تجهیزات سفرورزش و سفر

راهنمای خرید بهترین چتر [برای باران و آفتاب] در سال 1401

راهنمای خرید بهترین چتر

هنگام تلاش کردن برای انتخاب بهترین چتر برای نیازهای شخصیتان باید مسائل و عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید این است که چرا دنبال چتر هستید؟ آیا برای محافظت در برابر باران به دنبال چتر هستید و یا دنبال چتر آفتابی می‌گردید؟ آیا به دنبال بهترین برند چتر بارانی هستی؟ چتر تاشویی بهتر است یا عصایی؟ هنگامی که مشخص ساختید که می‌خواهید چتر چگونه باشد، باید در نظر بگیرید که چند بار در هفته می‌خواهید از آن استفاده کنید.

اگر در شهر بارانی زندگی می‌کنید و هر روز به سر کار می‌روید باید مطمئن شوید که چتر شما استحکام خوبی دارد و حمل‌ونقل آن ساده است. اگر به دنبال چتر ساحلی هستید باید قطر سایبان و محافظت در برابر اشعه خورشید را در اولویت قرار دهید. در طول این مقاله شما را با مزایا و معایب چترهای مختلف آشنا خواهیم ساخت تا بتوانید بهترین چتر ممکن را انتخاب نمایید، پس تا انتها با این مقاله جذاب با ما همراه باشید.

انتخاب بهترین چتر چگونه باید باشد؟

best umbrella in 2022

در هنگام سفر کردن لوازم زیادی برای حمل کردن نیاز خواهید داشت. برای مثال در هنگام کوهنوردی لوازم مانند بهترین مارک کیسه خواب برای شب بسیار حیاتی خواهد بود. از طرفی اگر برای ماندن کوتاه در جاده یا پارک و یا کوهنوردی قصد استراحت دارید استفاده از بهترین مارک چادر مسافرتی خیلی به کارتان می آید. یکی از دیگر از ابزاری که در هنگام سفر و یا راه پیاده روی بسیار برایتان مفید است، استفاده از چتر است.

برای انتخاب بهترین چتر بازار باید به آب‌وهوا و نیز مکانی که در آن هستید خوب توجه کنید. اگر در محیطی بارانی هستید باید چتر داراب قاب خوب و نیز پوشش با دوامی باشد که آب از درون آن نفوذ نکند. اگر به دنبال چتر آفتابی هستید باید پوشش آن توانایی مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش را داشته باشد. اگر هم به دنبال چتر ساحلی می‌گردید، باید پایه‌های آن محکم باشد و باد نزدیک ساحل آن را حرکت ندهد؛ بنابراین هر یک از این محیط به چترهای مخصوص به خود نیاز دارد.

بهترین چتر بارانی چه ویژگی‌هایی دارد؟

همه می‌دانند که هدف از چتر باران محافظت در برابر آب‌وهوای مرطوب است. با این حال، بسیاری از مردم متوجه نیستند که انواع مختلفی از چترهای باران وجود دارد که بسته به محیطی که قرار است در آن مستقر شوند، برای عملکرد خاصی طراحی شده‌اند.

چتر کلاسیک رایج ترین چتر باران است، این چترها چترهای روزمره هستند. آنها معمولاً از یک محور فلزی و یک سایبان پلی‌استر تشکیل شده‌اند. این چترها خیلی بزرگ و یا بادوام نیستند ولی اگر فردی هستید که زیاد از آن استفاده نمی‌کنید چتر کلاسیک بهترین چتر موجود برای شما خواهد بود.

اگر در آب‌وهوایی زندگی می‌کنید که خیلی پایدار نیست و دائماً جو آن تغییر می‌کند، یک چتر تاشو برای شما مناسب است. چترهای تاشو بسیار جمع و جور هستند و می‌توان آنها را در یک کیف دستی حمل کرد. این ویژگی به افراد این امکان را می‌دهد که در صورت بارش ناگهانی باران آماده باشند. بنابراین برای انتخاب بهترین برند چتر بارانی باید این نکات را مد نظر قرار دهید.

بهترین چتر بارانی

علاوه بر این، اگر در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلات هستید، یک چتر تاشو می‌تواند به راحتی در کیف حمل شود. اگر در آب‌وهوای بارانی و بادخیز زندگی می‌کنید، ممکن است بهترین چتر طوفان را در نظر بگیرید. چترهای طوفان از یک ماده به خصوص قوی و تقویت شده تشکیل شده‌اند. علاوه بر این، آنها معمولاً دو لایه هستند تا از وزش چتر به سمت بالا در طول طوفان جلوگیری کنند.

چترهای طوفان معمولاً دارای سایبان‌های بزرگ‌تری هستند و به این معنی است که معمولاً می‌توانید بیش از یک نفر را زیر چتر قرار دهید. اگر خانواده زیادی دارید، احتمالاً می‌توانید فرزندان خود را زیر سایه‌بان یک چتر طوفان قرار دهید. چتر اتوماتیک یکی دیگر از انواع بهترین چتر باران است.

چترهای اتوماتیک با فشار یک دکمه باز و بسته می‌شوند. اگر کسی هستید که دستانتان همیشه پر است، پس چتر اتوماتیک واقعاً می‌تواند مفید باشد. در حالی که دستانتان پر از مواد غذایی یا قهوه یا هر چیز دیگری است، دیگر نگران دست و پا زدن با چتر نخواهید بود. شما به سادگی می‌توانید یک دکمه را فشار دهید و از شما محافظت می‌شود.


بهترین چترهای موجود در بازار


چتر ساحلی باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

چترهای ساحلی چترهای بزرگی هستند که از شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌کند. چترهای ساحلی بیشتر در ساحل، هتل‌ها، رستوران‌ها یا اطراف استخر استفاده می‌شوند. اگر قصد خرید بهترین چتر ساحلی را دارید، فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این عوامل شامل اندازه، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، مکان و دوام است. 

چتر ساحلی

اندازه بهترین چتر ساحلی چگونه است؟

چترهای ساحلی معمولاً در دو اندازه هستند: چترهای 6-7 فوتی و چترهای 7-13 فوتی. توجه به این نکته مهم است که این اندازه‌گیری‌ها اندازه سایبان را بر خلاف ارتفاع چتر در نظر می‌گیرند. چتر ساحل 6-7 فوتی معمولاً به اندازه کافی بزرگ است که دو نفر را در خود جای دهد.

چترهای 6 تا 7 فوتی نسبت به چترهای بزرگتر مواد کمتری دارند و بنابراین وزن کمتری دارند و حمل‌ونقل آنها آسان‌تر است. چترهای 7-13 فوتی بزرگتر هستند و می‌توانند افراد بیشتری را در خود جای دهند. اکثر مردم چترهای بزرگتر از 9 فوت را انتخاب نمی‌کنند زیرا حمل و نقل آن بسیار ناخوشایند خواهد بود.

بهترین چتر ساحلی برای محافظت در برابر اشعه خورشید

چترهای ساحلی با محافظ UPF اندازه‌گیری می‌شوند که میزان تابش خورشید را که توسط پارچه جذب می‌شود اندازه‌گیری می‌کند. پارچه‌ای با UPF 50 میزان تابش پوست شما را 50 برابر کاهش می‌دهد. برای محافظت خوب در برابر اشعه ماوراء بنفش، شما یک چتر با درجه UPF 15-24 می‌خواهید. برای محافظت بسیار خوب در برابر اشعه ماوراء بنفش، شما یک چتر با درجه UPF بین 25-39 می‌خواهید. برای محافظت عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش، شما یک چتر با درجه UPF 40 یا بالاتر می‌خواهید.

چتر آفتابی
راهنمای خرید بهترین چتر چاپی

یکی از روش‌های چاپ روی چتر شامل چاپ سیلک است. چاپ سیلک فرایندی است که در آن از شابلون برای ایجاد طرحی که می‌خواهید چاپ کنید استفاده می‌شود. سپس یک غلتک یا اسکاج بر روی شابلون صفحه نمایش حرکت می‌کند و جوهر را با فشار از روی رشته‌های بافته شده در نواحی باز عبور می‌دهد و روی لایه‌های زیر آن چاپ می‌کند. چاپ سیلک برای چاپ لوگوهای بزرگ یا روی اجسام بزرگ خوب است.

روش دیگر چاپ، چاپ انتقال حرارت است. این تکنیک شامل استفاده از گرما برای انتقال الگوی مورد نظر بر روی یک بستر است. چاپ انتقال حرارت برای چاپ‌های چند رنگ عالی است و می‌تواند تصاویر عکاسی را بر روی بوم منتقل کند. چاپ انتقال حرارت نیز مقرون به‌صرفه‌تر از چاپ سیلک است و برای شرکت‌هایی که به دنبال خرید چتر به‌ صورت عمده هستند منطقی است.

چتر پرینتی

آخرین روش چاپ، چاپ دیجیتال، روشی است که در آن تصویر با استفاده از فایل‌های دیجیتالی مانند PDF از نرم‌افزارهای گرافیکی مستقیماً به چاپگر ارسال می‌شود. چاپ دیجیتال بسیار مقرون به صرفه است و امکان تغییرات آسان در لحظه آخر را در یک طرح فراهم می‌کند. آماده‌سازی فایل نیز برای کسانی که با فرایندهای چاپ تجاری آشنایی ندارند بسیار آسان‌تر است.

مشخصات چتر خوب چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که عنوان شد چترها از مدل های مختلفی تشکیل می‌شوند و هر کدام دارای مزایای منحصر به فرد خود هستند، اما به طور کلی از مهمترین عواملی که هنگام خرید  بهترین چتر باید رعایت کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سایبان چتر

سایبان چتر از مهمترین بخش‌‌های چتر محسوب می‌شود. اگر به دنبال چتر برای نور خورشید هستید باید از سایبان‌های بزرگتر استفاده کنید تا دامنه آن وسیعتر باشد تا از نور خورشید و گرمای طاقت‌فرسای آن در امان باشید. اما اگر برای باران به چتر احتیاج دارید، سایبان باید جنس خوبی داشته باشد و باران از آن چکه نکند و همچنین زود پاره نشود.

جنس سایبان

معمولاً جنس سایبان‌ها از پارچه و برخی نیز از جنس پلاستیک یا pvc است. pvc ضد آب بوده و برای بارش‌های شدید مناسب و کاربردی است.

دسته چتر

دسته چتر باید استحکام خوبی داشته باشد و همچنین باید خوش دست باشد به طوری که راحت بتوان آن را در دستها نگه داشت و حمل آن راحت باشد.

اهرم چتر

اهرم یا لولای چتر از مهمترین بخش‌های چتر محسوب می‌شود. چترهای تاشو معمولاً لولای خیلی قوی ندارند و زودتر خراب می‌شوند. همچنین برای وزش شدید باد لولا باید استحکام خوبی داشته باشد و زود نشکند. لولاهای آهنی استحکام و قدرت خوبی دارند ولی مواظب باشید که موقعی که خیس باشد آن را خشک کنید، وگرنه به مرور دچار زنگ زدگی می‌شود.

وزن چتر

چتر حدالامکان باید سبک باشد تا حمل آن نیز ساده‌تر باشد. وقتی مسافت زیادی را طی می‌کنید و چتر سنگین باشد موجب مشقت در حمل آن می شود.

راهنمای خرید چتر

چتر اتوماتیک JIE HUI مدل 101B

چتر اتوماتیک JIE HUI مدل 101B
چتر اتوماتیک JIE HUI مدل 101B

چتر JIE HUI دارای دکمه بازشونده یک حالته بوده و با فشار چتر به صورت اتوماتیک باز می‌شود و همچنین به صورت دستی می‌توان چتر را بست. این نوع چتر دارای کاور بوده و جنس دسته آن از نوع پلاستیک است. نوع دسته چتر ساده بوده و جنس ستون آن فلزی است.

ویژگی ها
ابعاد: 70 × 50 × 50 سانتی‌متر
وزن: 140 گرم
جنس فریم: فلزی
جنس پارچه: شمعی
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر مدل رنگین کمان کد 1002

چتر مدل رنگین کمان کد 1002
چتر مدل رنگین کمان کد 1002

جنس این چتر از نوع پلاستیک بوده و دارای دسته عصایی است. جنس ستون آن فلزی بوده و نوع ستون آن ساده است.

ویژگی ها
ابعاد: 75x96x75 سانتی‌متر
وزن: 500 گرم
جنس فریم: فلزی
جنس پارچه: پلی استر
نحوه باز شدن: کششی
نحوه بسته شدن: کششی

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

بهترین چتر مدل تانک کد 103917

چتر مدل تانک کد 103917
چتر مدل تانک کد 103917

این مدل چتر تانک دارای کاور بوده و جنس دسته آن از نوع چوب است. نوع دسته و ستون این محصول ساده است و روش باز شدن این چتر از طریق ضامن بوده و نحوه بسته شدن کششی است.

ویژگی ها
ابعاد: 78x96x96 سانتی‌متر
وزن: 600 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی استر

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر شوان مدل کوروش

چتر شوان مدل کوروش
چتر شوان مدل کوروش

جنس دسته این چتر فومی بوده و دارای دسته عصایی است. جنس ستون این محصول فلزی و نوع ستون آن ساده است. دارای کاور بوده و نحوه باز و بسته شدن چتر از طریق ضامن برای باز شدن و کشش برای بسته شدن چتر است.

ویژگی ها
ابعاد: 5x5x82 سانتی‌متر
وزن: 290 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی استر

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

بهترین چتر مدل TOP1510

چتر مدل TOP1510
چتر مدل TOP1510

خصوصیات این مدل چتر
این چتر از کیفیت و دوام بسیار خوبی برخوردار است و دارای سیستم محافظت در برابر باد است. این چتر ضد آب بوده و دارای پوشش رنگ پایدار است و همچنین دستگیره این مدل چتر خوش دست و ساده است. این نوع چتر کاور دارد و جنس دسته آن از نوع پلاستیک است و همچنین نوع دسته، عصایی بوده و جنس ستون محصول فلزی است. نوع ستون این چتر ساده بوده و نحوه باز و بسته شدن چتر از طریق ضامن است.

ویژگی ها
ابعاد: 105x105x62 سانتی‌متر
وزن: 470 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی استر

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر مدل دکتر ارنست DRE

چتر مدل دکتر ارنست DRE
چتر مدل دکتر ارنست DRE

نقاط مثبت این چتر
1- پیکربندی این چتر از جنس خوبی بوده و مقاوم است.
2- دارای قابلیت ضد باد و باران است.
3- بدنه این نوع چتر از آلومینیوم ضد زنگ است.
4- باز و بسته شدن چتر به سادگی انجام می‌شود.
5- سبک و کم حجم بوده و می‌توان آن را اتو کشید.
6- دارای فنرهای منعطف است.

ویژگی ها
ابعاد: 35 × 8 × 8 سانتی‌متر
وزن: 450 گرم
جنس فریم: آلومنیوم
جنس پارچه: برزنت شمعی
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: ضامن‌دار
نوع دسته: ساده
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر شوان مدل گلشن کد 6

چتر شوان مدل گلشن کد 6
چتر شوان مدل گلشن کد 6

این چتر از بند برخوردار بوده و دارای کاور است. جنس دسته این چتر از پلاستیک بوده و نوع دسته آن ساده است. این محصول از جنس ستون فلزی بهره‌مند بوده و نوع ستون آن تلسکوپی است. نحوه باز و بسته شدن چتر از طریق ضامن و کششی است.

ویژگی ها
ابعاد: 98x98x57 سانتی‌متر
وزن: 390 گرم
جنس فریم: فلزی
جنس پارچه: پلی‌استر

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر شیشه ای مدل kh_9 کد 94

چتر شيشه اي مدل kh_9 کد 94
چتر شيشه اي مدل kh_9 کد 94

این چتر جنس مقاومی داشته و از نظر ظاهری شیک و زیبا است. جنس دسته این محصول از پلاستیک بوده و نوع دسته آن عصایی است. جنس ستون چتر فلزی بوده و نوع ستون آن ساده است.

ویژگی ها
ابعاد: 75*110 سانتی‌متر
وزن: 350 گرم
جنس فریم: فلزی
جنس پارچه: طلق پلاستیکی
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

بهترین چتر مدل کلاسیک کد 021

چتر مدل کلاسیک کد 021
چتر مدل کلاسیک کد 021
ویژگی ها
ابعاد: 106x106x80 سانتی‌متر
وزن: 350 گرم
جنس فریم: فلزی
جنس پارچه: برزنت شمعی
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: عصایی
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر کد 1234

چتر کد 1234
چتر کد 1234
ویژگی ها
ابعاد: 8x8x40 سانتی‌متر
وزن: 200 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: ساده
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر شوان مدل AUTOCO-HALFFU001

چتر شوان مدل AUTOCO-HALFFU001
چتر شوان مدل AUTOCO-HALFFU001
ویژگی ها
ابعاد: 106*93 سانتی‌متر
وزن: 510 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: ضامن‌دار
نوع دسته: عصایی
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر آر اس تی مدل RS258

چتر آر اس تی مدل RS258
چتر آر اس تی مدل RS258
ویژگی ها
ابعاد: 5 × 10 × 40 سانتی‌متر
وزن: 450 گرم
جنس فریم: فلزی
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: ضامن‌دار
نوع دسته: ساده
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر تانک کد 900

چتر تانک کد 900
چتر تانک کد 900
ویژگی ها
ابعاد: 100x100x28 سانتی‌متر
وزن: 430 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: ساده
جنس دسته: چرم مصنوعی

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر ایکیا مدل 60282332

چتر ايکيا مدل 60282332
چتر ايکيا مدل 60282332
ویژگی ها
ابعاد: 80x5x5 سانتی‌متر
وزن: 350 گرم
جنس فریم: استیل
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: ساده
جنس دسته: فومی

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر مدل 006 کد 10

چتر مدل 006 کد 10
چتر مدل 006 کد 10
ویژگی ها
ابعاد: 82 × 86 سانتی‌متر
وزن: 290 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: طلق پلاستیکی
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: عصایی
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر شوان مدل گلشن طرح 2

چتر شوان مدل گلشن طرح 2
چتر شوان مدل گلشن طرح 2
ویژگی ها
ابعاد: 53 × 98 سانتی‌متر
وزن: 400 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: ساده
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر مدل naabsell-UV05

چتر مدل naabsell-UV05
چتر مدل naabsell-UV05
ویژگی ها
ابعاد: 28x7x7 سانتی‌متر
وزن: 360 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: ضد اشعه UV
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: ضامن‌دار
نوع دسته: ساده
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر مدل O8

چتر مدل O8
چتر مدل O8
ویژگی ها
ابعاد: 98x98x80 سانتی‌متر
وزن: 520 گرم
جنس فریم: آلومینیوم
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: ساده
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر شوان مدل کارن

 

چتر شوان مدل کارن
چتر شوان مدل کارن
ویژگی ها
ابعاد: 91x112x112 سانتی‌متر
وزن: 700 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: عصایی
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

چتر کد 420

چتر کد 420
چتر کد 420
ویژگی ها
ابعاد: 73x73x73 سانتی‌متر
وزن: 160 گرم
جنس فریم: فلز
جنس پارچه: پلی‌استر
نحوه باز شدن: ضامن‌دار
نحوه بسته شدن: کششی
نوع دسته: عصایی
جنس دسته: پلاستیک

مشاهده قیمت و تصاویر بیشتر

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به نقد و بررسی برخی از انواع بهترین چتر موجود در بازار پرداختیم. چترها اصولاً برای باران مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی چترهای آفتابی و چترهای ساحلی نیز کاربردهای زیادی دارند مخصوصاً برای کسانی که در کنار دریا زندگی می‌کنند. برای انتخاب بهترین چتر باید به نکاتی مهم توجه فرمایید که در متن بالا به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.

 

به این مقاله امتیاز دهید

بیگ مارکت وب

وبسایت بیگ مارکت وب یکی از وبسایتهایی است که فعالیت خود را در زمینه نقد و بررسی محصولات مختلف آغاز کرد. این وبسایت با نقد و بررسی منصفانه و بررسی ویژگی های محصولات سعی دارد که در هزینه شما صرفه جویی کرده و از کالاهای خریداری شده احساس رضایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحي سايت ايده پردازش