کالای دیجیتالکامپیوتر و تجهیزات جانبی

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال:[نقد و بررسی+جدول و فیلم]

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال در چیست؟

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال در چیست؟ مزایای بهترین هارد اکسترنال چیست؟ مزایای هارد اینترنال کدام است؟ برای اینکه بتوانید تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال را بهتر بدانید باید شیوه کارکرد هر یک را شناخته تا بتوانید تصمیم گیری صحیحی داشته باشید. اینکه فرق هارد اینترنال با اکسترنال در قیمت و یا کیفیت چیست و کدامیک بهتر است باید با شناخت کافی صورت پذیرد. بنابراین اگر شما هم به دنبال این سوال هستید که تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال شامل چیست؟ تا انتها با ما همراه باشید.

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال

هارد دیسک ها اجزای سخت افزاری ذخیره سازی اضافی هستند که برای ذخیره داده های مختلف در داخل آنها استفاده می شود. ما می توانیم عکس ها، فیلم ها، برنامه ها، موسیقی و غیره را روی هارد دیسک ذخیره کنیم. و بنابراین، هارد دیسک ها به دو نوع تقسیم می شوند که عبارتند از هارد دیسک داخلی و هارد اکسترنال. هر دوی این هارد دیسک ها دارای ویژگی ها و عملکردهای متمایز از یکدیگر هستند. در اینجا، ما قصد داریم به طور مفصل درباره تفاوت ها بحث کنیم.

 

هارد اینترنال در مقابل هارد اکسترنال

تفاوت اصلی بین هارد دیسک داخلی و هارد اکسترنال در محل قرارگیری آنها در سخت افزار مربوطه است. به طور کلی یک هارد دیسک داخلی در داخل کامپیوتر قرار دارد و بنابراین تا زمانی که پیچ های کامپیوتر را باز نکنیم نمی توانیم آن را ببینیم. از طرف دیگر، به طور کلی هارد اکسترنال در خارج از کامپیوتری قرار دارد که به کمک کابل به صورت خارجی متصل می شود و بنابراین می توانیم هارد اکسترنال را ببینیم.

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال به طور کلی

فرق هارد اکسترنال و اینترنال

هارد دیسک داخلی به سخت افزار ذخیره سازی اطلاق می شود که داده ها را ذخیره می کند و به راحتی می توان از طریق داده هایی که در داخل کامپیوتر ذخیره می شود بدون هیچ مشکلی به آن دسترسی داشت.

به طور کلی یک هارد دیسک داخلی در داخل کامپیوتر قرار دارد و بنابراین تا زمانی که پیچ های کامپیوتر را باز نکنیم نمی توانیم آن را ببینیم. یک هارد دیسک داخلی معمولاً به عنوان حافظه اصلی یا اولیه نیز نامیده می شود.

از سوی دیگر، هارد اکسترنال به سخت افزار ذخیره سازی اطلاق می شود که داده هایی را که معمولاً از هارد دیسک داخلی به آن به صورت خارجی از رایانه منتقل می شود، ذخیره می کند.

به طور کلی، یک هارد اکسترنال در خارج از کامپیوتری قرار دارد که به کمک کابل به صورت خارجی متصل شده است و بنابراین می توانیم هارد اکسترنال را ببینیم. یک هارد اکسترنال معمولاً حافظه ثانویه نیز نامیده می شود.

هارد اینترنال چیست؟

 

هارد اینترنال چیست؟

در رایانه ها سخت افزاری وجود دارد که می توانیم داده های خود مانند عکس، فیلم، موسیقی، فیلم و غیره را در آن ذخیره و ذخیره کنیم و به همین دلیل آن سخت افزار به عنوان هارد دیسک داخلی شناخته می شود. این به ما کمک می کند تا خاطرات یا آثاری را که مردم دوست دارند در هر زمان که لازم است به آنها دسترسی داشته باشند ذخیره کنیم.

از این رو، به طور کلی به عنوان حافظه اصلی یا اولیه نامیده می شود. این حافظه اصلی شناخته شده است زیرا حافظه ای است که می توانیم در داخل کامپیوتر پیدا کنیم. از آنجایی که یک هارد دیسک داخلی در داخل کامپیوتر قرار داده شده است. استفاده از هارد دیسک داخلی آسان و در زمان صرفه جویی می شود، زیرا در ابتدا به رایانه متصل است. فقط باید روی فایل هایی که قبلاً روی دسکتاپ ذخیره کرده ایم کلیک کنیم.

برای یافتن اطلاعات ما فقط یک کلیک فاصله دارد. هارد دیسک داخلی یا هارد اینترنال قابل حمل نیست. این به این دلیل است که در ابتدا وقتی آن را خریدیم به رایانه متصل شده است. ما فقط زمانی می توانیم هارد دیسک را برای تعمیر آن بیرون بیاوریم که نوعی مشکل نشان داده شود. در غیر این صورت، لازم نیست نگران هارد دیسک داخلی باشیم.

همچنین ظرفیت ذخیره سازی بسیار خوبی دارد. استفاده از آن سریع و بسیار راحت است. هارد دیسک داخلی هم مزایا و هم معایبی دارد. هارد اینترنال دارای چندین مزیت از جمله ظرفیت ذخیره سازی عالی، دسترسی آسان، ارزان تر بودن، سرعت بالا و غیره است. از طرفی معایب آن مانند قابل حمل نبودن، اندازه بسیار بزرگ، بهره وری انرژی، خرابی اجتناب ناپذیر و غیره است.

هارد اکسترنال چست؟

 

هارد اکسترنال چیست؟

جدا از ذخیره سازی داده ها در داخل رایانه، آن داده ها یا برخی داده های اضافی که دیگر در داخل رایانه قرار نمی گیرند به سخت افزاری که به عنوان هارد اکسترنال شناخته می شود، منتقل می شود. این سخت افزار به عنوان هارد اکسترنال شناخته می شود زیرا داده ها در خارج از کامپیوتر ذخیره می شوند. این حافظه معمولاً به عنوان حافظه ثانویه شناخته می شود، زیرا یک سیستم ذخیره سازی حافظه پشتیبان است.

دسترسی از طریق هارد اکسترنال کمی پیچیده و زمان بر است زیرا باید به کمک کابل به کامپیوتر متصل شود. افراد تنها زمانی تمایل به خرید یک هارد اکسترنال دارند که فضای ذخیره سازی در هارد دیسک داخلی وجود داشته باشد، در صورتی که مرتباً از آنها خواسته می شود اطلاعات را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنند و غیره. این حافظه را می توان به هر مکانی حمل کرد زیرا به دلیل اندازه و ساختارش قابل حمل و حمل آن بسیار راحت است.

اما نقطه ضعف اصلی هارد اکسترنال ظرفیت ذخیره سازی آن است که برای انجام فایل ها یا داده های بزرگتر بسیار کم است. هارد اکسترنال مزایا و معایب جدی ندارد، اما مزایا و معایب جزئی گاهی اوقات می تواند تفاوت عمده ای ایجاد کند.

یک هارد اکسترنال دارای چندین مزیت از جمله درایوهای پشتیبان آن است، به راحتی قابل حمل است، ذخیره سازی اضافی برای ذخیره داده ها و غیره می دهد. و از معایب آن می توان به سرعت پایین، گم شدن یا شکستن آسان، ذخیره سازی محدود و … اشاره کرد.

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال به صورت جدول

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال به صورت کلی

هارد اکسترنال
  • می تواند برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرد
  • گرانتر است
  • سرعت کمتری به نسبت اینترنال دارند
  • امکان شکستن و ضربه دیدن
هارد اینترنال
  • قابلیت جابجایی ندارد
  • ارزانتر است
  • امکان شکستن آن کمتر است
  • کم دردسرتر است

 

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال در حمل کردن

مقایسه هارد اکسترنال و اینترنال

یک هارد اکسترنال برای قابلیت حمل ساخته شده است. می توانید آن را در کوله پشتی یا جیب خود قرار دهید و به راحتی آن را به هر جایی که می خواهید حمل نمایید.. در مقابل، هارد دیسک داخلی با در نظر گرفتن قابلیت حمل ساخته نشده است. این هاردها درون خود لپ تاپ هستند و نمی توانید روی سیستم دیگری از ان استفاده کنید. 

فرق هارد اکسترنال و اینترنال در پایداری و دوام

 

تفاوت هارد اینترنال و اکسترنال

از آنجایی که هارد اکسترنال برای قابلیت حمل طراحی شده است، بیشتر در معرض ضربه های فیزیکی قرار می گیرد. ممکن است آن را روی میز، داخل کوله پشتی یا جیب خود قرار دهید. این احتمال آسیب فیزیکی هارد اکسترنال را افزایش می دهد. مدار یا کابل ممکن است به دلیل استفاده مکرر آسیب ببیند زیرا هر بار که دستگاه را به برق وصل می‌کنید از نظر فیزیکی با آن در تعامل هستید. یک هارد دیسک داخلی کمتر در معرض تعامل فیزیکی و ضربه قرار می گیرد. به این ترتیب، احتمال خرابی هارد دیسک داخلی نیز بسیار کاهش می یابد.

تفاوت هارد اینترنال و اکسترنال در قیمت

 

تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال در قیمت

به طور معمول، یک هارد اکسترنال گرانتر از هارد دیسک داخلی خواهد بود، حتی اگر هر دو مشخصات یکسان و سازنده یکسان داشته باشند. دلیل این امر این است که یک هارد دیسک اکسترنال دارای یک محفظه و لوازم الکترونیکی اضافی برای تعویض رابط است که هزینه آن را افزایش می دهد. با این حال، ممکن است تغییراتی را مشاهده کنید که در آن یک درایو داخلی با همان ظرفیت ممکن است گران‌تر از یک درایو خارجی باشد. این می تواند به دلیل تفاوت در مشخصات، مانند سرعت باشد.

خلاصه مطلب

در این مقاله شما را با انواع مهمترین تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال آشنا ساختیم. اینکه فرق هارد اکسترنال و اینترنال در قیمت، قدرت و کیفیت در چیست؟ به طور مفصل بحث شد. برای اینکه بتوانید تفاوت هارد اکسترنال و اینترنال را بهتر درک نمایید می توانید به کل مقاله مراجعه فرمایید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش