاکتورهای این لپ تاپ این است که حداکثر تا 3 ساعت شارژ باتری نگه می دارد.

مزایا
1- از فرمان های چند لمسی پشتیبانی می کند
2- حافظه 1 ترابایتی دارد
3- وزن سبک و قابلیت حمل آسانی دارد

معایب
1- درایو نوری ندارد
2- سیستم عامل روی آن نصب نیست

ویژگی ها
ابعاد: 327.1x241x19.9
وزن: 1.6 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: AMD
سری پردازنده: ریزن 3
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت به صورت هارددیسک
سایز صفحه نمایش: 14 اینچ
نوع صفحه نمایش: TFT LED-backlit LCD
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
سازنده پردازنده گرافیکی: AMD

امتیاز کاربران به این لپ تاپ

7

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

لپ تاپ 14 اینچی لنوو مدل V14-ADA

 

لپ تاپ 14 اینچی لنوو مدل V14-ADA

مزایا
1- وزن سبکی دارد
2- حافظه رم 8 گیگابایتی دارد
3- از حافظه داخلی 1 ترابایتی برخوردار است
4- کیفیت صفحه نمایش به صورت HD است

معایب
1- درایو نوری ندارد
2- سیستم عامل روی آن نصب نیست

ویژگی ها
ابعاد: 326x241x24
وزن: 1.6 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: AMD
سری پردازنده: ریزن 3
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت به صورت هارددیسک
سایز صفحه نمایش: 14 اینچ
نوع صفحه نمایش: TFT LCD
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
خصوصیات صفحه نمایش: Integrated Intel UHD Graphics

امتیاز کاربران به این لپ تاپ

8

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 3 15IML05 – BA

 

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 3 15IML05 - BA

این مدل لپ تاپ دارای پردازنده از نوع اینتل است و سری آن core i3 است. حدود سرعت پردازنده آن 2.8 گیگاهرتز بوده و ظرفیت حافظه رم آن 8 گیگابایت است. از مزایای این لپ تاپ لنوو وجود هارد SSD با ظرفیت 256 گیگابایت است. سایز صفحه نمایش آن به صورت 15.6 اینچ بوده و از فناوری IPS بهره می برد.

دقت صفحه نمایش این لپ تاپ به صورت HD بوده و وبکم با کیفیت 720p دارد. از فرمان های چند لمسی پشتیبانی کرده و 3 پورت دارد. 2 پورت آن به صورت usb 3.2 بوده و 1 عدد آن به صورت usb 2.0 است. این لپ تاپ برای کارهای معمولی و کاربری عمومی و حتی مالتی مدیا گزینه ای ایده آل محسوب می شود و از اقلام همراه آن می توانیم به کابل برق و شارژر اشاره کنیم.

مزایا
1- وزن سبک و باریک دارد
2- حافظه کش و رم مناسبی دارد
3- از حافظه SSD بهره می برد.
4- از وبکم و اسپیکر خوبی برخوردار است.
5- ویندوز 10 روی آن نصب است

معایب
1- بدون درایو نوری

ویژگی ها
ابعاد: 362.2×253.4×19.9
وزن: 1.7 کیلوگرم
تولید کننده پردازنده: Intel
سری پردازنده: Core i3
ظرفیت حافظه داخلی: 256 گیگابایت به صورت SSD
سایز صفحه نمایش: 15.6 اینچ
نوع صفحه نمایش: IPS level panel
دقت صفحه نمایش: HD|1366×768
خصوصیات صفحه نمایش: Integrated Intel UHD Graphics
وبکم: 720p with Privacy Shutter
اسپیکر: Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby Audio

 امتیاز کاربران به این لپ تاپ

9

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

خلاصه مقاله

انتخاب کردن بهترین لپ تاپ ارزان قیمت کار ساده ای نیست چرا که اولاً لپ تاپ های ارزان قیمت به اندازه لپ تاپ های گران قیمت کیفیت بالایی ندارند و دوم اینکه مدل های مختلفی از هر برند وجود دارند که می تواند انتخاب بهترین لپ تاپ ارزان قیمت را با چالش جدید روبرو کند. قیمت لپ تاپ ارزان بین 8 تا 15 میلیون متغیر است البته که بین دو عدد برندهای مختلفی وجود دارد که باید با توجه به نقد و بررسی که در مقاله شد به انتخاب بهترین لپ تاپ ارزان قیمت بپردازید. در میان مدل های مختلفی که وجود دارد دو برند لپ تاپ ایسوس ارزان و لپ تاپ لنوو ارزان از کیفیت بیشتری نسبت به مدل های دیگر برخوردار هستند.

اگر تنها به دنبال مدلی می گردید که بتوانید به فیلم دیدن و کار در اینترنت بپردازید گزینه اول می تواند کار شما را راه بیندازد ولی این نکته را توجه داشته باشید که نباید انتظار کارهای سنگین و مختلف را از آن داشته باشید.

اگر به دنبال بهترین لپ تاپ ارزان قیمت می گردید که بتوانید کارهای معمولی دانشجویی و یا دانش آموزی خود را با آن به پیش ببرید، گزینه هفتم یک انتخاب خوب است.

اگر هم به دنبال کمی مدل بهتر هستید و می خواهید هزینه بیشتری کنید گزینه نهم مدل خوبی است که نسبت به دیگر برندها با توجه به قیمتی که دارد مناسب تر است.

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت بازار

 

پرسش و پاسخ درباره انتخاب بهترین لپ تاپ ارزان قیمت موجود در بازار ایران

بهترین لپ تاپ ارزان قیمت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بسته به قیمت و مدلی که دنبال آن هستید انتظارات از بهترین لپ تاپ ارزان قیمت متفاوت خواهد بود. بهتر است لپ تاپ شما از صفحه نمایش استانداردی مخصوصاً 15.6 بهره مند باشد تا صفحه آن بزرگتر باشد و بتوانید کلاس های آموزشی و یا فیلم خود را با بزرگی بیشتری ببینید. همچنین وجود بلند گو و وضوح تصویر از دیگر مزایای یک لپ تاپ مناسب با قیمت ارزان است. کش و حافظه سیستم حداقل باید 4 گیگابایت باشد و پردازنده نباید خیلی ضعیف باشد.

بهترین برند لپ تاپ ارزان قیمت کدام است؟

در میان مدل های مختلف لپ تاپ می توان از ایسوس و لنوو به عنوان بهترین لپ تاپ های ارزان قیمت نام برد. لپ تاپ های اپل و اچ پی به دلیل اینکه قیمت کف آن از مقدارهای بالا شروع می شود برای خیلی از افراد به عنوان گزینه اول خرید به شمار نمی رود. لپ تاپ hp ارزان به سختی پیدا می شوند و ارزان ترین لپ تاپ های اپل نیزاز قیمت های بالای 25 میلیون تومان شروع می شوند، چرا که لپ تاپ های اپل به دلیل اینکه برای برنامه نویسان و گرافیک کارهای حرفه ای طراحی شده است از همان ابتدا قیمت های بالایی دارند که می تواند برای افراد با کارهای معمولی خرید آن سخت باشد. بنابراین در بین این مدل های گوناگون لپ تاپ ایسوس ارزان قیمت و لپ تاپ لنوو ارزان قیمت در حالات ابتدایی و معمولی قیمت های بهتری نسبت به مدل های دیگر دارند.

قیمت لپ تاپ ارزان چقدر است؟

لپ تاپ های ارزان بسته به مدل هایشان متفاوت هستند. لپ تاپ های اچ پی و اپل از همان ابتدا از قیمت های بالایی شروع می شوند. برای مثال لپ تاپ های hp از قیمت بالای 15 میلیون و اپل نیز از قیمت بالای 25 میلیون تومان شروع می شوند. اما لپ تاپ های ایسوس و لنوو هستند که از زیر 10 میلیون تومان هم شروع می شوند.


لپ تاپ های اقتصادی بازار


 

 

 

به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش